Odřený lem - Getz

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
MoJa
Příspěvky: 2
Registrován: 26 led 2016, 09:00

Odřený lem - Getz

Příspěvek od MoJa »

Dobrý den, mám Hyundai Getz (r.v.2003) a mám odřený zadní lem. Když jsem zjišťovala, kolik by vyšla cena opravy u karosáře, bylo by to příliš drahé. Neexistuje nějaká jiná varianta? Viděla jsem nějaké plastové lemy na Felicii. Bude na Getz k sehnání něco podobného? Díky za odpověď. Jana
Reklama
 

AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: Odřený lem - Getz

Příspěvek od AleKa82 »

Ahoj,

záleží na rozsahu poškození. Já jsem si nechával míchat barvu do spreje, protože jsem opravoval počínající korozi na zadních lemech a odraženou barvu na prahu u kola (nějaký debil mi nákupním košíkem vyrazil 2cm důlek do prahu). Výsledek samodomo lakování dopadl docela dobře. Jen na přímém slunci byl vidět přechod barvy. Namíchání barvy, základovka, krycí materiál a brusná/leštící pasta mě vyšla na cca 1500,-. V servisu by lakovali celé zadní blatníky a cena by byla cca 12000,-. Každopádně já bych na Getzíka plastové lemy radši nedával, protože zrovna vzadu má dost tendenci rezavět v tom pertlu (ohyb, kde jsou svařené ty dva plechy a zahnuté dovnitř). Zakrytí plastem by mohlo podpořit zadržování soli a vlhkosti v tom spoji a tím urychlit následnou korozi. Jestli je to ročník 2003, tak už určitě bude mít puchýřky pod lakem na tom záhybu - ještě jsem neviděl Getze, který by je tam po takové době neměl. Asi bych volil spíš lokální opravu a zároveň ošetření těch lemů.

S pozdravem Aleš.
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
MoJa
Příspěvky: 2
Registrován: 26 led 2016, 09:00

Re: Odřený lem - Getz

Příspěvek od MoJa »

Tak jsem to svěřila kamarádovi. Udělal nějakou menší povrchovou úpravu a dal mi tam lemy z nerez oceli http://www.autodilyjimo.cz/lemy-blatnik ... 2009-p1359
Odpovědět

Zpět na „GETZ“