Auto poskrabane od delniku

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

satoshi-nakamoto
Příspěvky: 3
Registrován: 17 kvě 2016, 15:25

Auto poskrabane od delniku

Příspěvek od satoshi-nakamoto »

Ahoj,
mam asi pul roku starou i30 a na ulici, kde bydlim se opravuje silnice, jezdi tam bagry, nakladaky se sterkem a tak. Dneska, jak jsem jel do prace jsem nasel auto uplne doskrabane, a to na vice mistech najednou. Mam takove to default pojisteni + GAP od uniqa, jak se dava k novym vozum. Na fotce je jeden ze skrabancu, pak jsou jeste mensi ze zadu.

Co s tim? Hlasit jako pojistnou udalost, volat policajty?
Přílohy
skrabanec
skrabanec
IMG_20160517_150351.jpg (98.34 KiB) Zobrazeno 3031 x
Reklama
 

Uživatelský avatar
HOTHEAD
**
Příspěvky: 133
Registrován: 05 bře 2016, 06:42
Bydliště: Svitavy

Re: Auto poskrabane od delniku

Příspěvek od HOTHEAD »

To je děs. Někteří lidé jsou ničeho navážící si svině. Já bych zavolal policii a hlásil to jako
vandalismus. Žádal bych protokol pro pojišťovnu a pak teprve volal na pojišťovnu, ale zkušenost s tím nemám.
A doufám že to tak i zůstane !!
HYUNDAI TUCSON 2.0 CRDI STYLE 100KW AWD WHITE SAND 3/2016
FIAT STILO 3 D 1.8 98 KW
FORD SIERRA 2.3 D 49kw r.v.1989 NEJHORŠÍ AUTO NA SVĚTĚ !!
prodáno do AAA ( omlouvám se novému majiteli )
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

to ti spis nekdo obesel klicem mam to stejne a neresil jsem to. Kdyz to opravid prijdes o bonus, zaplatus spoluucast a ten co ma malou vybavu v trenkach tak po zjisteni opravy ti to udela znova. Za jeden vecer u kamaeada bylo poskrabano 13 aut, pachatel dopaden IQ houpaci kun.

Odeslano z Androidu.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Auto poskrabane od delniku

Příspěvek od idam.i »

Volal by som policajtov. :oops:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Kim-Hyun-Sen
**
Příspěvky: 144
Registrován: 09 říj 2015, 11:05

Re: Auto poskrabane od delniku

Příspěvek od Kim-Hyun-Sen »

Policajti ti nepomůžou. Jestli si přesvědčenej že to udělali dělníci odchyť jejich šéfa a požaduj ať to uhradí z jejich pojistky - zkus ho dotlačit k tomu aby vyplnil a podepsal formulář o pojistné události. Jestli se ti to nepodaří tak oprava za svý. Havarijko asi vzhledem k spolučasti nemá smysl řešit.
i20 1.1CRDi (2015)
Uživatelský avatar
HOTHEAD
**
Příspěvky: 133
Registrován: 05 bře 2016, 06:42
Bydliště: Svitavy

Re: Auto poskrabane od delniku

Příspěvek od HOTHEAD »

Bojím se, že se ti dělníci vysmějí a samozřejmě nic nepřiznají pokud jsi je neviděl to udělat.
Nechal bych to na policii ať je skřípnou. Na protokolu bych trval.
HYUNDAI TUCSON 2.0 CRDI STYLE 100KW AWD WHITE SAND 3/2016
FIAT STILO 3 D 1.8 98 KW
FORD SIERRA 2.3 D 49kw r.v.1989 NEJHORŠÍ AUTO NA SVĚTĚ !!
prodáno do AAA ( omlouvám se novému majiteli )
Kim-Hyun-Sen
**
Příspěvky: 144
Registrován: 09 říj 2015, 11:05

Re: Auto poskrabane od delniku

Příspěvek od Kim-Hyun-Sen »

Koukám že dost lidí tady má poměrně iluzorní představy o práci PČR. Kluci nesmíte ty "Kriminálky Plzeň" a podobný slátaniny v TV tak hltat :roll: :lol: :lol:
i20 1.1CRDi (2015)
jjenda
**
Příspěvky: 257
Registrován: 27 bře 2014, 10:44

Re: Auto poskrabane od delniku

Příspěvek od jjenda »

Mám radu a vlastní zkušenost. Jestli máš pojištění Uniqa a máš ve smlouvě zaškrtnutý i plnění za vandalizmus, tak to řeš tímto směrem. Měl jsem stejný problém a opraveno na pojistku bez ztráty bonusu. Uniqua fak takhle dobře funguje.
I 30, 1,6 CVVT 88 kW HB, Trikolor + Paket Parking + 16", Sleek Silver
Renault Thalia 1.2 silver
Š Felicia 1.3 MPI GL
ex:Mitsubishi Lancer Wagon
Š 1000 MB
Uživatelský avatar
Dishstan
*
Příspěvky: 36
Registrován: 14 říj 2015, 12:56

Re: Auto poskrabane od delniku

Příspěvek od Dishstan »

Já mám s Uniqou jinou zkušenost. Když jsem řešil poškrábané auto (neznámou osobou), tak mi bylo řečeno, že při poojistném plnění mi zkrátí bonus o 15%. Když jsem si pak porovnal co mě bude stát navýšení pojistného a porovnal to s nabídkou za opravu laku, tak mě vyšlo lépe pojišťovnu vynechat, bohužel.
Hyundai i30 kombi - 1,6 CVVT Weekend Ice Blue (5/2015)
satoshi-nakamoto
Příspěvky: 3
Registrován: 17 kvě 2016, 15:25

Re: Auto poskrabane od delniku

Příspěvek od satoshi-nakamoto »

Tak s delnikama jsem se dneska bavil a samozrejme nikdo nic nevidel.

Tak jsem zavolal cetniky a sepsali jsme to (rozumej hodina a pul casu v zadeli). Mam havarijni od uniqa s nulovou spoluucasti, kdyz je to v autorizovanem servisu. Za pojistnou udalost ale strhavaji 15 % z bonusu (po roce pak po 5 % opet vraci). Nahlasil jsem hned 2 udalosti, tohleto a jeste jak mi nekdo pomackal zadni naraznik na naledi. Takze 30 % dolu, celkem me to vyjde tak na nejakych 10k. Dost penez no. Ale aspon nam ty pojistovny nezkrachujou ;)
Kim-Hyun-Sen
**
Příspěvky: 144
Registrován: 09 říj 2015, 11:05

Re: Auto poskrabane od delniku

Příspěvek od Kim-Hyun-Sen »

Tak trochu by mě zajímalo co sis sliboval od toho ztrácení času s policajty.
i20 1.1CRDi (2015)
Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1261
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

Příspěvek od Neo-Mike »

Dotaz trosku mimo. Co vse obsahuje to pojisteni od Hyundaje pri koupi vozu? Nemyslim ted, ze tam je povinne, havarijni, gap. Konkretne mi jde o to, jake jsou podminky u havarijniho pojisteni a co vse to obsahuje? Hyundai je v tomhle tajemny jak hrad v Karpatech.
Peugeot 308 SW 2024, 1.5 BlueHDi 96 kW
Hyundai i30 kombi 2016, 1.6 CRDi 81 kW
Kim-Hyun-Sen
**
Příspěvky: 144
Registrován: 09 říj 2015, 11:05

Re: Auto poskrabane od delniku

Příspěvek od Kim-Hyun-Sen »

Je více variant pojistky (minimálně dvě), které ti může prodejce nabídnout. Každá má své "pro" a "proti" a při rozhodování o tom která pro tebe výhodnější záleží i na tom jak velký bonus máš vyjetý.
Moje zkušenost s prodejcem je taková, že při nabízení možných variant pojištění byl vstřícný a snažil se vše vysvětlit, poradit a nabídnout to, co bylo opravdu pro mě jako konkrétního kupce výhodnější.Zároveň jsem měl před podpisem dost času si v klidu obě v úvahu přicházející varianty smluv doma podrobně pročíst a rozmyslet se.
i20 1.1CRDi (2015)
Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1261
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

Re: Auto poskrabane od delniku

Příspěvek od Neo-Mike »

Aktuálně mám na automobil bonus 40%, tento bonus jsem ale získal díky nevyužitým bonusům v rodině. Tudíž je mezi pojišťovny nepřenositelný. Nemá tedy pro mě smysl uvažovat o jiném druhu pojištění, než co se vypočítává jako 2,99% z pořizovací ceny vozidla. Aktuálně čekám, než mi dealer doveze vozidlo z Nošovic. Tak si zatím chci přečíst pojistné podmínky, ať vím dopředu do čeho jdu :D . Právě, že na internetu nemůžu najít co přesněji je v tomto pojištění.
Peugeot 308 SW 2024, 1.5 BlueHDi 96 kW
Hyundai i30 kombi 2016, 1.6 CRDi 81 kW
Kim-Hyun-Sen
**
Příspěvky: 144
Registrován: 09 říj 2015, 11:05

Re: Auto poskrabane od delniku

Příspěvek od Kim-Hyun-Sen »

Neo-Mike píše:Aktuálně mám na automobil bonus 40%, tento bonus jsem ale získal díky nevyužitým bonusům v rodině. Tudíž je mezi pojišťovny nepřenositelný. Nemá tedy pro mě smysl uvažovat o jiném druhu pojištění, než co se vypočítává jako 2,99% z pořizovací ceny vozidla. Aktuálně čekám, než mi dealer doveze vozidlo z Nošovic. Tak si zatím chci přečíst pojistné podmínky, ať vím dopředu do čeho jdu :D . Právě, že na internetu nemůžu najít co přesněji je v tomto pojištění.
Požádej prodejce ať ti to vytiskne
i20 1.1CRDi (2015)
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Ostatní“