Kontrolka palivového a emisního systému (MIL)

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
camel1cz
Příspěvky: 4
Registrován: 01 led 2017, 18:34

Kontrolka palivového a emisního systému (MIL)

Příspěvek od camel1cz »

Dobrý den, dneska přítelkyni na ix20 rozsvítila tato kontrolka. Prohlédl jsem auto a našel překousaný vodič - pravděpodobně je to od lambda sondy (vedou tam 4 vodiče, tuším 2x bílý, šedý a černý - umístěno jakoby za motorem).

Potřeboval bych poradit s opravou - do servisu bych šel až, když to nezvládnu.

Pokusil sem se spájet překousaný vodič, ale nepovedlo se - buď je to tou zimou venku nebo ten vodič není měděný. Dal sem ho tedy provizorně do svorky, ale kontrolka nezhasla.

Chci se zeptat - zhasne kontrolka sama, nebo musím nejdřív smazat závadu přes diagnostiku? Poradíte někdo s opravou?

Moc děkuju za rady!
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Kontrolka palivového a emisního systému (MIL)

Příspěvek od Richard555 »

když závadu odstraníš tak kontrolka ev. nouzový stav nezmizí hned ale asi po 10 nastartování , nepomůže ani výmaz z paměti závad...... (vlastní zkušenost s nezapojenou váhou vzduchu u IX55)
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
camel1cz
Příspěvky: 4
Registrován: 01 led 2017, 18:34

Re: Kontrolka palivového a emisního systému (MIL)

Příspěvek od camel1cz »

Diky! To by mě teda nenapadlo :)
Nechám to tedy pár dní odležet a uvidíme co se stane.

Nicméně tu diagnostiku si raději stejně koupím.
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: Kontrolka palivového a emisního systému (MIL)

Příspěvek od airwaves »

No uvidíš. Pokud si ale systém zapsal závadu jako "tvrdou" a nahradil hodnoty změřené lambdou pevnou nouzovou hodnotou, asi to samo nezhasne. Ale těžko říct. Párkrát mě to při provozu na LPG taky zlobilo a jak píše kolega zhasínala po pár nastartováních sama. Jenže tady chyběl drát delší dobu? To nevím, napiš pak jak jsi dopadl.
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
pekoz
***
Příspěvky: 589
Registrován: 29 črc 2013, 10:53
Bydliště: vedle Ostravy

Re: Kontrolka palivového a emisního systému (MIL)

Příspěvek od pekoz »

Jen tak pro doplnění. Vodiče od lambdy se zásadně nikdy nepájejí. I v sadě s univerzální sondou která se připojí na zkrácené původní vodiče od konektoru jsou dutinky pro spojení lisovacími kleštěmi nebo šroubovací svorky.

Třeba Bosch to má takhle :
http://aa.bosch.cz/download/Autoprislus ... -bosch.pdf

(univerzál NGK má lisovací spojky: https://www.youtube.com/watch?v=5Z5G5E_7M7A )

:idea: :)
P.S.
na jednoduchou kontrolu a vymazání základních chybových hlášek by měla stačit ELM "hračka" z Číny + Torque Pro v Androidu. Připojil jsem se k IX celkem bez problémů.
Kona 1.0 T-GDI Best Of Style, Pulse Red (11/2018)
+
IX 20 1,4 Trikolor, Creamy White (09/2013)
...................................
ex.
Citroen Xsara Break 1,6/16 Exclusive, GRIS ALUMINIUM (06/2002)
Felicia,2xUno,Š.Forman Silver Line,Š.105,Š.1000MB.
camel1cz
Příspěvky: 4
Registrován: 01 led 2017, 18:34

Re: Kontrolka palivového a emisního systému (MIL)

Příspěvek od camel1cz »

Ano to (ne)pájení dává smysl - proto asi ty dráty jsou dokonale cínodpuzující :) chystám se na ty dutinkové spojky - je ale moc hnusné počasí. Zatím je tam šroubovací spojka a OK.
Ten čínský ELM za pár korun jsem objednal, občas se může hodit i tak.

Děkuju za vyčerpávající doplnění!

Jinak kontrolka opravdu sama zhasla - nevím co bylo tím spouštěčem, odhadem bylo najeto po opravě se svítící kontrolkou asi do 200km a cca. 6 startů.
JoDo
**
Příspěvky: 173
Registrován: 15 dub 2013, 11:57
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Kontrolka palivového a emisního systému (MIL)

Příspěvek od JoDo »

Patrně to je upozornění, že byl problém. Mě se už dvakrát po najetí do hluboké díry rozsvítíla kontrolka ABS. Po třech startech zhasla a je to OK. Poprvé jsem s tím byl preventivně v servisu a na nic nepřišli.
HYUNDAI ix20 TRIKOLOR 1,4 CVVT
ŠKODA Felicia 1,3 LXI 50 kW
Trabant 601
Odpovědět

Zpět na „ix20“