Hyundai getz- pískání

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Odpovědět
hyundai getz
Příspěvky: 5
Registrován: 01 kvě 2016, 19:13

Hyundai getz- pískání

Příspěvek od hyundai getz »

Zdravím, prosím o radu. Mám hyundai getz 1.1., rv. 2004, najeto 73 tis a teď mi začalo něco pískat v motoru, je to hlučnější hned po nastartování, ale když otočím doleva nebo doprava na max píská hodně. Nevíte, co by to mohlo být?
Reklama
 

Uživatelský avatar
MICHAL77
****
Příspěvky: 1044
Registrován: 22 kvě 2010, 22:29
Bydliště: Vysočina

Re: Hyundai getz- pískání

Příspěvek od MICHAL77 »

No vzhledem k tomu že toto je sice sekce hyundai accent MC (ta povětšinou nemá klasické servořízení) tak nevím :), ale kdyby to byl dotaz s sekci getz tak .... řemen či čerpadlo?
.........
hyundai getz
Příspěvky: 5
Registrován: 01 kvě 2016, 19:13

Hyundai getz- pískání

Příspěvek od hyundai getz »

Zdravím, prosím o radu. Mám hyundai getz 1.1., rv. 2004, najeto 73 tis a teď mi začalo něco pískat v motoru, je to hlučnější hned po nastartování, ale když otočím doleva nebo doprava na max píská hodně. Nevíte, co by to mohlo být?
AleKa82
**
Příspěvky: 168
Registrován: 23 led 2012, 13:02
Bydliště: Praha

Re: Hyundai getz- pískání

Příspěvek od AleKa82 »

Ahoj, to bude s velkou pravděpodobností náhon hydraulického čerpadla posilovače řízení. U mě teda pískalo ložisko v alternátoru (bolístka první generace). V servisu chtěli za nový altík 12000,-. Jednou za čas (hlavně v zimě) jsem to prostříknul olejem a byl klid. Nakonec jsem auto po osmi letech prodával s původním altíkem. Zaměřil bych se na řemeny a řemenice veškerého příslušenství (Altík, hydraulika posilovače, vodní pumpa chlazení a klima, pokud je ve výbavě). Už si nepamatuju, kolik tam těch řemenů bylo. Já měl myslím 2. Jeden rozvoďák pod plastovým deklem a jeden společný pro příslušenství. Když je řízení na dorazu, tak je větší odpor na hydraulickém čerpadle, proto to víc píská. Dokonce si vzpomínám, že někde bylo napsáno, že by to v té krajní poloze nemělo být dlouho. Asi bych nejprve zkusil vyměnit náplň v posilovači a hnací řemen. Když bude řemen dole, tak zkontrolovat, všechny řemenice, jestli nemají vůle na ose a taky jestli někde neteče hydraulické čerpadlo nebo vodní pumpa (taky častá závada motoru 1.1i). Mě rupla vodní pumpa 2x. Pak taky překontrolovat těsnost posilovače řízení a chladící smyčky u spodku nárazníku, protože ta má tendenci proreznout vlivem prostředí. U mě se ta chladící smyčka rozpadala na prach už po cca 6ti letech provozu. Nejspíš to ale bude jen ten řemen. Přeju hodně štěstí, ať to není moc drahé.
Jezdím hlavně sockou a na skútru Derbi Atlantis
Toyota Auris TS 1.6i (od 2019)
Ford Galaxy Titanium 2.0TDCi (2017 - 2019)
i30cw 1.6i CVVT Exclusive (2011 - 2013)
Getz 1.1i Clasic+ (2003 - 2011)
hyundai getz
Příspěvky: 5
Registrován: 01 kvě 2016, 19:13

Re: Hyundai getz- pískání

Příspěvek od hyundai getz »

Super, projdu to.. Moc děkuji. Řemeny jsou tam dva. No doufám že to nebude nic velkého..
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Hyundai getz- pískání

Příspěvek od Mexican »

prehodim to do Getz
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
hyundai getz
Příspěvky: 5
Registrován: 01 kvě 2016, 19:13

Re: Hyundai getz- pískání

Příspěvek od hyundai getz »

Už jsem to tam dal, děkuji a omlouvám se
Uživatelský avatar
durkovic
*
Příspěvky: 61
Registrován: 18 srp 2014, 21:31

Re: Hyundai getz- pískání

Příspěvek od durkovic »

Ahoj,

pískanie pri maximálnom vytočení volantu spôsobuje vybehaný remeň pre pohon servočerpadla, ak nepomôže výmena remeňa (prípadne pomôže na krátku dobu) sú zrejme vyšmýkané aj kladky, ja už som tiež po výmene remeňov a rok po už to píska znovu. mám po repase aj servo. dalej už to neriešim, ak sa motor zohreje pískanie ustanie.
Hyundai Getz 2007, 1.1 12V 49kW, Gold Beige
Odpovědět

Zpět na „GETZ“