Nový Tucson

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Jenda80
*
Příspěvky: 88
Registrován: 13 dub 2016, 19:32

Re: Nový Tucson

Příspěvek od Jenda80 »

Ahoj,
nový mazlík je konečně doma a tak jsem nelenil vygooglil tyto stránky a už jsem tady =D>
i30 WG 1.6 CRDi 100 kW Style Ultimate Panorama DCT Fiery Red
Tucson Style Premium 2.0 CRDI 136 kW 4WD AT Micron Grey
Reklama
 

Jenda80
*
Příspěvky: 88
Registrován: 13 dub 2016, 19:32

Re: Nový Tucson

Příspěvek od Jenda80 »

Alfréd píše:Mám otázku na majitele Tucsonů kteří mají origoš 19 kola - jak se vám na nich jezdí na našich "výborných" silnicích.
Ptám se proto, že o nich do budoucna uvažuji - jen se trochu bojím ve směru pohodlí v autě právě proti těm našim děravým silnicím.
Mám na nich najeto už přes 4000 km po nejrůznějších cestách a úplně v pohodě ... hlavně jsou nááádherný !!!
i30 WG 1.6 CRDi 100 kW Style Ultimate Panorama DCT Fiery Red
Tucson Style Premium 2.0 CRDI 136 kW 4WD AT Micron Grey
Uživatelský avatar
HOTHEAD
**
Příspěvky: 133
Registrován: 05 bře 2016, 06:42
Bydliště: Svitavy

Re: Nový Tucson

Příspěvek od HOTHEAD »

Vítej mezi hrdými majiteli Hyundai Tucsun
Tak prémium ? S automatem ? A 136 kw ? No pán je gurmán =D> =D> =D>
Gratulace k výběru. Hoď sem prosííím foto.

Jinak s řazením problém nemám. Občas lehce dvojka jde jakoby ztuha ale mám najeto 2000 km tak
to přisuzuji té novotě. Jinak spokojenost.
Jen si nemohu zvyknout na ten naftový zvuk motoru, spíš venku, vnitřek je odhlučněný slušně.
HYUNDAI TUCSON 2.0 CRDI STYLE 100KW AWD WHITE SAND 3/2016
FIAT STILO 3 D 1.8 98 KW
FORD SIERRA 2.3 D 49kw r.v.1989 NEJHORŠÍ AUTO NA SVĚTĚ !!
prodáno do AAA ( omlouvám se novému majiteli )
Uživatelský avatar
Alfréd
*
Příspěvky: 89
Registrován: 07 bře 2016, 21:17

Re: Nový Tucson

Příspěvek od Alfréd »

Tak Jenda80 vítej - zabrousil jsi do nejvyšších pater - tak ať ti slouží ke spokojenosti - jakou máš zatím spotřebu s tím 136 kW motorem a automatem? Jo a díky za info o kolech - asi se zblázním a příští rok je koupím. Jsou fakt luxusní. A ještě jedna otázka - jak jsou slyšet - ta šíře 245 je už brutální. Já jsem převlíknul na letní Continental, které byly k autu a mám někdy zdání, že hučí víc jak ty zimní Nokiany.

To HOTHEAD - já jsem doposud jezdil jen na benzínu - nebýt toho, že mám automat, tak bych se asi dlouho učil řadit :D
A ano - myslím, že auto je velmi dobře odhlučněné.
HYUNDAI Tucson 1,6 T-GDI HEV 4x4 AT N-Line Premium - Dark Knight
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100 kW 4WD AT STYLE Thunder grey 17.2.2016
Chevrolet Cruze 1,8 LTZ
Renault Laguna II 1,6 16V
Renault Laguna 1,8
Wartburg 353
Uživatelský avatar
Alfréd
*
Příspěvky: 89
Registrován: 07 bře 2016, 21:17

Re: Nový Tucson

Příspěvek od Alfréd »

Kluci mám ještě jednu otázku - zkuste mi polopatě vysvětlit funkci AUTO HOLD a AEB (Autonomní nouzové brzdění). Mě se totiž ještě nestalo aby mi to samo brzdilo, tak nevím jestli mám správně nastaveno.
HYUNDAI Tucson 1,6 T-GDI HEV 4x4 AT N-Line Premium - Dark Knight
Hyundai Tucson 2.0 CRDi 100 kW 4WD AT STYLE Thunder grey 17.2.2016
Chevrolet Cruze 1,8 LTZ
Renault Laguna II 1,6 16V
Renault Laguna 1,8
Wartburg 353
Jenda80
*
Příspěvky: 88
Registrován: 13 dub 2016, 19:32

Re: Nový Tucson

Příspěvek od Jenda80 »

Ano, spokojím se jen s tím nejlepším :D/
Kupoval jsem ho jako předváděčku se slevou 150.000,-.

Fotku určitě dodám ... jen co ho umyju ... po návratu z Alp ani není poznat barva :D
Jinak White Sand ti chválím ... myslím, že je to nejlepší barva. Taky jsem měl vyhlídnutýho, bohužel mi ho doslova před nosem vyfoukli ](*,) Ale Micron Grey nakonec taky ujde :D

Jestli můžu po 2 měsících a cca 4000 km hodnotit tak ...
plusy:
- ohromující vzhled (hned jak ho představili, tak jsem věděl, že ho musím mít)
- nekompromisní výbava
- skvělé jízdní vlastnosti a silný motor
- prostornost (až jsem byl zaskočený, že nebyl problém 4 dospělí a 1 dítě + lyžařská výbava + oblečení + jídlo a spoustu dalších krámů na 5 dní na horách)

mínusy:
- levné (až bych řekl "ojebané") provedení některých detailů v interiéru (tvrdé plasty, výplň dveří, zadní strana předních sedadel, ...) - určitě neodpovídá ceně 930.000,-
- mizerná kvalita audiosystému opět neodpovídá ceně - škoda, přitom navigační systém jako takový je špičkový (asi jsem ale zmlsaný - předtím jsem měl prémiový systém BOSE a to bylo fakt něco =D>
- spotřeba - není možné pod 8/100km (proč tam proboha nedávají dvouspojku :( )... známý má Q7 s 3.0 TDI a běžně s ní jezdí za 7/100km

To jsou ale jen drobnosti, jako celek je to úžasné auto !!!

Zajímalo by mě, jak to vidíte vy ostatní majitelé ...
i30 WG 1.6 CRDi 100 kW Style Ultimate Panorama DCT Fiery Red
Tucson Style Premium 2.0 CRDI 136 kW 4WD AT Micron Grey
Jenda80
*
Příspěvky: 88
Registrován: 13 dub 2016, 19:32

Re: Nový Tucson

Příspěvek od Jenda80 »

Alfréd píše:Tak Jenda80 vítej - zabrousil jsi do nejvyšších pater - tak ať ti slouží ke spokojenosti - jakou máš zatím spotřebu s tím 136 kW motorem a automatem? Jo a díky za info o kolech - asi se zblázním a příští rok je koupím. Jsou fakt luxusní. A ještě jedna otázka - jak jsou slyšet - ta šíře 245 je už brutální. Já jsem převlíknul na letní Continental, které byly k autu a mám někdy zdání, že hučí víc jak ty zimní Nokiany.

To HOTHEAD - já jsem doposud jezdil jen na benzínu - nebýt toho, že mám automat, tak bych se asi dlouho učil řadit :D
A ano - myslím, že auto je velmi dobře odhlučněné.
Spotřeba fakt běžně pod 8 nejde ... když jsem se opravdu snažil (skoro bych rekl, že jsem byl až "brzdou provozu" :D ) tak nějakých 7,7. Přijde mi, že to auto není moc citlivé na styl jízdy, takže radši za nějakých 8,5 podlíhám opojný síle motoru :D

Jo kola dělají auto ... to je jasná věc :D
Jinak s tebou souhlasím ... čekal jsem od těch letních Continental trošku víc ... fakt žádná změna proti zimním Nokian (ty byly možná opravdu po všech stránkách lepší). Až budu vybírat novou sadu asi se budu řídit podle valivého odporu.
Ale celkově není uvnitř není téměř nic slyšet a co je slyšet venku je mi fuk :lol:
i30 WG 1.6 CRDi 100 kW Style Ultimate Panorama DCT Fiery Red
Tucson Style Premium 2.0 CRDI 136 kW 4WD AT Micron Grey
Zajo_jz
*
Příspěvky: 51
Registrován: 16 úno 2016, 20:58

Re: Nový Tucson

Příspěvek od Zajo_jz »

Takisto mi to príde úplne v pohode ale tiež som zvyknutý na tvrde podvozky lebo predtým som mal BMW radu 3 na 18 palcových kolesách.

Alfréd píše:Mám otázku na majitele Tucsonů kteří mají origoš 19 kola - jak se vám na nich jezdí na našich "výborných" silnicích.
Ptám se proto, že o nich do budoucna uvažuji - jen se trochu bojím ve směru pohodlí v autě právě proti těm našim děravým silnicím.
Hyundai Tucson,1.6 T-GDi,DCT, 4x4,PREMIUM,Ara Blue
Jenda80
*
Příspěvky: 88
Registrován: 13 dub 2016, 19:32

Re: Nový Tucson

Příspěvek od Jenda80 »

Alfréd píše:Kluci mám ještě jednu otázku - zkuste mi polopatě vysvětlit funkci AUTO HOLD a AEB (Autonomní nouzové brzdění). Mě se totiž ještě nestalo aby mi to samo brzdilo, tak nevím jestli mám správně nastaveno.
AUTO HOLD je super, jen mě štve, že se musí manuálně aktivovat po každým nastartování ... Nemusíš stát dlouho nohou na brzdě stačí zastavit a dát nohu z brzdy - auto ti samo pak stojí na místě ... třeba v koloně, na semaforech atd.

AEB nevím ... i když mě slečna (mimochodem velmi atraktivní blondýnka :D ) při přebírání auta ujišťovala, že auto to má a jak moc to v tom konkrétním autě využívala, tak já to prostě v nastavení asistenčních systémů nemám ... Ani ten radar na předku nemůžu najít ... Když jsem se na to pak dodatečně konkretně doptával tak mi pouze poslala print screen obrazovky z oficiálních www stránek (tu část s tím AEB) s jedinou větou, že to je přece ono ... skutečný profík :D
Byl jsem asi při prodeji podveden jak jsem byl v euforii z auta a možná částečně i z té slečny :lol:
i30 WG 1.6 CRDi 100 kW Style Ultimate Panorama DCT Fiery Red
Tucson Style Premium 2.0 CRDI 136 kW 4WD AT Micron Grey
Zajo_jz
*
Příspěvky: 51
Registrován: 16 úno 2016, 20:58

Re: Nový Tucson

Příspěvek od Zajo_jz »

AutoHOLD funguje u mňa na automate DCT asi tým spôsobom že keď ho mám aktívny a stlačím brzdový pedál a pustím brzdový pedál tak mi brzda visí(zároveň svietia aj brzdové svetla) dokým nestlačím plynový pedál a druha vec keď zaparkujem a vypnem motor tak mi automaticky zatiahne elektronickú ručnú brzdu.Podla mňa na nedomyslená vec lebo kedže mám automat takže ma podrží v jemnom aj prudkom kopci ale aby som zbytočne netrápil automat v prudkom kopci malo tam byť čidlo náklonu vozidla na vozovke a podla toho aplikovať aj brzdu ako to má VW Group.

A AEB mi prišlo zo začiatku že tiež nefungoval ale teraz funguje pekne dokonca zachytáva aj chodcov na vozovke alebo cyklistov začne pípať (zatiaľ mi na brzdy nešahol :-) ) a porovnáva veľké rozdieli v rýchlostiach čiže sa musí auto,chodec,bicykel pred tebou hýbať takže podla mňa keby som sa rozbehol proti muru tak auto nebrzdí a rozbijem ho.Ak sa mýlim prosím opravte má.

A chcel by som sa spýtať ostatných čo máju vo výbave LKAS že čo si myslia o spôsobe fungovania LKAS a to konkrétne že potom ako sa ccA 10S nedotýkam volantu tak auto zapípa a vypne tento systém. Wtf? Napríklad VW Group keď niečo takéto nastane napr. že som zaspal alebo mi je zle tak auto samé ide na sekundu alebo dve tvrdo na brzdy ak napriek tomu vodič nereaguje tak zastane pri krajnici to už bohužiaľ len na rovnej ceste.

A posledný dotaz funkcia čítanie značiek ruší vám značka križovatky obmedzenú rýchlosť?




Alfréd píše:Kluci mám ještě jednu otázku - zkuste mi polopatě vysvětlit funkci AUTO HOLD a AEB (Autonomní nouzové brzdění). Mě se totiž ještě nestalo aby mi to samo brzdilo, tak nevím jestli mám správně nastaveno.
Hyundai Tucson,1.6 T-GDi,DCT, 4x4,PREMIUM,Ara Blue
Uživatelský avatar
pepego
*
Příspěvky: 74
Registrován: 21 úno 2016, 20:28
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Nový Tucson

Příspěvek od pepego »

:D/ Ahoj páni ,ste sa rozpísali tak aj ja zopár poznatkov. Auto hold je super no ako ste tu spomínali treba ho vždy aktivovať,ja by som skôr uvítal možnosť aby sa elektronická brzda aktivovala vždy pri vypnutí motora. AEB mi už signalizovalo prekážku (možno našťastie) no ešte samostatne nebrzdilo. LKAS je pomoc hlavne v noci a za dažďa no pri pustení volantu sa systém len deaktivuje samostatne auto nezastane.Systém má 3 úrovene nastavenie.Perfektné je upozornovanie na vozidlá z boku pri cúvaní.
A k spotrebe, nabehané cca 4500 km 70% diaľnice v limite aj nad limit, spotreba 7.5, hydromenič si pýta daň,myslím si že DCT by to vedela o 0.6-1.0 litra menej. S tým čítaním značiek ja to tak,nepozná križovatky no mohli to spriahnuť s GPS a mapových podkladmi. Zajtra idem presúvať na letné 19" tak hodím foto.
TUCSON PREMIUM
2.0 CRDI A/T 136kw
Uživatelský avatar
HOTHEAD
**
Příspěvky: 133
Registrován: 05 bře 2016, 06:42
Bydliště: Svitavy

Re: Nový Tucson

Příspěvek od HOTHEAD »

Funkčnost AEB je velká neznámá. Proto jsem se rozhodl ho vyzkoušet v akci. Skusim
jet proti tabuli polystyrénu, nebo papírové krabici od lcd televize. Ale bude to až po neděli
pak dám vědět výsledek a kdyžtak přidám foto po nezdaru ](*,) :D/ :D/

Při předjíždění, když rychle dojíždím auto před sebou začne pípáním upozorňovat na překážku vpředu
ale k brždění ještě nedošlo. Prodejce mi však tvrdil že se mu to s předváděčkou stalo. Uvidíme :shock:

Tak ještě foto před testem [-o< [-o< [-o<
Přílohy
2016-03-28_19.39.00.jpg
2016-03-28_19.39.00.jpg (51 KiB) Zobrazeno 2021 x
HYUNDAI TUCSON 2.0 CRDI STYLE 100KW AWD WHITE SAND 3/2016
FIAT STILO 3 D 1.8 98 KW
FORD SIERRA 2.3 D 49kw r.v.1989 NEJHORŠÍ AUTO NA SVĚTĚ !!
prodáno do AAA ( omlouvám se novému majiteli )
ara
Příspěvky: 5
Registrován: 16 bře 2016, 12:44

Re: Nový Tucson

Příspěvek od ara »

K tomu AEB - mně už to přibrzdilo v obci - hrál jsem si s navigací a "nedával" pozor a auto přede mnu náhle přibrzdilo a odbočilo. Opravdu Tuscon přibrzdil - ale bez zvukové výstrahy. Takže to asi funguje, ale díky za vyzkoušení proti papíru.
Zatím najeto 2000 většinou mimo město (na to mám MINI) a spotřeba celkově 5,5

Tuscon-Style 1.7
Jenda80
*
Příspěvky: 88
Registrován: 13 dub 2016, 19:32

Re: Nový Tucson

Příspěvek od Jenda80 »

Tak ten AEB mi nedá spát ... je ten radar nějak vidět z venku? V nastavení ho nemám ... tak fakt nevím ...
i30 WG 1.6 CRDi 100 kW Style Ultimate Panorama DCT Fiery Red
Tucson Style Premium 2.0 CRDI 136 kW 4WD AT Micron Grey
Uživatelský avatar
pepego
*
Příspěvky: 74
Registrován: 21 úno 2016, 20:28
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Nový Tucson

Příspěvek od pepego »

Pozitívne zistenie ,keď mi dávali zimné v :hyu: tak na letných neznačili pozície, lebo neboli vôbec jazdené. No teraz keď som bol prezuť Tuctuca u nás v takom hračkárskom autoservise ma napadlo či správne načíta snímače a ono to naozaj načítalo aj presne pozíciu. Osobne otestované, lebo tie 19 boli fúknuté na 360 kpa ,tak som každú skúšobne spustil na iný tlak a systém ich správne pozične načítal :D/ =D> , potom som ich všetky dal na 250 kpa.
Hotheat na ten krabicový test sa teším
https://www.youtube.com/watch?v=IzEh-ZTuVfE tu je video s AEB a aj umiestnenie radaru
Přílohy
DSC_0127.jpg
DSC_0127.jpg (39.29 KiB) Zobrazeno 1992 x
DSC_0131.jpg
DSC_0131.jpg (44.09 KiB) Zobrazeno 1992 x
TUCSON PREMIUM
2.0 CRDI A/T 136kw
Odpovědět

Zpět na „Tucson 2015- Pokec“