Čím namazat nová táhla stěračů

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

Odpovědět
mmmk
Příspěvky: 8
Registrován: 16 črc 2009, 11:34

Čím namazat nová táhla stěračů

Příspěvek od mmmk »

Ahoj všem. Podařilo se mi totálně zrušit motorek stěračů i táhla, takže nezbývalo než koupit nové. Naštěstí se to dá koupit na ebay, takže nebylo třeba do chodit do Hyundai servisu. Ta táhla jsou na koncích namazána nějakou světlou vazelínou, ale mně se jedná o to místo, kde se ta táhla nasazují na motorek. Nevím, jestli to namazat (asi jo) a hlavně čím. Všem moc děkuju za odpovědi.
Reklama
 

Joe.cz
Příspěvky: 9
Registrován: 09 zář 2009, 10:49

Re: Čím namazat nová táhla stěračů

Příspěvek od Joe.cz »

Nevím přesně jake tam jsou tahla ale pokud je to plast tak je nejlepsi silikonová vazelina jinak na kovové casti se normalní vazelina ale i ta se dělá podle použítí a teplot kde bude použita.
Hyundai Elantra 2,0 CRDi Sedan 2005
Uživatelský avatar
Kony5
**
Příspěvky: 468
Registrován: 16 lis 2008, 18:11

Re: Čím namazat nová táhla stěračů

Příspěvek od Kony5 »

dal bych tam spíš tu vodní (pokud nemyslíš silikonovou jako tu vodní )....ta je taková odolná a aspon ti to utěsní...protože si nějak nedokažu představit jak to myslíš kde co namazt :lol: ..na označení si nevzpomenu snad A4?
Hyundai sonata zelená Y3 - daily
Hyundai sonata AWD racing
Renault Magnum 440 kozel
Renault MAgnum 440 Tandem
Žabička Kawasaki Ninja ZX-7r
AUDI A6 2,5TDI 132 kW quattro. Prodám nebo vyměním za A8 D3 nebo S6 C5.
Uživatelský avatar
Jura
**
Příspěvky: 267
Registrován: 14 zář 2007, 17:40
Bydliště: Moravská Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Čím namazat nová táhla stěračů

Příspěvek od Jura »

Taky jsem měl takovou menší příhodu s táhly stěračů. V dešti se mi sekly stěrače a opravdu se bez nich jezdit nedá [-X . Po odkrytování jsem zjistil, že jsou přidřené osičky unašečů stěračů. Táhla je aspoň v mém případě zbytečné mazat - v ničem nechodí - , stačilo sundat matku, těsnící O-kroužek a nechal jsem párkrát účinkovat WD-40. Na štěstí to pomohlo, ikdyž lepší by jistě bylo celý mechanismus vyndat a vyčistit. Po nefunkčních stěračích jsem vyzkoušel taky tekuté stěrače a musím říct že májí už stálé místo v mé autokosmetice :-).
Kia cee´d SW, 1,6 GDI, 99 kW, Comfort+packet plus+ r.v: 2013
Bylo:
Kia cee´d 1,4 CVVT 80kW /2008/
Hyundai Accent 5dv. 63kW 12V 1.3 /2000/
Škoda Rapid 130 5-speed /1985/
mattula
Příspěvky: 4
Registrován: 23 led 2013, 15:08

Re: Čím namazat nová táhla stěračů

Příspěvek od mattula »

Dobrý den, máte nekde odkaz na ebay, kde koupit ten motorek..konkretne na ix20 1,4 dekuji
Odpovědět

Zpět na „SONATA“