Vyhřívání čelního skla

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
itnom
*
Příspěvky: 15
Registrován: 19 srp 2016, 21:55

Vyhřívání čelního skla

Příspěvek od itnom »

Ahoj, mám 1.4 CRDI a přece jen trvá než se motor zahřeje. Máte někdo nějakou dobrou zkušenost s nějakým konkrétním typem elektrického vyhřívání do zásuvky 12V, které funguje? Cílem je samozřejmě ohřát hlavně čelní sklo, ale boční okénky by byly užitečný bonus. Nějaké zkušenosti s prasknutím skla při jeho ohřívání by byly? Předem díky za tipy.
Reklama
 

Uživatelský avatar
frawd
Moderátor
Příspěvky: 400
Registrován: 21 pro 2011, 09:09
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Vyhřívání čelního skla

Příspěvek od frawd »

To na čo sa pýtaš už v aute predsa máš. Je tam elektrické vyhrievanie vzduchu pri ofukovaní čelného skla. Stači stlačiť prílušné tlačidlo. Alebo ti to nestači? Mne áno, ale možno bývam v teplejšom kraji.
2014 Hyundai ix20 1,6 A/T Style
2012 Hyundai ix20 1,4 CRDi Style - predané
JoDo
**
Příspěvky: 173
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Vyhřívání čelního skla

Příspěvek od JoDo »

Celkem chápu o co mu jde. Teď jsou teploty kolem 0. Než oškrábu boční a zadní sklo, tak přední trochu povolí, ale jenom kolem průduchu teplého vzduchu. Stěrače jsou pod ním a tedy přimrzlé. I tak to škrábání dá docela zabrat. Až začnou mrazy (jestli začnou), tak to bude zajímavější. Nastartovat auto o 1/4 h dřív a jít si na kafe nejde. Zatím nevím, jak by se dalo na parkovišti zamknout. Řešení by bylo nezávislé topení. To je ale investice 15 - 20 tis.Kč. Vyplatí se to? Asi ne. To radši budu dávat auto do garáže a každý ráno tam 1/2 h poběžím. Aspoň budu mít pohyb.
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1261
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

Vyhřívání čelního skla

Příspěvek od Neo-Mike »

Nekteri sklo vubec neskrabou, aby jej neposkrabali. Misto skrabky pouzivaji vlaznou vodu, kterou naleji na celni sklo. Az bude zima, tak se to chystam vyzkouset. Na minulem aute, jsem mel doskrabane celni sklo.
Peugeot 308 SW 2024, 1.5 BlueHDi 96 kW
Hyundai i30 kombi 2016, 1.6 CRDi 81 kW
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Vyhřívání čelního skla

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

A pak tu máme chemickou cestu v podobě sprejů na odstranění námrazy. Hodně záleží kde se auto parkuje, jak moc tam mrzne, jaká je tam vlhkost. Na sídlištích v Praze spreje bohatě stačí, já u Labe zatím taky se sprejem v pohodě.
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Vyhřívání čelního skla

Příspěvek od vorlajz »

nejlepší je, dát tam na noc ten alobal... :) a po prdeli... ;) ten sprej mi funguje tak max na jinovatku... jak bude vrstva ledu, tak musíš jít mechanickou cestou... lít na sklo teplou vodu mi přijde jako drsňárna, ale asi to funguje, když to lidi dělají... ;)
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
Neo-Mike
****
Příspěvky: 1261
Registrován: 12 kvě 2016, 15:07

Re: Vyhřívání čelního skla

Příspěvek od Neo-Mike »

Vlažnou ne teplou. To je rozdíl. Teplou by to prasklo :wink:
Peugeot 308 SW 2024, 1.5 BlueHDi 96 kW
Hyundai i30 kombi 2016, 1.6 CRDi 81 kW
Uživatelský avatar
vorlajz
*******
Příspěvky: 9963
Registrován: 19 srp 2012, 08:21

Re: Vyhřívání čelního skla

Příspěvek od vorlajz »

no právě... a jak poznáš, kde je ta hranice mezi vlažnou a teplou? :) já bych se asi bal...
Hyundai Tucson 4x4 - 1.6 TGDI MHEV, N-LINE Šéďa ve Stajlu... ;) - NA CESTĚ

Hyundai i30 combi aka Mysak - 1.6 GDI, CashB ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Hyundai i30 SW aka Mumínek - 1.6 CVVT, Bílá ve Stajlu... ;) - PRODÁNO
Uživatelský avatar
milda h
*****
Příspěvky: 1661
Registrován: 15 led 2012, 21:08
Bydliště: Vysočina NMnM

Re: Vyhřívání čelního skla

Příspěvek od milda h »

No, někde v manuálu je napsáno, že po nastartování studeného motoru by neměl běžet víc jak 4 minuty na volnoběh. Zní to logicky, olej je studený a houby to maže. (mluvím o benzínu) A jestli se nepletu, tak mě na to upozorňoval i prodejce při přebírání, ono už je to teda skoro pět let. :-k
Obrázek ix20 1.6 CVVT trikolor Cashmere Brown 12/2011
mmv
*****
Příspěvky: 1702
Registrován: 06 kvě 2012, 22:50
Bydliště: skoro Praha

Re: Vyhřívání čelního skla

Příspěvek od mmv »

vodu leju na okno zcela pravidelně žádnou teplou, žádnou vlažnou, ale normální studenou ze studenýho kohoutku, třeba dneska ... jinovatku zcela spolehlivě odstraníš a než tato nalitá voda začne mrznout, tak to už pořeší ofuk ohřívajícího se vzduchu z topení ... když je už mráz, leju (stříkám rozprašovačem) na okno technický líh uložený vevnitř v budově, když je vrstva ledu nic než čas, nebo škrabka už nepomůže
odesláno z křesla u televize
ix20 1,4 MPI LPG 5/2012
vladimir.vv
Příspěvky: 1
Registrován: 26 lis 2016, 23:25

Re: Vyhřívání čelního skla

Příspěvek od vladimir.vv »

Kupte si folii na přední sklo, pod stěrače dejte špunty od vína aby se nedotýkaly skla a máte vystaráno. Obojí sundáte a nemusíte pracně škrábat ani odtrhávat stěrače. Dnešní motory po nastartování, i v největších mrazech, by měly běžet 10-30 vteřin (podle mrazu) a pak pomalou jízdou motor zahřívat. Když motor je studený a běží naprázdno tak je nadměrné opotřebování všech částí a to nemluvě o katalyzátoru. Takže je nutné ohřívat motor co nejkratší čas.
Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: Vyhřívání čelního skla

Příspěvek od shawt »

Ja jsem ne na mem aute, ale na rekneme firemnim lel teplou, ne horkou a nikdy se nic nestalo. Blbe je, ze kdyz je velky mraz, tak i ta tepla voda na okne zamrzne a udela takovy mikrofilm tenkou vrstu pruhledneho ledu [-o<
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
Odpovědět

Zpět na „ix20“