Osvětlení jasu rádia

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
hlada91
*
Příspěvky: 19
Registrován: 24 črc 2016, 13:33

Osvětlení jasu rádia

Příspěvek od hlada91 »

Ahoj,
nezkoušel jste někdo přelepit rádio nějakou zatmavovací folií. Přes den je jas v pohodě, ale v noci se stím mimo město nedá jet, rádio samotné umožňuje pouze úplné vypnutí displaye, což mi také uplně nevyhovuje jednak, protože jsou tam zobrazené hodiny, které na palubním počítači chybí a jednak proto, že kdykoliv přepnu hlasitost/stanici atd tak se rádio opět rozzáří.

Díky za info a radu co stím :), je o opravdu jediná věc která mě u tohoto vozu vadí.
Reklama
 

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Iz se to tu resilo, muzes si vypnout displei a po prepinani stanic nebo zeslabeni se rozne a pote sam vypne. Kup si hodinky a mas problem vyresen. Osobne mi to absolutne necadi aspon neusnu za volantem a tase tak strasne to neni. Folie je raky reseni ale je to zbytecne. Casem ti zacne vadit pipani v zimnim obdobi kdyz bude pod 4C :-)

Odeslano z Androidu.
hlada91
*
Příspěvky: 19
Registrován: 24 črc 2016, 13:33

Re: Osvětlení jasu rádia

Příspěvek od hlada91 »

Osvětlení znovu zhasne pouze v případě že upravuji hlasitost přes volant,pokud přepnu stanici nebo písničku tak musím jas znovu ručně vypnout, proto se ptám jestli to někdo nezkoušel nějakou folii, která by na noc dostatečně utlumila a přes den to bylo stále viditelné :)
Rad3c3k
*
Příspěvky: 36
Registrován: 11 srp 2013, 13:40

Re: Osvětlení jasu rádia

Příspěvek od Rad3c3k »

Řeším to stejné. Fólii už dokonce mám (stejná jako se lepí na okna), ale ještě sem se k tomu nedostal. Zkoušel sem fólii přiložit, a zatmavení vypadá celkem rozumně, bude to myslím vidět i před den normálně. Já to řeším na navigaci (velký dotykový display), a dotyk funguje i přes fólii, takže by neměl být problém po nalepení. Fólie se ale "lepí" na mýdlovou vodu...Snad se k tomu dostanu co nejdřív, pak dám nějaký foto...

U navigace je to oslnění v noci celkem silný, takže to musím vypínat, protože se vážně snižuje viditelnost. Po nalepení by to snad mělo být ok, uvidíme.
Hyundai i30 kombi, 1,6GDI Style - white
Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: Osvětlení jasu rádia

Příspěvek od shawt »

Mas origo radio s navigaci nebo jsi bral nakou cinu? A tam neni extra jas nastaveni, jako na tabletu?
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
hlada91
*
Příspěvky: 19
Registrován: 24 črc 2016, 13:33

Re: Osvětlení jasu rádia

Příspěvek od hlada91 »

Musím přiznat, že jsem až doposud nevěděl, že je rádio ztmavit spolu s interiérem, ovšem když to uberu na minimum tak interier téměř nesvítí a rádio stále poměrně dost na noční jízdu, nezkoušel jste například v servisu někdo požádat, zda by nemohli maximální svítivost rádia stáhnout alespoň na střední svítivost tak, aby šla celkově jěště ubrat?
Václav1
*
Příspěvky: 10
Registrován: 13 říj 2016, 23:04

Re: Osvětlení jasu rádia

Příspěvek od Václav1 »

Dobrý večer no já mám nad rádiem hodiny s teploměrem tak displej normálně vypnu měsícem a při změně hlasitosti se za několik sekund sám zase vypne.Je to dobrá funkce.
Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: Osvětlení jasu rádia

Příspěvek od shawt »

To ano, jen nechapu, proc to same neudela pri zmene stanice.
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
motorol
***
Příspěvky: 727
Registrován: 20 srp 2016, 20:37

Re: Osvětlení jasu rádia

Příspěvek od motorol »

Zmena stanice je sranda,potom clovek zmackne cudl a je tma,ale kdyz telefonujete pres HF tak mate smulu a displej sviti po celou dobu hovoru a je uplne jedno jak moc mlatite do tlacitka s mesicem... ](*,)
Aktuálně: Hyundai i30 2014 new weekend 1,6 MPI
Dříve: Renault megane II sedan 1,6
Felicia 1,3
š105
Uživatelský avatar
djmido
Příspěvky: 9
Registrován: 08 led 2015, 09:20
Bydliště: SK

Re: Osvětlení jasu rádia

Příspěvek od djmido »

ja som to taktiež poriešil fóliou na displej, síce som ju nelepil a len ju mám presne vyrezanú a večer si ju priložim na displej
Hyundai i30 1.6 GDi (99kw) Style hazel brown, 2013
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Osvětlení jasu rádia

Příspěvek od patriknet »

mne to taky stvalo, napsal jsem do Hyundaje, ze by to mohli poresit, ze to dost lidem vadi (normalne by se v nocnim rezimu mel displej inverovat), a tak prej pozadaji o vyrobce radia aby dodal upravu. Tak snad se toho v brzke dobe dockame.

Jinak folii jsem taky zkousel, ale pak jsem nevidel dobre na displej kdyz svitili slunce a mel jsem slunecni bryle.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Bandita
*
Příspěvky: 13
Registrován: 06 zář 2015, 20:42

Re: Osvětlení jasu rádia

Příspěvek od Bandita »

Já si tam vystřihl folii co měl kamoš na zatmavení zadních světel z Chiny.
Funguje to dobře :D
Hyundai i30 CW 2015 1,6 MPI 88kW, Trikolor, Paket + červená pastelová
berco
*
Příspěvky: 80
Registrován: 29 lis 2010, 19:18
Bydliště: Zlín

Re: Osvětlení jasu rádia

Příspěvek od berco »

Tak display radia stmievat ide s kontrastom tlacitiek a palubovky len je potreba to dat na tu najnizsiu hodnotu potom to tak neoslnuje ale maju to zle voci sebe palubovka radio nastavene vo vyrobe. Alebo dat cez to daku clonu.
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Elektronika“