Prosím o pomoc zhasíná za jízdy

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
mina73
Příspěvky: 5
Registrován: 16 úno 2015, 17:43

Prosím o pomoc zhasíná za jízdy

Příspěvek od mina73 »

Dobrý den.prosím o pomoc.Santa Fe 2,4 rv. 2003
Jsem už nešťasný v červnu sem dal do mého Santy lpg .jezdilo to fajn i spotřeba dobrá tet ale asi měsíc problém. Normálně za jízdy mne chcípne motor naposled ve 120km rychlosti při předjíždění bylo to jen tak tak abych se nerozmlátil.odtáhl jsem to už třikrát do servisu kde dělali lpg.Ti tvrdí že to tím není nevěděli si rady tak to odtáhli vždy do jiného servisu kousek od nich tam vždy vyhořela prý nějaká pojistka nebo relé ani neřekli kde jen zaplatit.na posled že ukazuje že je špatná lamdasonda tak ji vyměnili .Dalších 3500kč .ujel sem 100 km a sem tam kde před tím.Auto tentokrát nezhaslo za jízdy ,ale zastavil sem u obchoďáku a už nenastartoval opět nechytlo.Auto točí kontrolky svítí ale nechytne.opět sem to odtáhl na tyči domů do toho servisu už nebudu dávat nic.Pokusil sem se ještě někdo mne poradil tak sem odpojil baterku a znova zapojil a pak se to pokusil nastartovat,ale bohužel nic.Sháněl sem přes víkend nějakého elektrikáře ale nic,Poradíte někdo?
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Prosím o pomoc zhasíná za jízdy

Příspěvek od Richard555 »

Když máš LPG, nejhorší ze všeho je opravovat náhodně. Radím, abys zapomněl, že tam máš LPG a začal se věnovat jen benzínu. Až ti auto poběží v pohodě na benzín, pak teprv se věnuj plynu.
Celkem jednoduše zjistíš jestli je problém na palivové části , nebo v zapalování. Stříkni do sání startovací sprej a startuj, pokud auto chytne - samozřejmě zas hned zhasne, hledej problém v přípravě směsi - čerpadlo, filtr, vstřiky, tlak paliva. Pokud nic a je furt mrtvý, je problém, že nemá jiskru a tam toho je moc - imobilizer, čidla kliky, vačky, zapalovací cívky ev. kabely i třeba řídící jednotka.....
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Elektronika“