Nový Hyundai Accent

Moderátoři: Martun, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
MitoX
*
Příspěvky: 26
Registrován: 05 led 2007, 14:38

Příspěvek od MitoX »

vďaka páni, a prosím vyjadrite sa aj tí, čo máte benzín 1,4!
vedie NOVY ACCENT
Reklama
 

Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

Lukáš: tak po dlhšed dobe znova :) Accík ma nabehaných 11tis Km, spokojnosť maximálna !! Co sa týka presnosti palubného compu, tak ten u nás je mierne mimo asi vďaka rannému štartovaniu...keď sa auto zohrieva voľnobehom cca 15minút ... spotrebu keď manuálne prerátam tak som na číslach 6-6,5l/100km ... palubák ukazuje 7-7,1 l/100km :evil: :evil:

Dnes som vyrazil po dlhej dobe mimo mesto, schválne som vynuloval spotrebu ...a dozvedel som sa že Accíkom je dosť problém ísť na spotrebu pod 5litrov ... otáčky max 2100rpm ... dve osoby a cca 200km relatívnej roviny. Čo ma prekvapilo že na koncernových HTPčkach som nemal problem isť podla palubného compu za cca 4,5l/100km ... teraz som sa pokúšal o to isté ale najnižšia atakovaná spotreba bola 4,9l/100km.
Prednostou motora asi nebude úplne najnizsia spotreba (aj ked koli tomu bol zvolený daný motor) ale bezpečná jazda s dostatocnou rezervou výkonu. Radosť predbiehať :lol:
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

Lukáš: tak po dlhšed dobe znova :) Accík ma nabehaných 11tis Km, spokojnosť maximálna !! Co sa týka presnosti palubného compu, tak ten u nás je mierne mimo asi vďaka rannému štartovaniu...keď sa auto zohrieva voľnobehom cca 15minút ... spotrebu keď manuálne prerátam tak som na číslach 6-6,5l/100km ... palubák ukazuje 7-7,1 l/100km :evil: :evil:

Dnes som vyrazil po dlhej dobe mimo mesto, schválne som vynuloval spotrebu ...a dozvedel som sa že Accíkom je dosť problém ísť na spotrebu pod 5litrov ... otáčky max 2100rpm ... dve osoby a cca 200km relatívnej roviny. Čo ma prekvapilo že na koncernových HTPčkach som nemal problem isť podla palubného compu za cca 4,5l/100km ... teraz som sa pokúšal o to isté ale najnižšia atakovaná spotreba bola 4,9l/100km.
Prednostou motora asi nebude úplne najnizsia spotreba (aj ked koli tomu bol zvolený daný motor) ale bezpečná jazda s dostatocnou rezervou výkonu. Radosť predbiehať :lol:
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

Lukáš: tak po dlhšed dobe znova :) Accík ma nabehaných 11tis Km, spokojnosť maximálna !! Co sa týka presnosti palubného compu, tak ten u nás je mierne mimo asi vďaka rannému štartovaniu...keď sa auto zohrieva voľnobehom cca 15minút ... spotrebu keď manuálne prerátam tak som na číslach 6-6,5l/100km ... palubák ukazuje 7-7,1 l/100km :evil: :evil:

Dnes som vyrazil po dlhej dobe mimo mesto, schválne som vynuloval spotrebu ...a dozvedel som sa že Accíkom je dosť problém ísť na spotrebu pod 5litrov ... otáčky max 2100rpm ... dve osoby a cca 200km relatívnej roviny. Čo ma prekvapilo že na koncernových HTPčkach som nemal problem isť podla palubného compu za cca 4,5l/100km ... teraz som sa pokúšal o to isté ale najnižšia atakovaná spotreba bola 4,9l/100km.
Prednostou motora asi nebude úplne najnizsia spotreba (aj ked koli tomu bol zvolený daný motor) ale bezpečná jazda s dostatocnou rezervou výkonu. Radosť predbiehať :lol:
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Safra,musím přestat pít to kafe,už ty příspěvky vidím třikrát. :roll: Obrázek
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

dík za informace.. každá zajímavost ohledně auta se cení! a jen tak dal. ta spotřeba není nejmenší a myslel sem že za 4.5 L není problém jezdit.. me Hdi 1.4 při poklidné jízdě i 3.7 L.. ale 70 koni a 110 to už asi musí být znát..
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

spotřeba

Příspěvek od Donald »

Vidím problém se spotřebou ve dvou věcech: Motor stále ještě není zajetý a po 15 tis. km ještě spotřeba klesne. Druhou věcí je přesnost PP. Na rozdíl od zmíněné Škody (ubírá) ukazuje spíš víc (u mé elantry o 0,4 l). Takže přeji mnoho spokojenosti.
Uživatelský avatar
Petusko73
**
Příspěvky: 134
Registrován: 18 črc 2006, 17:39
Bydliště: Košice

Příspěvek od Petusko73 »

ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Obrázek


Len pre zaujímavosť.
Naposledy upravil(a) Petusko73 dne 09 led 2007, 12:01, celkem upraveno 1 x.
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Elegance, G9
z.mirek
*
Příspěvky: 41
Registrován: 27 čer 2006, 20:16

Příspěvek od z.mirek »

Můj Accent má teprve 1900 Km, spokojenost na 100%. Co se týka spotřeby tak ta je 7-7.5 l/100km. ale doufám, že po čase trošku klesne. Palubní počítač ukazuje asi o 0,2 l.míň.
Jezdím tak do 120 kmh. asi 3500-3800rpm., benzín Shell, 20% dálnice a 80% město, zimní gumy Goodyear UltraGrip 7.
S autem jsem ještě neměl žádný problém, tak že kromě spotřeby zatím super.

Accent 1.4 v plné výbavě.
Uživatelský avatar
Timur
Příspěvky: 7
Registrován: 08 led 2007, 18:59
Bydliště: Č.B.

Palubní počítač

Příspěvek od Timur »

Uvažuji o koupi Accenta 1.5 CRDi, může mi někdo říci, jaké funkce má počítač, mám zatím Feldu, kde počítač je a jsem s ním spokojkený. Někde jsem slyšel, že u Accenta není okamžitá spotřeba. Dík
Uživatelský avatar
Andy4
***
Příspěvky: 674
Registrován: 31 črc 2006, 18:28
Bydliště: ke/ks

Příspěvek od Andy4 »

Funkcie palub. počítača :
1.dojazd na palivo v nádrži v km
2. denný počítač km,
3.priemerná spotreba
4. vonkajšia teplota ... to je všetko
mx5/swiftsport/santafe/accent
Uživatelský avatar
Lukas
*
Příspěvky: 51
Registrován: 28 srp 2006, 17:33

Příspěvek od Lukas »

Fhu, tady se to rozjelo. Spotreba cisto mesto - pomaly ustalena na 6l/100km(hold zapchy su svine), ale pri takom stile sviznej jazdy, same statie na krizovatke je to zatial uplna spokojnost. Tento motorcek s takym vykoniskom nema extremny rozdiel v spotrebe a to mne rozhodne vyhovuje. Neda sa skratka jazdit zvlast pomalicky..jedine, ze by chcel niekto ten motor vazne trapit radenim poriadne odspodu, teda, aby otacky boli od 1200-1700 a to ten motor vyslovene :cry: place! Treba ho drzat pekne vo svojom tempe, motor sa vyslovene tesi, je svizny a za taku sviznost je to skratka prijatelna spotreba. Ak niekto hlada bezpecnost vo vykone, ako uz poznamenal aj Andy, tak tu ju rozhodne najde...maly objem motora, dostacujuci vykon, slusna spotreba, kulturny chod. Tam, kde maju auta dokopca problemy s predbiehanim nakladnych smradakov mate vy 100kmh zo 60kmh prakticky hned ako zaradite 3ku a trosku zosliapnete..vazne len trosku :lol: Je to skratka bezpecnost doplnena, na toto auto, neobycajne efektovnymi brzdami. hm, naco mi je 5 hviezdiciek, ak s tym autom nic v krizovej situacii nenarobim.

Andy- spotrebu ti teda ukazuje pocitac dost vysoku..vravim, mne ukazuje 6litrov, takmer cisto mesto a relativne svizne, aj ked obcas nie 60kmh(samozrejme po dialnicnom obchvate :twisted: )

David- tu spotrebu beriem, svagor ma tiez na C3 1,4HDi 3,8l/100km, lenze ten vykon je skutocne niekde inde. 40 koni je dost podstatny rozdiel pri tychto relativne lahkych autach. Aj ked cisto do mesta, pre jedneho az dvoch uplne postacujuce a ekonomicke. Aby som ti neurazil C3ku, tak to napisem subjektivne...svagrova C3 ma od kvality spracovania Accentu poriadne daleko.

Donald- snad mas pravdu a pekne este klesne

Petusko - ten posledny obrazok sa mi teda nepaci :evil: Podla mna by to ten biely Accent ubrzdil s kludom Anglicana. btw. http://www.nhtsa.dot.gov/NCAP/Cars/3751.html

z.mirek - ta spotreba je uz teraz na benzin velmi slusna, najme ak sa jazdi na 80%mesto

R.Benisek - Feliciu som mal pred Accentom a pocitac mi v nej nikdy nechybal..bola by hroza sledovat tie cisla s 1,6tkou po meste :wink: Vrelo Accent iba odporucam..za tie peniaze skratka nema absolutne ziadnu konkurenciu.
new Accent 1.5 CRDi noble white
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

jj Citroen spracovaní fakt bez komentaře a upřímě říkam že Hyundai je podle mého a techto srovnatelných (cenově) určitě lépe. např. v 70tis km sem musel vyměnit sedak byl ok a to mam tak 80kg :-))) a vše vrže najeto 120tis km... ale jinak auto v poho..

k tomu palubnímu PC. Citroen ma okamžitou spotřebu (moc nepoužívam)
mnohem raděj bych ten venkovní teploměr co na Accent!! jinak
funkce stejné... jo ještě tam mam pruměrnou rychlost...
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
lacot5
Příspěvky: 4
Registrován: 13 zář 2006, 15:20

Příspěvek od lacot5 »

teraz som prisiel z predajne hyundai Levice a mi tvrdili ze prichod benzinakov uz na slovensko zastavili ze uz ich maju dost na sklade a teraz sa sustredia na diesle. Slubili mi ze pridu do konca janura najneskor do 7.2. Tak dufam ze to bude tak a nie ako sa viacej krat v diskusii spominalo ze az v marci.(alebo ma zase namotali :D )
Uživatelský avatar
Lukas
*
Příspěvky: 51
Registrován: 28 srp 2006, 17:33

Příspěvek od Lukas »

lacot5 píše:teraz som prisiel z predajne hyundai Levice a mi tvrdili ze prichod benzinakov uz na slovensko zastavili ze uz ich maju dost na sklade a teraz sa sustredia na diesle. Slubili mi ze pridu do konca janura najneskor do 7.2. Tak dufam ze to bude tak a nie ako sa viacej krat v diskusii spominalo ze az v marci.(alebo ma zase namotali :D )
Nakolko je 9.1., tak to uz do konca januara alebo toho 7.2. vela casu neostava...to znamena, ze ak by teda mali prist, uz by musel predajca v pocitaci vidiet, ze su nalodene, nakolko mi predajca tvrdil, ze takmer mesiac trva len prevoz, ze oni vidia, ked uz je nalodeny a vtedy kontaktuju objednavatela. Podla mna to bude tak koniec februara..hyundai sa tiez boji o zakaznika, ze nahodou emigruje k inej znacke, len bohuzial proti tomu moc nerobi. Ja za svoj Accent mozem podakovat jedine tak sebe. Ani jednu pozitivnu sluzbu som zatial nepostrehol z ich strany. Tak vsetkym drzim palce..potom sa pochvalte
new Accent 1.5 CRDi noble white
Odpovědět

Zpět na „New Accent - Pokec“