Auto poskrabane od delniku

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1261
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

Re: Auto poskrabane od delniku

Příspěvek od Neo-Mike »

Prodejce mám 20 km daleko, tak se mi za ním nechtělo zbytečně jet :D .
Peugeot 308 SW 2024, 1.5 BlueHDi 96 kW
Hyundai i30 kombi 2016, 1.6 CRDi 81 kW
Reklama
 

Uživatelský avatar
JirkaN
***
Příspěvky: 791
Registrován: 25 led 2016, 21:31

Re: Auto poskrabane od delniku

Příspěvek od JirkaN »

Neo-Mike píše:Prodejce mám 20 km daleko, tak se mi za ním nechtělo zbytečně jet :D .
Ať ti pošlou pojistný podmínky na mail. Jinak mám pojištěno u Uniqa poj. za menší peníze než za ty 3% z ceny, ale mnohem lepší podmínky. Zkus poptat pojištění jinde než jen u prodejce aut.
Hyundai i30 kombi Tricolor Komfort 1,6 MPI 88kW 2016
Bývalá auta:
Renault Megane II 1,9 dCI Grandtour 88kW 2004
Renault Clio I 1.2 40kW 1995
Ford Sierra Combi 2,3 Indenor Diessel 1985
Mitsubishi Galant sedan 2,3 TD 1982
Škoda 100 L 1974
only_one
**
Příspěvky: 465
Registrován: 19 úno 2014, 10:57

Re: Auto poskrabane od delniku

Příspěvek od only_one »

vyřeš událost u uniqou a pak přepojistíš havarijko jinde :-) klidně napiš, umím %CSOB bez vlivu nějakého malusu u HAV ;)
satoshi-nakamoto
Příspěvky: 3
Registrován: 17 kvě 2016, 15:25

Re: Auto poskrabane od delniku

Příspěvek od satoshi-nakamoto »

Kim-Hyun-Sen píše:Tak trochu by mě zajímalo co sis sliboval od toho ztrácení času s policajty.
Kdyby dopadli vinika, tak mi u toho havarijniho nestrhavaji bonus 15 %. Sance je to mala, ale kdyby to treba byl nejaky chudak, co to udelal na vic autech a treba ho nekde vzala kamera, tak sance byla, ale je fakt, ze to byla ztrata casu.

Takze jeste pro ty, co to nekdy budou podstupovat: havarijni pojisteni uniqa i kdyz ma kolonku pro vandalismus, tak vam strhnou bonus, pokud se nemaji jak zahojit na vinikovi, volal jsem jim tam na to pravni oddeleni
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Auto poskrabane od delniku

Příspěvek od copper5252 »

pokud si seš jistej že to udělaly delnici tak si opiš jejich "spz" tedy jejich aut/a , a nahlas to na svoji pojištovná že to a to auto ti tohle udělalo ! a máš to bez jaký koliv strat !

a to same platí když vam najky kaminek rozbije/praskne přední sklo/světlo a pdobně ! idealní je si opsat SPZtku najký polského kamionu :) a že od jeho kola odletěl kamen :) problem solved :D/

ano je to možná svinarna ! ale co pojištovný jsou taky svině když maji plnit :mrgreen:
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
msifa
**
Příspěvky: 169
Registrován: 21 říj 2014, 09:03

Re: Auto poskrabane od delniku

Příspěvek od msifa »

copper5252:

Ty jsi ale naivní :D

Ten tvůj postup má jednu vážnou vadu a to, že potřebuješ vyjádření i druhé strany (dělníků). A ty ti velice pravděpodobně podají vyjádření ve smyslu, že nic neudělali.....
Hyundai i30WG, 1,6 MPI, Trikolor + komfort, satin amber
Renault Grand Modus 1,2 TCE
Škoda Octavia IV 2.0 TDI DSG (pracovní stroj)
ex-auta
Renault Espace 2.0 16V
Toyota Corolla 1,4 XLI
Citroen BX 1,4 TGE
Fiat Ritmo 2.0 - Abarth
Škoda 1100 MB
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

vubec neni pravda pokud majitel majitel popre ze by to udelal tak nenadelas nic!

Odeslano z Androidu.
Uživatelský avatar
frantaemail
*
Příspěvky: 50
Registrován: 09 led 2016, 21:19

Re: Auto poskrabane od delniku

Příspěvek od frantaemail »

Ono ani přiznání druhé strany ještě neznamená, že pojišťovna bude plnit. Teď jsem řešil "poďobanou" kapotu od kamínků. Přiznání řidiče protijedoucího vozidla bylo i s policejním protokolem a stejně to pojišťovna neuznala. Že prý to není pro ni žádný důkaz. Policajti jen krotily hlavou, když jsem jim to říkal.
i30 CW orange caramel 1,6 CRDi 100kW Premium
petr.s
***
Příspěvky: 632
Registrován: 29 bře 2013, 18:44
Bydliště: ČR

Re: Auto poskrabane od delniku

Příspěvek od petr.s »

satoshi-nakamoto: já sem jen zeptám, možná mi to někde uniklo, ty jsi ty dělníky viděl, jak ti to auto poškrábali?
VW Tiguan Allspace R-line 2,0 TSI 162 kW 7DSG Prodáno
Hyundai ix35 2,0 CRDi 135 kW 4x4 Tricolor Style Satin Amber 5/13 Prodáno
Hyundai ix20 1,4 Tricolor Esential Satin Amber 10/14 Má žena
Škoda Felicia Van Plus
Škoda 1000 MB r.v.65 Prodáno, jsem blb
copper5252
***
Příspěvky: 911
Registrován: 30 kvě 2015, 16:45

Re: Auto poskrabane od delniku

Příspěvek od copper5252 »

Ono zaleží jakou máte pojstku a pojištovnu a jak jsou napsané podmínky pojištění atd a taky na přístupu pojištovny !

jinak ten postup polsky kamion a kamen co odletěl od jeho kola mám několikrát ověřený :) tedy fa kde pracuji :)))))
I20 Active T-GDI 88kw 2016
--------------------------------------------------------------
Nepřeji si aby na moje příspěvky reagoval Mirus30 !!!
a Axel.Foley ! Vendelín ! only_one ! a slabostka!!!!
Uživatelský avatar
msifa
**
Příspěvky: 169
Registrován: 21 říj 2014, 09:03

Re: Auto poskrabane od delniku

Příspěvek od msifa »

copper5252:

To co tu popisuješ se dá také jinými slovy nazvat pojišťovací podvod.....
Hyundai i30WG, 1,6 MPI, Trikolor + komfort, satin amber
Renault Grand Modus 1,2 TCE
Škoda Octavia IV 2.0 TDI DSG (pracovní stroj)
ex-auta
Renault Espace 2.0 16V
Toyota Corolla 1,4 XLI
Citroen BX 1,4 TGE
Fiat Ritmo 2.0 - Abarth
Škoda 1100 MB
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2776
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto poskrabane od delniku

Příspěvek od Espero »

Myslím takhle. Jestliže poškození nebylo způsobeno při dopravní nehodě, a to nebylo, pak je z pohledu pojistného plnění jedno, jestli se dělníci přiznají nebo ne. Půjde to z havarijního se všemi důsledky (spoluúčast, bonus). Ale mělo by to přiznání jednu výhodu. Poškozený může požadovat po fimě, pro kterou ti dělníci majakjí odškodnění v rozdílové částce, a ta by se mohla vztahovat k oběma složkám, jak spoluúčast, tak bonus. A firma by se dál mohla hojit na těch svých lidech. Takže v tomto kontextu by policejní šetření nebylo od věci. Ovšem prakticky takové přiznání není asi reálné. Firma moc dobře zná svojí odpovědnost (a měla by sama být odpovědnostně pojištěná), ale právě ona bude své lidi ponoukat k tomu aby mlčeli. A bez prokázání viny, (zde pouze a jedině formou přiznání pachatele, jinak se to neprokáže), žádné plnění nelze získat a ani případně soudně vymáhat.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
zdeminem
**
Příspěvky: 123
Registrován: 17 čer 2015, 12:59

Re: Auto poskrabane od delniku

Příspěvek od zdeminem »

Vzhledem k tomu, že mám osobní zkušenost s řešením "vandala" (+- 109.000) přes pojišťovnu, můžu říct i vlastní postup.
Řešeno kolečkem PČR - Pojišťovna, spoluúčast 1000Kč a po novém roce dopis z České Pojišťovny ve smyslu toho, že vzhledem k nárůstu pojistných událostí na naší firmě nám zvedají pojištění na celou flotilu o 35% (což už při základní pojistné částce někde okolo 200.000 ročně už je docela ranec).
Odepsáno něco ve smyslu, že nejsou jediní na trhu a že nás u nich opravdu nedrží nic konkrétního, vzápětí odpověď ve stylu "no tak my to s váma teda ještě jeden rok zkusíme, ale příště už ty ty ty..."
Jinak copper5252 - k tobě škoda se vyjadřovat, jen upozorním na to, že i nabádání k pojistnému podvodu je trestný čin a škoda byť jen na blbém čelním skle je většinou mnohem vyšší, než 5.000Kč, což je hranice pro TČ.
Další rady jako opisování SPZ domnělých viníků a vyskakování na jejich šéfy hoď úplně za hlavu, nikdo se s tebou bavit nebude, nehledě na to, že tohle nevypadá jako šrám způsobený lopatou nebo krumpáčem, ale prachsprosté ojetí klíčem. A tam, kde někoho obviníš z něčeho, co měl spáchat, je důkazní břemeno jen na tobě - tedy ne že on musí prokázat, že ti auto nepoškodil, ale TY MUSÍŠ prokázat, že ti jej poškodil. A domněnky nejsou (naštěstí) důkaz.
Já našel auto hned první den, co jsem ho zaparkoval u domu s důlkem ve dveřích, jak mi nějaký retard mrdl jeho dveřma do mých.
A po tom výše uvedeném vandalovi jsem to vyřešil radikálně - koupili jsme dům, teď ho rekonstruujeme a snad v létě se stěhujeme. Protože i když je auto pojištěné (a vzhledem k pořizovací ceně i velice výhodně), tak jsem se pak asi 2 měsíce pořádně nevyspal.
i30 CW Cool red 1,6 CRDi 100kW Premium AT 17.1.2019 total crashed (né mojí vinou)
i30 fastback Polar White 1,4 T-GDI DCT Style
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9010
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Auto poskrabane od delniku

Příspěvek od idam.i »

Tak to ja radšej kašlem na vandalov,aby som kvôli tomu kupoval dom a ešte ho opravoval. #-o :mrgreen:
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
JirkaN
***
Příspěvky: 791
Registrován: 25 led 2016, 21:31

Re: Auto poskrabane od delniku

Příspěvek od JirkaN »

idam.i píše:Tak to ja radšej kašlem na vandalov,aby som kvôli tomu kupoval dom a ešte ho opravoval. #-o :mrgreen:
Koupíš si dům, opravíš si ho a nějaký vandal ti poničí fasádu nebo plot ...
Hyundai i30 kombi Tricolor Komfort 1,6 MPI 88kW 2016
Bývalá auta:
Renault Megane II 1,9 dCI Grandtour 88kW 2004
Renault Clio I 1.2 40kW 1995
Ford Sierra Combi 2,3 Indenor Diessel 1985
Mitsubishi Galant sedan 2,3 TD 1982
Škoda 100 L 1974
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Ostatní“