Mechanismus stahování okna

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
ls001
Příspěvky: 7
Registrován: 02 pro 2015, 19:39

Mechanismus stahování okna

Příspěvek od ls001 »

Zdravím pánové,
mám takový menší problém. Na mojí i30 2009 (Nošovice) mi nešlo vytáhnout, později už ani stáhnout okýnko u spolujezdce. Příčinou byl kus gumového těsnění, který se šikovně vroloval do vodící drážky, a okno zablokoval v pozici napůl otevřeno. Abych se dostal dovnitř, musel jsem sundat ten naviják na lanko uprostřed dveří. Původní problém jsem tedy odstranil, ale teď nevím, jak složit ten $%&#$%%@ navíjecí mechanismus zase dohromady. Když to složím tak, jak by to asi mělo být, tak mi i po vymáčknutí napínáku chybí asi 3mm lanka, a nedám to dohromady. Nevíte někdo, jaký se ne to používá trik?
Reklama
 

Uživatelský avatar
alarm
******
Příspěvky: 3685
Registrován: 08 kvě 2009, 21:31
Bydliště: BLAVA

Re: Mechanismus stahování okna

Příspěvek od alarm »

Rozoberal som to na inom aute, kolegovi to ruplo. Mal som ten istý problém a jediné riešenie bolo, že som kupil druhé lanko, čo malo jednu koncovku, navliekol som to tam, a potom som ho na druhej strane poistil. Nemôžem to tvrdiť, ale zdá sa, akoby aj vo výrobe urobili ukončenie až po montáži. Viem, že tam ešte bol nejaký napínací mechanimus s pružinou, ten som zdrôtoval v najmenšej polohe.
Accent 94 .... 1998-2003
Favorit 135 ,Favorit 136
Škoda 100, Škoda 100
i 30 COMFORT 1,4 continental silver 2007 (predaný)

Accent LC 2004
Suzuki Vitara 2WD

alarm.ba@gmail.com
ls001
Příspěvky: 7
Registrován: 02 pro 2015, 19:39

Re: Mechanismus stahování okna

Příspěvek od ls001 »

Takže jsem to tam nakonec dostal s použitím brunátného násilí. Navlíknul jsem to všude mimo jednoho rohového kolečka, plechový držák kolečka jsem ohnul, narval tam to lanko, a plech zase narovnal. Velmi doufám, že už to toho nebudu muset nikdy lézt. ](*,)
Odpovědět

Zpět na „i30 Interiér“