hyundai lantra I 1995 kontrolka rezervy sále mžourá

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

dafe normalne ji capni ve predu a trhni nahoru ale decentne at ti nezustane v ruce :D :D
Reklama
 

Dafe
Příspěvky: 9
Registrován: 10 pro 2006, 15:16
Bydliště: Krkonoše

sedák

Příspěvek od Dafe »

Děkuju já myslel že musím odšroubovat ty zádovy opěradla , za ten sedák sem bral ale měl sem strach že to zmařím tak já to zkusím asi to víc drží , tak je to tam asi jen nacvaknutý jo a mam lantru I rv 1995 Děkuji Dafe
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

dafe tak u ty tvy lantry teda nevim..ja mam 96ku ale treba to bude stejny hodne stesti. cuz
Dastin

Příspěvek od Dastin »

vlasto to už opravdu nevím jaký je to drát,ale v té díře se musí nacházet plovák je černá placatá dutá krabička a ten váleček je napájen někde na takovém drátu, který je kostra celého plováku a vede k tomu válečku zelený
tenký trátek.Jinak na té patici zkus postupně odpojovat jeden drát po druhém a počkat u kterého to zhasne.Je mě líto :cry: , že se to nedaří.Jo ale co jsem teď psal platí pro lantru 1991, 1992, 1993, 1994. U Lanter od 1995-2000 je pod sedákem palivové čerpadlo s plovákem i válečkem dohromady. Tak, že když vytáhneš čerpadlo tak vytáhneš i to ostatní.Nechceš to radši vyfotit? S těma rokama to nevím přesně, od kdy se dělá J2 ta kulatá Lantra? U ní je vše pod sedákem, ale u hranaté J1 je samostatně plovák a samostatně čerpadlo. Plovák musí být pod sedákem a k vůli čerpadlu se musí demontovat nádrž.Tak dej ještě vědět. :wink: To je i pro Dafa. Ze začátku jsem nerozuměl, jakou kdo má Lantru. Soráč kluci :oops: , jenom mě neukamenujte, pokud se v něčem pletu.
_______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kW 1997 LPG
Dafe
Příspěvky: 9
Registrován: 10 pro 2006, 15:16
Bydliště: Krkonoše

Příspěvek od Dafe »

ahoj tak ta kontrolka bude muset chvíli počkat protože mě dneska zničeho nic začala prokluzovat spojka, pedál spojky jde težce a zabírá to až úplně nahoře a koukal sem na kapalinu a ta je šedočerná tak nevím bude muset do servisu :( :( :(
Dastin

Příspěvek od Dastin »

Dafe píše:ahoj tak ta kontrolka bude muset chvíli počkat protože mě dneska zničeho nic začala prokluzovat spojka, pedál spojky jde težce a zabírá to až úplně nahoře a koukal sem na kapalinu a ta je šedočerná tak nevím bude muset do servisu :( :( :(
No osobně než bych to dal do servisu, tak já jsem měl stejný problém na J1, a vyměnil jsem gumičky jak v hlavním,tak v pomocném válečku a poto nalél novou brzdovku a ovzdušnil a bylo vše OK.
_______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kW 1997 LPG
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

cuz dafe jak psal dasty tak ty gumicky zaberou, pokud ten valecek nemas vyrezlej..v servisu se stim parat nebudou ti vymenej cely cenu nevim, ale zadaco to nebude :D :D skus to sam nebo to dej nejakymu sikulovi :D :D (!!v nejhorsim pripade vymena spojky!!)
Naposledy upravil(a) vlastaFR dne 07 led 2007, 16:15, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

for dasty..cece co by sme te okomentovavali :lol: :lol: :lol: kazda rada dobra.no a stema rokama....J2 zacaly delet od 10. 1995 a kdyz sme u tech let tak mam 1.8 16v letapane 1996. a ktomu foceni: na to nespis prdim nic proti...jak sem to minule rozdelaval tak se mi rospustila od benzinu ta hmota jak drzi (tesni) to viko pod sedackou a mel sem to po celejch rukach a slo to fakt zle dolu :D :D :D takze sem si uz uzil svi. holt odpojim nejakej ten dratek a cajk i presto diky za radu
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

tak komtrolka uz nesviti :lol: :lol: sem odstrihl modrej dratek u konektoru. zelenej je ukazatel paliva a cervenej (tlustej) je na cerpadlo pak tam je cernej (tlustej) a to bude nejspis kostra k cerpadlu nevim.. je to sice prasarna co sem proved ale NESVITI :D :D uz me to nebude znervoznovat.................
Dastin

Příspěvek od Dastin »

jasné taky řešení, ale na vrakáči za plovák s válečkem jsem dal 200kč.Mě totiž na Lantře 1997 co ji mám, svítila pořád i při plné nádrži. Provedena výměna válečku a vše je OK už 2 roky. Tak ať se daří.
______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kW 1997 LPG
Dastin

Příspěvek od Dastin »

for dafe: pokud po výměně gumiček to nebude dobré, tak bude načatá spojka, klidně bych ti ji vyměnil, ale jak jsem se díval tak Krkonoše jsou trochu z ruky a pro tebe morava daleko. Ať ti to dobře dopadne.
______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kW 1997 LPG
Dafe
Příspěvky: 9
Registrován: 10 pro 2006, 15:16
Bydliště: Krkonoše

Příspěvek od Dafe »

Zdeněk Dostál aliaz Dasti píše:for dafe: pokud po výměně gumiček to nebude dobré, tak bude načatá spojka, klidně bych ti ji vyměnil, ale jak jsem se díval tak Krkonoše jsou trochu z ruky a pro tebe morava daleko. Ať ti to dobře dopadne.
______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kW 1997 LPG
ahoj tak sem se už ani se nerozjel, dal sem to ke kamošovi a ten mi řek že je asi spojka včudu , zkoušeli sme to odvzdušnit anic jo a už to ani nejde nastartovat. a to mi eště našel utrženej silentblok na motoru u chladiče !!!! to mi ten novej rok začína. :cry: Jo a děkuju za všechno jste tady super lidičky!!! :D :D
Hyundai Lantra I 1.5 GLS r.v 1995 G4DJ
Dafe
Příspěvky: 9
Registrován: 10 pro 2006, 15:16
Bydliště: Krkonoše

Re: hyundai lantra I 1995 kontrolka rezervy sále mžourá

Příspěvek od Dafe »

Dafe píše:ahoj mám problém s kontrolkou rezervy benzinu ať je tam plná nebo půlka nádrže tak mi kontrolka slabě svítí pořád, když ručička spadne do červéného pole tak už svítí normálně jak má nevíte prosím co stím ?? děkuji
Tak nevím jak to začalo samo svítit tak to před týdnem samo zhaslo "že by nějaká vlhkost?"
Hyundai Lantra I 1.5 GLS r.v 1995 G4DJ
Dastin

Příspěvek od Dastin »

Tak tady je to slibované foto,možná to bylo někde i v jiném tématu,to ted nemůžu najít, tak snad to nebude nějak vadit. Ten váleček co tam je vidět, tak ten je pro kontrolku rezervy, pokud je v něm benzin, tak nesvítí, pokud není tak svítí. Rozsvicuje se pomalu až do syté barvy(oranžové) a obráceně, jak ubývá benzin v nádrži. Je tam řipájen. Měl jsem ho špatný,po výměně jiného vše OK. Zároveň je toto čerpadlo i splovákem na prodej plně funkční. Je to pro Lantru J2. Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Elektronika“