Ahoj Háčka mám další dotaz , krokoví motorek

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
lukan
*
Příspěvky: 39
Registrován: 02 srp 2006, 23:27
Bydliště: Severní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Ahoj Háčka mám další dotaz , krokoví motorek

Příspěvek od lukan »

Ahoj chtěl bych vědět na jaké čidla ppř. snímače ,reaguje krokoví motorek.Myslím tím čidlo teploty vody nebo snímač otáček nebo oboj_ Asi obojí coa kde je snímač otáček???Blbje mi drží volno běh a studený starty jsou katastrofa???
Hyundai Lantra 15glsi 63kw G4DJ r.v.1993 ted´ Hyundai Accent 1.3 12v r.v.1996
Reklama
 

Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

Krokovy motorek ridi jednotka na zaklade vice veci - zatez motoru (pripojeni spotrebicu), teplota motoru, uzavira se kdyz se otevira klapka takze v podstate slouzi na to aby ti motor nechcipnul, snimac otacek mozna taky.Nevim jak u tveho auta ale myslim ze cidlo otacek byva na setrvacniku, ale fakt nevim tedka ani u sveho takhle to mame doma u feldy...Zkusil jsi reset jednotky? Procistil jsi motorek?Je tam hodne veci co to mohou zpusobovat...
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
lukan
*
Příspěvky: 39
Registrován: 02 srp 2006, 23:27
Bydliště: Severní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lukan »

kokroff píše:Krokovy motorek ridi jednotka na zaklade vice veci - zatez motoru (pripojeni spotrebicu), teplota motoru, uzavira se kdyz se otevira klapka takze v podstate slouzi na to aby ti motor nechcipnul, snimac otacek mozna taky.Nevim jak u tveho auta ale myslim ze cidlo otacek byva na setrvacniku, ale fakt nevim tedka ani u sveho takhle to mame doma u feldy...Zkusil jsi reset jednotky? Procistil jsi motorek?Je tam hodne veci co to mohou zpusobovat...
A jaké věci to mohou ještě způsobovat???
Hyundai Lantra 15glsi 63kw G4DJ r.v.1993 ted´ Hyundai Accent 1.3 12v r.v.1996
Uživatelský avatar
kopir
Moderátor
Příspěvky: 207
Registrován: 22 črc 2006, 16:40
Bydliště: Senica-SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kopir »

krokový motorek, je taká malá skrinka upevnená na druhej strane oproti klapke na ktorú je napojené plynové lanko ?
Obrázek
Chrysler pt cruiser 2,0 16V
Hyundai Lantra combi 1,6 16V GLS G4CR/84kw-predané
Hyundai Lantra 1,5 GLSi -predané
lukan
*
Příspěvky: 39
Registrován: 02 srp 2006, 23:27
Bydliště: Severní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lukan »

kopir píše:krokový motorek, je taká malá skrinka upevnená na druhej strane oproti klapke na ktorú je napojené plynové lanko ?
Vím kdeje krokoví motorek chci vědět co může způsobovat jeho spatná funkce.
Hyundai Lantra 15glsi 63kw G4DJ r.v.1993 ted´ Hyundai Accent 1.3 12v r.v.1996
Uživatelský avatar
kokroff
**
Příspěvky: 319
Registrován: 11 pro 2005, 18:14
Bydliště: PCE
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kokroff »

Krokovy motorek neni krabicka, je to valecek, vede do nej hadicka z filtru, ta tlusta hadice, a z nej vede hadicka do sani.V podstate reguluje mnozstvi vzduchu pri zavrene klapce a jeho nefunkcnost se projevuje chcipanim motoru pri volnobehu a zapnutych spotrebicich.
Hyundai Lantra 1.6 16V G4GR,r.98

*** Ivan je nejlepsi!!! ***
lukan
*
Příspěvky: 39
Registrován: 02 srp 2006, 23:27
Bydliště: Severní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lukan »

kokroff píše:Krokovy motorek neni krabicka, je to valecek, vede do nej hadicka z filtru, ta tlusta hadice, a z nej vede hadicka do sani.V podstate reguluje mnozstvi vzduchu pri zavrene klapce a jeho nefunkcnost se projevuje chcipanim motoru pri volnobehu a zapnutych spotrebicich.
Ahoj děkuji za radu ,ale ja jsem žádnou hadičku od krokoveho motorku do sání nenašel???
Hyundai Lantra 15glsi 63kw G4DJ r.v.1993 ted´ Hyundai Accent 1.3 12v r.v.1996
Uživatelský avatar
Rasty
*****
Příspěvky: 2268
Registrován: 19 srp 2005, 18:47
Bydliště: Jaroměř
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rasty »

hledej tady:
Obrázek
Obrázek

† Renault 19 1.8 16V r.v. 94
† Hyundai Lantra J2 2.0 16V r.v. 98 180koníků
† Audi 80 B4 Quattro 2.0 r.v. 92
* Hyundai coupe GK 2.0 r.v. 03
* Honda Civic EG 1.5 16V V-Tec r.v 94
lukan
*
Příspěvky: 39
Registrován: 02 srp 2006, 23:27
Bydliště: Severní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od lukan »

ale u mě je to úplně jiný,mám 1.5 93.r.v.
Hyundai Lantra 15glsi 63kw G4DJ r.v.1993 ted´ Hyundai Accent 1.3 12v r.v.1996
Petr Červený
*
Příspěvky: 23
Registrován: 30 kvě 2006, 00:27
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr Červený »

Ahoj Mám ten samí problém co ty.Mám taky G4DJ a taky mi blbne krokáč. To je jen začátek pak ti začne blbnout i starty.Chceš nastartovat a když po jednom otočení to má tendenci chytnout tak jak když tam nejde proud a po chvilce točení ucítíš zápach nespálené směsi.Radili mi že to může být halův snímač ale nevím nevím.Diagnostika mi nic neukázala. :cry:
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

ja mam totez, zlobilo to taky, ale nic se nemenilo. Jen to manik sesteloval (nevim kde) a od ty doby ok. Zkuste zakladni veci, odpojit baterku, vycistit celej vzduchovej system az po klapku, zkontrolovat vsechny podtlakovy hadicky od ECFI, zapojit baterku, start, bude to skakat a zlobit, ale melo by se to po par km usadit, jestli ne, je to nejaky cidlo. Nejcasteji teplotni, ale muze i jiny. Pokud vam to v servisu nezjistili, zajedte do poradnyho, je tu na foru seznam. Uz se to tu popisovalo hafokrat. Stejne tak si myslim, ze G4DJ nema krokovej motorek, jen volnobezny ventil
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
vašek.63
*
Příspěvky: 71
Registrován: 03 led 2007, 17:37
Bydliště: Studenec u Horek

Osobní

Příspěvek od vašek.63 »

taky jsem měl tento problém otáčky nahoru a dolu byl jsem se zeptat u jednoho co se zbejvá těmito auty a ten mě zdělil že je to problém a jedině vyčistit .tak jsem se stavěl u dvorního automechanika a ten odstranil tento problém jedinou věcí měl speciální sprej který nastříkal do sání při běhu motoru ot.2000-3OOO a mám po problému .
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“