Nestartuje Santa Fe

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od Mike.M »

Me taky nestartovalo, mam ale 2.4 benzin a cidlo klikovky bylo vadne, ale sranda je ze jsem se knemu nemohl dostat, je totiz az pod rozvodovym jednim i druhym remenem. takze 1/2 boku motora jsem musel odstranit 4 remeny (altik, klima pumpa, rozvodak, a vyvazovaci hridel) vymenil cidlo a smontoval, no prvne jsem kupil to cidlo s Ebaye a to mi vydrzelo 2mes pak se ulamal mahnet z hoho halova ,a le uz jsem vedel cim to je, tak jsem obednal origo. a znova rozvody dolu a nahazovani. Takze mam cca 5x udelane rozebrane rozvody a pak jsem pred 1/2 rokem delal jen rozvody. a vymena trvala cca hodku a pul. uz jsem to mel v ruce a vse jsem vedel co kde patri a co kde utahnout a povolit. proste sranda.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
Reklama
 

Uživatelský avatar
radom
*
Příspěvky: 17
Registrován: 18 říj 2016, 09:17

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od radom »

Zdravím,
ja mám trochu iný problém so štartom. Ráno aj v mraze naskočí bez problémov. Počas dňa čím dlhšie stojí tým je to horšie, podľa teploty okolia. Keď sa naštartuje teplý povedzme do cca 30min., tak je to OK. Po dlhšom státí motor naskočí hneď, ale len na cca 200 otáčok, po pár sekundách sa to vyrovná a nabehne na normálne otáčky, alebo motor zdochne keď je vonku chladnejšie. Potom naskočí opäť bez problémov, ale zase len na nízke otáčky. Keď stojí celú noc tak ranný štart je opäť OK hneď na cca 900ot.
Mal niekto takýto problém ?


Santa Fe I 2,0 CRDi, 4x4, AT, 2002
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 83kw 4x4 Automat 2002
Peko
*
Příspěvky: 97
Registrován: 01 říj 2006, 18:54

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od Peko »

Pravdepodobne teplotné čidlo .
Uživatelský avatar
radom
*
Příspěvky: 17
Registrován: 18 říj 2016, 09:17

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od radom »

Vymenil som čidlo teploty chladiacej kvapaliny, pár štartov bolo O.K. a opäť to isté. Že by odišlo aj to nové ? Dá sa to čidlo nejako zmerať ?
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 83kw 4x4 Automat 2002
Peko
*
Příspěvky: 97
Registrován: 01 říj 2006, 18:54

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od Peko »

tu sú hodnoty a farebné označenie káblov na kontrolu čidla
Přílohy
Snímka2.JPG
Snímka2.JPG (33.52 KiB) Zobrazeno 4180 x
Snímka.JPG
Snímka.JPG (50.7 KiB) Zobrazeno 4180 x
Uživatelský avatar
radom
*
Příspěvky: 17
Registrován: 18 říj 2016, 09:17

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od radom »

Vďaka za schému. Dal som však už druhé nové čidlo a problém pretrváva. Mohlo by to robiť ešte iné čidlo ? Teraz keď je mráz tak motor po cca hodine státia sa udrží v chode až na tretie - štvrté naštartovanie, čo dosť ničí baterku.
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 83kw 4x4 Automat 2002
Peko
*
Příspěvky: 97
Registrován: 01 říj 2006, 18:54

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od Peko »

Odmeraj to prvé čidlo tak že ho zapojíš do konektora v aute a napichni sa merákom na káble čo najďalej od čidla ,čidlo daj do vody a zmeraj odpor podľa obrázku. Môžeš mať KO konektor alebo kábel a potom to čidlo zle meria .Skús ho viac krát zohriať a schladiť .
Uživatelský avatar
radom
*
Příspěvky: 17
Registrován: 18 říj 2016, 09:17

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od radom »

Zajtra vyskúšam ísť po kábloch ako radíš, lebo aj to staré čidlo ukazuje cca hodnoty podľa tej tabuľky.
Nemohlo by ešte blbnúť čidlo teploty paliva ?

Dík za rady
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 83kw 4x4 Automat 2002
Mike.M
**
Příspěvky: 347
Registrován: 05 úno 2010, 15:05
Bydliště: Bystrice 73995
Kontaktovat uživatele:

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od Mike.M »

Pokud mas OBD2 s elm327, napischni to na PC a tam zjistis, jakou hodnotu teploty motora dostava RJ. Ja z ebaye obednal za 100,- a v tel mam appku na cteni dat. i na Notebooku mam SW, ktery vycte hodnoty cidel. Tak zjistis, ktere jak ukazuje.
Hyundai Santa-Fe, 2.4, 16V, DOHC, 4WD, srtibrny
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od 69pavel »

kazdopadne to chce na diagnostiku a proverit to za provozu,ne jenom kdyz auto stoji na miste. muze vykazovat spatnou hodnotu na lambda sonde ktera je zanesena a problem je na svete nebot dava jine hodnoty nez ma,to je priklad, moznosti je vicero,chce projit vse(vaha vzduchu,cidla aj.) jak za tepla tak za studena,diagnostika to ukaze ale ten co provadi mereni musi vedet ocogo jinak je to marna prace...
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
radom
*
Příspěvky: 17
Registrován: 18 říj 2016, 09:17

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od radom »

Lambda sondu to nemá (keď sa nemýlim).
OBD2 s ELM327 neukazuje žiadne chyby, teplotu chlad. kvapaliny dostáva RJ správnu. Drahá diagnostika ukázala to isté, čiže nič. Alebo s ňou servis nevie pracovať :-) .
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 83kw 4x4 Automat 2002
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od 69pavel »

tu lambdu jsem uvadel jako priklad,
je treba porovnat hodnoty cidel zda sedi dle tabulek za studena a potom jake hodnoty maji za tepla,opet porovnat s tabulkama,egr ventil jestli zavira,treba zustava viset v otevrene poloze pri tom startovani nebo cely system egr je zanesen...
co ukazuji cidla jako generator impulsu,snimac polohy vackoveho hridele,senzor tlaku saciho potrubi pokud to mas VGT,pak vaha vzduchu,
na palivove casti je vse v poradku,palivove cerpadlo ,vysokotlake cerpadlo,tlak na railu kdyz se zahreje tak treba nedrzi spravny tlak, chce to ty hodnoty vsechyn projit...
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
radom
*
Příspěvky: 17
Registrován: 18 říj 2016, 09:17

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od radom »

EGR ventil mám zaslepený, VGT nemám.
"Profi" diagnostika neukazuje žiadne chyby, vraj je všetko o.k. a už neviem kde mám ísť aby som nevyhodil peniaze za ďalšiu zbytočnú diagnostiku z ktorej sa nedozviem viac ako z mojej ELM327.
Kde nájdem hodnoty čidiel ? Mám servisný manuál pre tento motor ale tam nič nie je a na googli som nenašiel (alebo zle hľadám).

Ešte doplním, že keď je motor teplý a naštartujem do 15min. po odstavení (v týchto mrazoch), tak je to o.k.
Celý problém súvisí nejako aj s vonkajšou teplotou. Keď je vonku povedzme viac ako +5°, tak tiež nabehne na min. otáčky, ale nemá snahu "zdochnúť" a do pár sekúnd otáčky vyrovná. Čím sú teploty nižšie, tým je to horšie, aj keď motor má rovnakú teplotu po vypnutí.
Po niekoľko-násobnom štartovaní sa nakoniec podarí otáčky udržať. Po vstreknutí štartovacieho spreja (aby som nevymlátil baterku) nabehne na "normálne" otáčky takmer okamžite.
Keď motor vychladne úplne, otáčky po štarte sú v norme.

Dúfal som, že sa ozve niekto čo riešil rovnaký problém :(
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 83kw 4x4 Automat 2002
Uživatelský avatar
69pavel
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 30 srp 2009, 20:29

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od 69pavel »

a co zhaveni,mas vsechny zhavice v poradku a rele zhaveni

jinak data napr tady VividWorkshopData,Delphi aj.
Hyu ACCENT MCT 1.5CRDi VGT rok: 10/2008 barva: 2X INDIGO BLUEMICA oil: TOTALQUARTZ9000 5W/40
Uživatelský avatar
radom
*
Příspěvky: 17
Registrován: 18 říj 2016, 09:17

Re: Nestartuje Santa Fe

Příspěvek od radom »

Žhaviče sú nové, relé by malo byť funkčné.
Snímač teploty paliva po zmeraní vyzerá byť tiež v poriadku.
Hyundai Santa Fe 2.0 CRDi 83kw 4x4 Automat 2002
Odpovědět

Zpět na „Santa Fe - Motory“