Zvyseny proudovy odber pri vypnutem zapalovani

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Uživatelský avatar
fastek
*
Příspěvky: 25
Registrován: 24 říj 2005, 21:42

Příspěvek od fastek »

No ja bych nejradeji promeril jednotlive okruhy napojene na tu pojistku B/ALARM, ale nevim jak na to, z te pojistkove skrine vedou akorat dva vodice, na jednotlive okruhy se to zrejme deli az nekde dal.

Zkousel nekdo zmerit ten proud, kolik to bere jemu?
Hyundai Lantra 2.0 rok 2000
Reklama
 

Nepér
Příspěvky: 9
Registrován: 04 led 2007, 10:41
Bydliště: vidlákov u Prahy

Příspěvek od Nepér »

200mA je skutečně moc, desítky mA už by měly být v pořádku, mě to odebírá zhruba 20mA (samoblikající LED).
Škoda Favorit, r. 1990, 1289 ccm, OHV, 8v, 46kW, zelená topol :P
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

cuz kamo. 0.2A je hodne! prides k auta po 14dnech a budes rad ze nastartujes (pokud nemes novou baterku) se musis podivat do nejakkej chytrej knizky co vsechno je napojeny na tu pojistku jak si psal..ale radio a hodiny pust z hlavy to je zanedbatelnej proud..
MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

Tak sem se dneska odhodlal že to konečně změřim, ale nejdřív sem chtěl vyměnit ty parkovačky... bože, sral sem se s tim asi hodinu a to fakt nekecám.. za boha se mi nepovedlo tu malou žárovičku vyndat z patice, fakt sem nepřišel na způsob.. pak sem zaboha nemoh dát zpátky tu H1 na dálkový, no myslel sem že u toho vykvetu, když sem to tam dal, tak sem byl tak vytočenej, že multimetr sem ani nevytáh z kufru, ale sednul sem, a jel sem trochu probudit město a uklidnit se.. takže sorry, zase nic.. ale jak vidíš, asi by ti to tolik brát nemělo :-(
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Uživatelský avatar
fastek
*
Příspěvky: 25
Registrován: 24 říj 2005, 21:42

Příspěvek od fastek »

njn tolik by to brat nemelo, ale jak zjistit, kde je problem?:)
Hyundai Lantra 2.0 rok 2000
Uživatelský avatar
vlastaFR
***
Příspěvky: 919
Registrován: 18 lis 2006, 17:05
Bydliště: okres frýdlant

Příspěvek od vlastaFR »

psals zes odskousel skoro vse. ty hodiny a indikace otevreni dveri to nejspis nebudou..tak nevim "nesek se ti zapalovac" :D :D :D :D
Uživatelský avatar
fastek
*
Příspěvky: 25
Registrován: 24 říj 2005, 21:42

Příspěvek od fastek »

hehe:) No ja uz taky fakt nevim. No nic, asi zkusim servis.
Hyundai Lantra 2.0 rok 2000
Alf63
*
Příspěvky: 37
Registrován: 14 dub 2007, 15:37
Bydliště: Brno

Příspěvek od Alf63 »

No, 0.2A je opravdu hodně a není normální. Měl jsem něco podobného ale jinde. Po týdnu nejde nastartovat. Tak alespoň schema co je na tu pojistku připojené. Obrázek
Uživatelský avatar
fastek
*
Příspěvky: 25
Registrován: 24 říj 2005, 21:42

Příspěvek od fastek »

No tak jsem se k tomuto memu problemu po nejake dobe vratil a konecne odhalil v cem byl problem:) Kvuli vymene autoradia (z originalu Hyundai na nove LG) mi tam pridavali rele na vysouvani elektricke anteny. No a prave to rele bralo pri stani ten proud, bez nej to bere asi 20 mA.

No tak jsem se na celou elektrickou antenu vykaslal, koupil obycejnou a jsem konecne bez starosti:)
Hyundai Lantra 2.0 rok 2000
Alf63
*
Příspěvky: 37
Registrován: 14 dub 2007, 15:37
Bydliště: Brno

Příspěvek od Alf63 »

To montoval "odborník". Zná že se na to přijde až mnohem později po montáži.
Uživatelský avatar
KMBlendi
**
Příspěvky: 122
Registrován: 24 kvě 2006, 09:55
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od KMBlendi »

Dle norem musí každa jednotka po vypnutí klíčku mít max. 1mA odběr..tudíš podle toho jakou maš vybavu musí být odber max. kolem jednotek až desitek mA.

S tou antenou, asi bych to tomu kdo ti to tak namontoval omlátil o hlavu, protože to jak to udělal je neprofesionální a neodpovídá to normam a nehlede k tomu že relé při sepnutem stavu celkem dost hřeje , muže to být v některých případech i nebezpečné..
Lantra 99 J2 sedan.
Uživatelský avatar
fastek
*
Příspěvky: 25
Registrován: 24 říj 2005, 21:42

Příspěvek od fastek »

njn co se tyce servisu, tak si fakt zacinam rikat, ze co si clovek neudela sam, to je pak na ...
Hyundai Lantra 2.0 rok 2000
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Elektronika“