Komprese ve valcich

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Komprese ve valcich

Příspěvek od Mike.M »

Zdarec. Vcera jsem si za 400,- koupil meric komprese. Dnes prisel a ja meril a meril. Mam nalitane 170tis tachometrovych. co bylo predtim nevim. kupoval jsem to ze 127tis v AAA pred 6 lety. Do 149tis jsem jezdil na ethanol 2:1 eth:benzin, pak predelane na LPG. Takze tak o mem motoru. Ten ale skube pri akceleraci i pri brzdeni motorem, tak jsem mel podezdreni na netesnost ve valcich at uz ventily ci pistni krouzky. Jezdeno predevsim mesto, semtam dalnice brno, cca 3x rocne. Tak zpet k tlakum. Nameril jsem na prvnich 3 valcich 12,8, na 4 valci mi to preskocilo pres gumu (to tesnici na tycce), takze znova a bylo tam 12.6 (nedrzel jem to uplne pevne, takze 12.8 byt taky mohlo) takze tlaky jsou podle me OK. Jednou rocne mi vyhodi diagnostika chybu P0300, coz je civka na nekterem z valcu. Takze zkusim sehnat jednu a delat pokusy. Dale mam praskle svody, a zavarene elektrodou, mozna ze i toto neda tu neplechu. pak dam vedet jak jsem dopadl. v srpnu si pujcuju svajsko CO na prahy na fieste, takze zkusim i ty svody zavarit. Asi pri nastartovanem motoru a rozhajcovanych svodech. Delal to nekdo svarovat? Myslim ze kdybych svody sundal, tak urvu stefty a musel bych to odvrtavat a kupit nove a znova delat zavity a to se mi nechce. Pripadne rozhajcuju svordy, vypnu a odpojim eletriku a ECU svařim a pak zase zapojim a nastartuju a necham to nachvilu pomalu chladnout.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
Reklama
 

tempest
**
Příspěvky: 456
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: Komprese ve valcich

Příspěvek od tempest »

Já to mám vařený na autě a pochybuju, že to mechouš sundával. Jezdí to.
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: Komprese ve valcich

Příspěvek od Mike.M »

Tak ja se malo sek je to 127 psi, co ze nejakych 9kg/cm2. Ma to byt 12kg/cm2 coz je 170psi. Ale nastesti na vsech valcich je to stejne. Jeste zkusim nalit olej do valcu a zmerit znova zda to netesni pistni krouzky nebo ventily.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Motory“