Tesnenie okien

Co se jinam nevešlo - výfuk, kola, údržba, akumulátor, příslušenství, manuály/schémata atd.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kUbYaK
Příspěvky: 5
Registrován: 28 pro 2016, 19:12

Tesnenie okien

Příspěvek od kUbYaK »

Zdravim,

Pred tyzdnom som si prebral novu I30 SW, najazdil som s nou cca 600 km a zatial spokojnost.
Jedna vec ma vsak zarazila a to je akusticky hluk od okien. Vsimol som si ze hluk prenika do vozdila uz od rychlosti cca 90km/h a pri 130 km/h je to uz celkom obtazujuce. Dokonca sa mi zda ze okna aj jemne prefukuje.
Jedine co som si vsimol je, ze gumicky prednych okien nie uplne doliehaju do rohu, odkial sa mi zda ze to prefukuje.
Bol som s tym aj v servise a garancny technik sa k tomu vyjadril iba ze "to je v pohode", nic viacej mi k tomu nepovedal.
Ked som pozeral ine modely na predajni, tak to nemal ani jeden.

Chcel som sa spytat ci nahodou nemal niekto podobnu skusenost, lebo mne to pride ako vyrobna "vada" a ocakaval som ze to nebude az taky problem to opravit...
Pokusal som sa to aj cvaknut na mobil, ale neviem ci to je uplne dokonale vidiet..

Vdaka za rady.

kUbYaK
Přílohy
spolujazdec (+zadne)
spolujazdec (+zadne)
15785575_10211799153231331_321855352_o.jpg (177.87 KiB) Zobrazeno 4232 x
vodic
vodic
15749649_10211799153311333_27359270_n.jpg (130.93 KiB) Zobrazeno 4234 x
Reklama
 

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Tesnenie okien

Příspěvek od bony »

Tak to tedy v pohodě není!! Promiň pokud se smíříš s odpovědí "to je v pohodě" tak to neřeš.
Já bych takového technika hnal... Zítra se zvedni zajeď do servisu, a uplatni řádnou reklamaci, nejlépe písemnou formou. V případě odmítnutí vyřešení formou záruční opravy, požaduj písemné vyjádření. Toto není vůbec v pohodě, toto je prasárna!! To že proniká do auta hluk, to je dejme tomu celkem o.k., ale to těsnění tedy o.k. není. Krom toho se mi zdá, že na první fotce máš jako by zkřížené dveře dle horní části rohu dveří.
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5100
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Tesnenie okien

Příspěvek od petzl62 »

Přesně jak píše bony-to je šílenost!!!
Promiň,ale to jsi neviděl při přebírání auta? :shock:
Blesková reklamace...
A ty dveře? K tomu fakt nemám slov...jako by se ti tam někdo chtěl vpáčit...
KIA XCeed 1,5T-GDi 118kW 7°DCT - GT line
Dlouhodobá spotřeba od 8/9/2023 - 6,68 l/100km-dle tankování. Dle PP 6,0l/100km
Aktuálně 36500 km
palivo: EO N95,pokud možno bez biosložky.
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Dnes jsem na parkovistich obesel 9ks i30 ale ani jedna nemela to co ta tvoje. Uz jsi to sel reklamovat?

Odeslano z Androidu.
Uživatelský avatar
kUbYaK
Příspěvky: 5
Registrován: 28 pro 2016, 19:12

Re: Tesnenie okien

Příspěvek od kUbYaK »

Zdravim,

Bohuzial je to tak, ze pri preberani auta som si to vobec nevsimol.
Este v ten den ked som auto preberal som si vsimol ze pocujem nejaky hluk od okien, ked som isiel po dialnici, ale ze tie gumicky vyzeraju "divne" som si vsimol az neskor.
Skusil som napisat aj predajcovi co mi to auto predaval ze ako sa "zachova" a co mi poradi, a v podstate mi napisal to iste, ze sa mam objednat na reklamaciu, ze mi daju termin a pozru to.

Inak je pravdou ze som sa nechal moc jednoducho odbit, ked ten technik tvrdil ze to je v pohode, ale je dost mozne ze to aj tak nehuci kvoli tomu ako su tie gumicky nalepene, ale mozno kvoli tomu ze tie dvere su "posunute".

V kazdom pripade je to celkom fuserina ako je to urobene a cakal by som skorej pristup ze mi to bez debaty urobia ako ze ma budu presviedcat ze to tak ma byt a ze to je OK.

Uvidime, objednam sa a dam vam vediet ako som pochodil. Dufam ze neskoncim tak, ze mi povedia ze "niekto sa vam tam snazil dostat, to nie je nas problem".

Velka vdaka za rady/pomoc.

MK
Kenny
*
Příspěvky: 89
Registrován: 01 dub 2014, 12:09

Re: Tesnenie okien

Příspěvek od Kenny »

Len pre info, v ktorom servise si bol?
Hyundai i30 cw 1.6 crdi Family Edition
Uživatelský avatar
kUbYaK
Příspěvky: 5
Registrován: 28 pro 2016, 19:12

Re: Tesnenie okien

Příspěvek od kUbYaK »

Autopolis BA, Panonska.
Kenny
*
Příspěvky: 89
Registrován: 01 dub 2014, 12:09

Re: Tesnenie okien

Příspěvek od Kenny »

Mam podobne skusenosti s Autopolis Racianska (riesil som osuchany volant), odvtedy som sa tam uz neukazal :)
Hyundai i30 cw 1.6 crdi Family Edition
Uživatelský avatar
kUbYaK
Příspěvky: 5
Registrován: 28 pro 2016, 19:12

Re: Tesnenie okien

Příspěvek od kUbYaK »

Akoze co sa predaja tyka, tak velka spokojnost. Predajca bol mily, vzdy ked bolo nieco treba ochotny a aby som tu len "nehanil" tak ich musim v tomto smere pochvalit.
Obaval som sa vsak ze ci budu podobne sluzby aj po predaji vozidla a zatial som sklamany. Uvidime ako to bude s tou reklamaciou , ale po tych skusenostiach co zatial mam nemam nejake velke ocakavania.
Kenny
*
Příspěvky: 89
Registrován: 01 dub 2014, 12:09

Re: Tesnenie okien

Příspěvek od Kenny »

Ja mam s nimi skusenosti len so servisom a tam veru nezabodovali ani reklamaciou ani garancnou prehliadkou.
Hyundai i30 cw 1.6 crdi Family Edition
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Tesnenie okien

Příspěvek od idam.i »

Pridám sa do Vašej debaty.AUTOPOLIS Račianska ,bol dlho na servis super.Pokial tam bol prijímací technik p.Blažeková.Po jej odchode to ide dolu vodou.Bohužial rovnako slabé sa mi javí aj Karireal a ako tak čítam ,tak aj Autopolis Petržalka.V podstate v BA neviem kam ísť.Má niekto skúsenosti s Auto Pola ( http://autopola.sk/ ) ?
Naposledy upravil(a) idam.i dne 16 led 2017, 09:41, celkem upraveno 1 x.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Kenny
*
Příspěvky: 89
Registrován: 01 dub 2014, 12:09

Re: Tesnenie okien

Příspěvek od Kenny »

Minuly rok som tam pisal ziadost o cenovu ponuku na garancnu prehliadku, ale odpoved som nedostal.
Hyundai i30 cw 1.6 crdi Family Edition
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Tesnenie okien

Příspěvek od idam.i »

Nič moc,ale možno sú len slabí v práci s PC. #-o
Snáď sa niekto nájde kto má reálne skúsenosti. :-k
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
kUbYaK
Příspěvky: 5
Registrován: 28 pro 2016, 19:12

Re: Tesnenie okien

Příspěvek od kUbYaK »

Caute,

Takze minuly tyzden som auto dal na reklamaciu a tentokrat mi ju uznali.
V skratke, myslim ze to pozeral ten isty garancny technik, aj ked sa tvaril ze sme sa nikdy nevideli a hned ako to zbadal povedal ze to musi ist do servisu.
Takze auto som tam nechal a po dvoch hodinach bolo hotovo.
Dotiahli mi tam tie gumicky a ked som sa pytal na tie dvere, co tu niekto tvrdil ze su skrizene ci nieco v tom zmysle (vodicove vyzeraju ze su kusok vyssie ako zadne..), tak mi ten prijimaci technik povedal ze dvere sa nastavovat nedaju, ze su tam napevno, jedine zadne ze sa daju pomocou gumiciek dostelovat...

Zaujimave bolo ze ked mi dal podpisat preberacie papiere, tak tam nebolo napisane co robili. Ked som sa ho spytal ze preco tak mi odpovedal ze do garancnych/reklamacii sa to nezvykne pisat. Potom mi precital iba z poznamok od technika co tam bolo robene.
Na papieri bolo toto :
Vysledok diagnostiky vady: Pocas diagnostiky zistena potreba dopasovania tesniacej gumy okna na oboch prednych dverach a uprava tesnenia na zadnych lavych dverach.
Reklamacia uznana.
Co sa tyka toho akustickeho ruchu, mam pocit ze je to trosku lepsie , ale aj tak sa mi zda ze to nie je nic moc.. pravdepodobne sa este zastavim niekedy v predajni a dam si testovaciu jazdu na na nejakej inej i30, aby som to vedel porovnat..a mozno by som sa mal poponahlat, kedze ich tam dlho mat uz asi nebudu :-)

Takze dakujem za rady a podobne, pekny den :-)
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Tesnenie okien

Příspěvek od bony »

No vidíš, že to šlo, pokud to byla reklamace, měl jsi to mít napsané i v protokolu!!! Vyhnou se tak pouze případnému vrácení auta z důvodu opakovaných reklamací. Ohledně zkřížených dveří, nebuď ovce a nenech se tak lehce odkopnout. Pokud dveře nejdou seštelovat, jako že nejdou, ať vymění celé dveře za nezkřížené, aby byla odstraněna a tím pádem to bylo dáno do souladu s kupní smlouvou. Dej jim to písemně, ať se ti písemně vyjádří v případě, že nehodlají reklamaci uznat.
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Ostatní“