Auto poskrabane od delniku

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
zdeminem
**
Příspěvky: 123
Registrován: 17 čer 2015, 12:59

Re: Auto poskrabane od delniku

Příspěvek od zdeminem »

tam, kam se stěhujeme, je tohle riziko oproti původní Ostravě opravdu minimální :)
i30 CW Cool red 1,6 CRDi 100kW Premium AT 17.1.2019 total crashed (né mojí vinou)
i30 fastback Polar White 1,4 T-GDI DCT Style
Reklama
 

ulthar
**
Příspěvky: 393
Registrován: 02 čer 2015, 15:15
Bydliště: Novy Jicin

Re: Auto poskrabane od delniku

Příspěvek od ulthar »

Cca pred pul rokem jsem resil podobnou udalost. Nejaky vtipalek mi vzal kapotu klicem. Mam taky to zakladni pojisteni od H (tzn. Uniqa). Kdyz jsem to zjistoval, tak policajti ti v podstate nepomuzou pokud to byl vandalismus. A hlasit na pojistovnu vs. nehlasit. Kdyz to nahlasis jako pojistnout udalost, tak jak uz tu bylo zmineno, seberou ti 15% z bonusu a za kazdy rok ti vrati 5% zpatky, takze 3 roky budes platit trochu vetsi pojistku. Ale kdyz si spocitas, ze nalakovani jednoho dilu karoserie stoji min. 3000kc, v autorizaku mozna vic, tak se ti to mozna vyplati radeji to nahlasit jako poj. udalost nez to opravovat ze sveho. Zalezi na tom, kolik platis pojistne a kolik dilu by bylo potreba prelakovat. V mem pripade to byla pouze kapota, takze se mi to nevyplatilo a platil jsem to ze sveho.
i30 WG 1.6 GDI, New weekend, Cool red, MY 2015
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2764
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Auto poskrabane od delniku

Příspěvek od Espero »

Já mám výhodu, že mi (v květnu, když jsem prodával Dacii a rušil pojistku na ní) naměřili 148 měsíců bezeškodního průběhu, měl jsem 3 auta a tak to naskaovalo sériově (36 měsíců ročně). Taky Uniqa. Dokonce mi řekli, že patřím k několika nejbezeškodnějším klientům, ten nejlepší prý má 183 měsíců. Takže i když bych měl takovou lapálii a odečetli by mi 36 měsíců (neboli 3x 12, neboli 15% pojistného bonusu), pořád ještě dosáhnu po dalších asi 6 měsících na 50 % bonus, protože větší nedávají, ale měsíce naskakují dál. A tak to mám i přes skutečnost, že před 2 lety jsem měl drobnou parkovištní kolizi a musel jsem jak z povinného tak havarijního řešit relativně drobné škody v řádu jednotek tisíců (u té staré Dacie, co mi odtáhla bývalka).
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Ostatní“