i30 combi 1,6 CRDI ara blue

Založte si své téma a představte svojí i30 ostatním

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

tomasvlasak
*
Příspěvky: 90
Registrován: 14 led 2014, 22:36

Re: i30 combi 1,6 CRDI ara blue

Příspěvek od tomasvlasak »

tak dalších asi 900 km jsem najel půjčeným autem, když moje bylo v servisu kvůli bouračce, v zimě to budou hory do rakouska, v létě výlet do itálie a jižní francie, takže ono těch kilometrů bude hodně :D

když bych bral, že benzín žere cca o 2 litry víc, tak doufám, že na dražší servis si uspořím nižší spotřebou a levnější naftou než natural (celou dobu tankuju výhradně verva diesel od benziny, včera byl za 28,3 oproti tomu na mých trasách nejlevnější "věrohodný" natural 95 za 29,5 cca)

máš nějaké porovnání kolik stojí servis benzín vs nafta? již dřív jsem sem na forum někam dával mnou vytvořený excel, který počítal při kolik najetých km se vrátí investice do naftového motoru, tak pokud bych věděl cenové rozdíly servisů, tak bych to doplnil i o tyto informace
Reklama
 

Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: i30 combi 1,6 CRDI ara blue

Příspěvek od t0x!n »

no hard ma v tomhle dost pravdu, no rozdil tak 2l na 100 pri okreskach klidne 1,5 na 100 za 3500km ti to da 70l*30=2100Kc a ted si spocitej ceny servisu benal vs nafta a to nemluvim o servisu po zaruce, turba, dpf, palivovej filtr atd., taky chapu, ze si nekdo koupi ropaka co najede rocne 40t km po dalnici ale znam i takovy blazny co mi trvdi jak se dnesni ropaci ohrejou strasne rychle a ze na denni 10km do prace je nej koupit naftaka ](*,) ](*,) ](*,)
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
tomasvlasak
*
Příspěvky: 90
Registrován: 14 led 2014, 22:36

Re: i30 combi 1,6 CRDI ara blue

Příspěvek od tomasvlasak »

ten rozdíl cen servisu nafta vs benzín právě nevím ... ideálně třeba orientační tabulka na prvních 5 let během záruky, kolik stojí ty prohlídky každý rok

odhaduju nájezd kolem 15-20 tisíc km, tak kdyby to udělalo rozdíl 350 litrů benzín, tak snad není servis nafty dražší o nějakých 10 tisíc ročně ne?
Uživatelský avatar
t0x!n
****
Příspěvky: 1333
Registrován: 01 říj 2013, 21:37
Kontaktovat uživatele:

Re: i30 combi 1,6 CRDI ara blue

Příspěvek od t0x!n »

ten "beznej" servis je prd, tam je tak u mensiho servisu o 1000Kc vic u vetsiho kolem 3000Kc, jde spis o to az se odporouci turbo dpf atd. jak jsem psal, teprve potoom clovek poznava nakladnost nafty, v tomhle najezdu bych rekl, ze je to tak na hrane konce benzinu a zacatku nafty, ono je taky otazka jestli najedes v jedne trase treba 2x50km v kuse 4x tydne, nebo misto toho jezdis kazdej den 2x10km = nestihajici regenerace dpf, degradace oleje atd. a casem s tim spojeny drahy servis a srani jedn. dilu auta
Kia Ceed 2015 1.6 GDI TOP - bílá WD
i30 II 1.4 CVVT 73kW - "původní" Komfort - prodáno
Obrázek
tomasvlasak
*
Příspěvky: 90
Registrován: 14 led 2014, 22:36

Re: i30 combi 1,6 CRDI ara blue

Příspěvek od tomasvlasak »

když jedu po městě 2 km do supermarketu, tak jedu stejně benzínovou fábií, tady mám trasy 2x25 km a víc (ikdyž asi chápu, že těch 25 km je taky asi docela málo)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: i30 combi 1,6 CRDI ara blue

Příspěvek od Hardcam »

Jen zhruba - rozdil spotreby je v realu asi 1,3 litru, cili realna uspora asi 50 korun na 100km - 5000,-/10tkm, napln je u diesela +2 litry (cca 800 korun tedy), olejak drazsi o dve stovky, cili realna uspora na 10tkm jsou asi 4 tisice - mimochodem, kdo z vas je v penezence realne uvidi? Jak je to s pojistkou nevim, drazsi je pak STK po 4 letech o bezvyznamny dve stovky.
Z vyse uvedenyho jasne vyplyva, ze kupovat diesel do 30tkm rocne je trochu morbidni, Pyrhovo vitezstvi, protoze obvykly priplatek za diesela byl nesmyslny. Pokud byla cena rovnocena je to takovy "mamo ty vole, ono je to za stejnou cenu, tak si to vezmem", ikdyz budou o 10 minut dyl mrznout a diesel ve meste je jako kreveta na sahare. IMHO ani to GDI neni uplne nejlepsi na provoz v meste, predevsim kvuli zvyseny tvorbe usad. Nicmene, kazdy den provozujeme 2.0 GDI v meste a asi to neni uplne dobre, snad lepsi palivo, kvalitni olej a aditiva tohle vynahradi.
25km je pro naftaka v beznym podzimu a zime sotva na prohrati. Co DPF, turbo?
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: i30 combi 1,6 CRDI ara blue

Příspěvek od vorlajz »

nejsem takový odborník jako Hard, ale neviděl bych to tak dramaticky... já bych si nevzal naftu z toho několika důvodů... benzín je tišší, víc se mi líbí charakteristika atmosféry a věřím tomu, že se mi na tom motoru nemá co srát... :) no, tak čas ukáže,... ;)

věřím tomu, že když se o to auto budeš dobře starat, tak to bude v pohodě... ;)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: i30 combi 1,6 CRDI ara blue

Příspěvek od Hardcam »

Nejsem odbornik, jsem jen uzivatel, ktery chce utratit penize co nejvyhodneji a zaroven se zachovanim nastavenyho standardu - snazim se u toho zkloubit rozum, pocity a zaroven cisla z kalkulacky.
Jina situace je kupovat za penize zamestnavatele, tam jde kalkulacka a rozum pryc :mrgreen:
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
tmx
**
Příspěvky: 328
Registrován: 02 pro 2014, 23:00

Re: i30 combi 1,6 CRDI ara blue

Příspěvek od tmx »

Pokud člověk nejezdí město, jako třeba já, který i 4 měsíce v kuse nevyjede z Prahy, je při stejné ceně diesel "výrazně" levnější. Jak píše Hard, 4000 Kč na 10 tisících km. Pokud dáš 15-20 ročně, ušetříš 6 tisíc. Za 6-7 let na palivu ušetříš 40 tisíc, auto je 5 let v záruce, čili s celkem slušnou pravděpodobností se ti nic po záruce nepokazí (u auta s nějakými 120000 km) a i kdyby, oprava po záruce nebude za 40 tisíc. Čili za mě co se nákladů týče, pokud se má kde a kdy regenerovat DPF tak při stejné ceně diesel ano. Otázkou pak je hlučnost, ohřívání motoru a jízdní vlastnosti auta s těžkým dieselem. Jestli toto ti za náklady 46000 Kč ročně u dieselu proti 50000 Kč u benzínu stojí.
Každopádně když je auto už koupené, je dost zbytečné to řešit. :)
Volkswagen Tiguan People 1,5 eTSi 110 kW mHEV, 2024, modrá Nightshade
Hyundai i30 1,6 MPI 88 kW Weekend, 2014, Ice Blue (XAF)
Ford Focus Combi 1,8 85 kW, 2002, modrá Metropolis
Fiat Brava 1,6 76 kW, 1999, modrošedá
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8991
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: i30 combi 1,6 CRDI ara blue

Příspěvek od idam.i »

tmx píše : Každopádně když je auto už koupené, je dost zbytečné to řešit.

Myslím,že k tomu nie je čo dodať. :lol:
Tomáš sa rozhodol a treba veriť ,že bude spokojný.Ekonomika je jedna vec.Na druhej strane sú osobné preferencie a tie niekedy idú proti ekonomike.Vždy keď sadnem do manželkinho diesla,tak som rád za svoje tiché auto. :D/
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
tomasvlasak
*
Příspěvky: 90
Registrován: 14 led 2014, 22:36

Re: i30 combi 1,6 CRDI ara blue

Příspěvek od tomasvlasak »

tak s autem stále docela spokojenost, najeto přes 11 tisíc a průměrná spotřeba 5,02. Teď na letních pneu při tankování obyčejné nafty na benzině plus přidávání VIF už se jezdí za necelých 5

opět problém se zadním nárazníkem, na pravé straně prasklo uchycení, takže první servis po ruce prý bez šance, že do toho údajně někdo naboural ... druhý servis, kde bylo auto kupované a přesně tento nárazník měněný po malé bouračce na to koukal detailněji a prý do toho někdo další šahal, ale v rámci dobrých vztahů mi to opraví, takže jsem tam rovnou domluvit i trochu předčasnou garančku (kupováno v půlce září, garančka bude v půlce července) s tím, že si přinesu vlastní olej (Helix Ultra Professional 5W-30 - 6 litrů koupeno za necelých 1100) a v servise by se to mělo vejít do 3000 (to ještě neví, že už mám měněný i pylový filtr, takže věřím, že to stáhnu ještě níž)

přidávám foto po mytí
i30.jpg
i30.jpg (251.17 KiB) Zobrazeno 1492 x
Uživatelský avatar
R2-db269.cz
***
Příspěvky: 552
Registrován: 05 úno 2016, 23:33

Re: i30 combi 1,6 CRDI ara blue

Příspěvek od R2-db269.cz »

Dneska jsem objednal a poslal zálohu na stejnou motorizaci a stejnou barvu. Šel jsem ale do paketu Festival a tedy Design. Už chci trochu toho pohodlíčka. :-) Příští pátek razím směr Praha a snad vše klapne jak má. Jen jsem k tomu vyžebral už jen koberečky. Vanu do kufru jsem nechtěl.
Hyundai i30 3.gen Fastback 1.4 T-GDI 103kW 7DCT Style Clean Slate
Hyundai i30 2.gen Combi 1.6 CRDI 81kW Weekend Design Ara Blue - prodáno
Hyundai i30 1.gen Hatchback 1.4 CVVT - prodáno
Škoda Octavia 1.9 tdi 81kW
Škoda Favorit
Opel Vectra 2.0i
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Auta členů“