aké sviečky

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
pindo67
Příspěvky: 4
Registrován: 08 úno 2015, 18:56

aké sviečky

Příspěvek od pindo67 »

Zdravím všetkých! Mám na vás takú prosbu resp. otázku že aké sviečky idú do Elantri rv.2011 1.6 97kw. Chcem dať NGK len neviem nikde nájsť aké tipove označenie potrebujem. Bosch som našiel ale radšej by som NGK, že vraj ich dáva aj hyundai. Ďakujem za odpovede
Reklama
 

elf
Příspěvky: 8
Registrován: 14 pro 2013, 19:49

Re: aké sviečky

Příspěvek od elf »

Zdravím kamarády s Elantrama, originál svíčky na Elantru 2011 jsou NGK LZKR6B-10E. Před týdnem jsem je vymontoval. Osobně dávám přednost svíčkám DEDSO IRIDIUM. Do našich Elanter 2011 a dále,
patří DEDSO IRIDIUM IXUH 22I.

http://www.globaldenso.com/cgi-bin/glob ... ion=search
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
pindo67
Příspěvky: 4
Registrován: 08 úno 2015, 18:56

Re: aké sviečky

Příspěvek od pindo67 »

Prosím ťa a kadiaľ si sa knim dostal, respektíve aký je postup výmeny. Zvládne to aj amatér.
elf
Příspěvky: 8
Registrován: 14 pro 2013, 19:49

Re: aké sviečky

Příspěvek od elf »

Přístup ke svíčkám je pod velkým plastovým krytem motoru. Kryt je upevněn na 4 místech pouze nacvaknutím a lze ho sundat tahem nahoru. Pod krytem jsou 4 samostatné cívky upevněné každá jedním šroubem s šestihranou hlavou na desítku klíč. Po vyšroubování šroubů lze cívky vytáhnout.
Kabely vedoucí k cívkám se nemusí odpojovat. Jinak odpojení kabelů se provádí povytažením šedého jazýčku na konektoru směrem ke kabelu a stiskem konektoru z boku. Při vytahování konektoru nepoužívat žádné násilí, jde to z lehka. Svíčky jsou hodně utopené a je potřeba je povolovat solidním
klíčem např. ten co bývá v gola soupravách + dlouhý nástavec. Klíč je rozměr 16. Hlavně pozor při dotahování svíček, jsou hodně tenké, mají jenom dvanáctku závit. Jinak není se třeba ničeho bát, jde to snadno.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: aké sviečky

Příspěvek od Alf6 »

elfe, jestli si to tu ještě ctes, kolik mas na iridiovkach celkem najeto?
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
elf
Příspěvky: 8
Registrován: 14 pro 2013, 19:49

Re: aké sviečky

Příspěvek od elf »

Alf6 píše:elfe, jestli si to tu ještě ctes, kolik mas na iridiovkach celkem najeto?
Já toho moc nenajezdím. Auto používám skoro jenom na cesty do práce a zpět. Na Denso iridium
mám najeto na Ele cca 10 000 Km a před Elou na Peugeotu 206 cca 60 000 Km. Kdysi ještě na Feldě
jsem zkoušel různé svíčky a po zakupení Peugeotu 206 jsem po cca 1 roku objevil Denso ( zhruba v roce
2007 ) a od té doby je mám rád. Zastávám názor, že kvalitní zapálení palivové směsi je základ. Můj osobní názor je ten, že výrobce Denso je opravdová kvalita a dnes i za slušnou cenu.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: aké sviečky

Příspěvek od Alf6 »

Díky za odpověd. Necekal jsem, ze odepíšeš :D
Mas pravdu. Je to tak. Uz sem to nekam psal, ale autorizak pouziva svice NGK. Ja si za iridiovky od Densa priplatil celkem 300 Kc navíc, ale mam svice, které jsou neporovnatelne lepsi, dýl vydrží, mají mnohem vetsi zapalovaci vykon, atd.... A co je taky super je to, že o záruku neprijdu , protože tyto svice splnuji teplotni rozsah stanoveny vyrobcem. Pokud se toto dodrží, je jedno jake svice clovek použije.

Ona nevědomost lidí je patrně způsobena tím, že je obecný předpoklad, že dnes už je vše na špičkové technologické úrovni a to, co namontuje výrobce, je naprosto v pořádku a netřeba nic zlepšovat. Jenomže to je bohužel chyba.
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
honzino
*
Příspěvky: 59
Registrován: 29 led 2016, 21:54
Bydliště: Ostrava

Re: aké sviečky

Příspěvek od honzino »

Alf6 píše:
Ona nevědomost lidí je patrně způsobena tím, že je obecný předpoklad, že dnes už je vše na špičkové technologické úrovni a to, co namontuje výrobce, je naprosto v pořádku a netřeba nic zlepšovat. Jenomže to je bohužel chyba.
Tak vzhledem k uspěchané době nemám jako majitel auta čas experimentovat jaká svíčka je nejlepší a taky ne každý má zázemí kde měnit tyto komponenty. Tady bych viděl prostor pro servisy, kde by tohle měli mít vyzkoušené a doporučovat co je dobré a co ne. Ale to jsem asi trochu najivní že :wink: .
K iridiovým svíčkám jen taková poznámka, nemají rády zalití benzínem. (přechlastání při startu) A jsou skvělá volba pro auta na LPG provoz
I20 White 2015
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: aké sviečky

Příspěvek od Alf6 »

Experimentovat netřeba, protože uz ji máme :D Jinak dík za info
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“