Sklamanie z ostrekovačov

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Divnykozar
Příspěvky: 6
Registrován: 26 lis 2016, 18:11

Sklamanie z ostrekovačov

Příspěvek od Divnykozar »

Zdravím Vás všetkých... Asi mesiac vlastním I20 (,,YES“ 1,2-62KW ) a moje skúsenosti sú zatiaľ tieto :
Nechal som si deaktivovať automatické zamykanie auta po rozjazde, lebo ma to otravovalo a chcem si to ovládať sám... Privítal by som akustickú spätnú väzbu pri zamykaní auta....Cúvacie svetlo je slabé....Najviac ma ,,prekvapkali“ ostrekovače predného skla. Striekajú pomerne úzky pruh vody a to ešte iba do polovice výšky skla. Keď som jazdil po špinavých cestách, tak som musel neustále špekulovať, kedy aktivovať ostrekovač podľa polohy stierača, aby ten nabral na seba nejakú vodu a zotrel tu špinu. Aj tak stále zostávali šmuhy v strede skla a na pravom okraji. Vlastne sklo nebolo celé zvhlčené a stierač umýval nasucho. Najväčšie prekvapenie bolo, keď som to chcel nastaviť a nie je čo, je to napevno.....zlaté feliCIO, CLIO, RIO.. Ináč v aute sa jazdí dobre, mám dobrý pocit z neho...V zimných kolesách nemám TPMS snímače, tak ma otravuje svietiaca kontrolka, uvidím čo s tými snímačmi budem riešiť ďalej, budem sledovať aj Vaše skúsenosti a názory...
Reklama
 

Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Sklamanie z ostrekovačov

Příspěvek od bony »

Divnykozar píše:Zdravím Vás všetkých... Asi mesiac vlastním I20 (,,YES“ 1,2-62KW ) a moje skúsenosti sú zatiaľ tieto :
Nechal som si deaktivovať automatické zamykanie auta po rozjazde, lebo ma to otravovalo a chcem si to ovládať sám... Privítal by som akustickú spätnú väzbu pri zamykaní auta....Cúvacie svetlo je slabé....Najviac ma ,,prekvapkali“ ostrekovače predného skla. Striekajú pomerne úzky pruh vody a to ešte iba do polovice výšky skla. Keď som jazdil po špinavých cestách, tak som musel neustále špekulovať, kedy aktivovať ostrekovač podľa polohy stierača, aby ten nabral na seba nejakú vodu a zotrel tu špinu. Aj tak stále zostávali šmuhy v strede skla a na pravom okraji. Vlastne sklo nebolo celé zvhlčené a stierač umýval nasucho. Najväčšie prekvapenie bolo, keď som to chcel nastaviť a nie je čo, je to napevno.....zlaté feliCIO, CLIO, RIO.. Ináč v aute sa jazdí dobre, mám dobrý pocit z neho...V zimných kolesách nemám TPMS snímače, tak ma otravuje svietiaca kontrolka, uvidím čo s tými snímačmi budem riešiť ďalej, budem sledovať aj Vaše skúsenosti a názory...
Mohu znát důvod, proč nemáš snímače tlaku? U nového auta, bych to asi neriskoval, že se toho pojišťovna chytí při případné havárce. A věř tomu, že se toho chytí okamžitě. ;-) Jinak ohledně ostřikovačů, jsem dnes testoval na předváděčce a nevidím v tom problém. Do couvačky si děj lepší žárovku a je po problému. Zamykání auta je jen o zvyku.
Divnykozar
Příspěvky: 6
Registrován: 26 lis 2016, 18:11

Re: Sklamanie z ostrekovačov

Příspěvek od Divnykozar »

Tak tie moje ostrekovače sú tiež výborne tak leda v garáži....Aj dnes som jazdil, kde sa neustále špinilo predné sklo a tak som som hľadal nejaký spôsob ako sklo čo najlepšie vyčistiť.. a nič.... výsledok je taký, že ostrekovače majú vysokú spotrebu kvapaliny, ktorá sa však minie účinku...Šmuhy v prostriedku a na pravom okraji skla sú aj tak.....Došla mi nemrznúca zmes, dolial som 1l a ten bol o chvíľu fuč...Sa mi zdá ,že výrobu týchto ostrekovačov podporuje výrobca nemrznucích zmesí......Budem asi voziť so sebou kanistre vody a ešte asistentku , ktorá mi sem tam prebehne to, čo neumyjú stierače

Tie snímače si chcem dáť , len ma rozčuľuju byrokrati, ktorí ti nariadia,, to i ono" , ale nevedia zabezpečiť aby každé auto splňalo nevyhnutné elementárne bezpečnostne štandardy.... vidieť dobre dopredu a dozadu (viď. čisté predné sklo a dostatočné cúvacie svetla)....
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Sklamanie z ostrekovačov

Příspěvek od bony »

To ze je to byrokracie o.k. ale jednou jsi koupil auto tak hold musíš dodržovat určité věci, pokud nechceš je to tvé rozhodnutí, ale potom se nemůžeš divit, že poneseš následky. Taky se mohu rozčilovat nad předraženým benzínem, ale nic s tím nenadělám, rozhodnu se sám, zda budu či nebudu kupovat.
Divnykozar
Příspěvky: 6
Registrován: 26 lis 2016, 18:11

Re: Sklamanie z ostrekovačov

Příspěvek od Divnykozar »

máš pravdu.....čo piješ...?
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

vodu.

Odeslano z Androidu.
andreus
*
Příspěvky: 23
Registrován: 27 říj 2015, 12:40

Re: Sklamanie z ostrekovačov

Příspěvek od andreus »

Tiez mam 64kw verziu a co sa tyka ostrekovacov, zdalo sa mi ze na zaciatku isli uplne paradne na cele sklo, teraz cez zimu mam rovnake problemy ze musim podla stieracov triafat kedy pustit kvapalinu.. Nemoze to byt zimou pripadne zimnou zmesou?

ku TPMS s tymi som si uzil.. daval som si ich namontovat u znameho v servise. Sadol som do auta, kontrolka zhasla parada.. po polhodke jazdenia zacala blikat a zostala svietit.. Naspat do servisu a resetnut nastavenia, opat sa to opakovalo. Zas do servisu, kde vymenili za iny typ. Aaa zasa polhodka jazdy a kontrolka. Volal som do Hyundaju kde hovorili ze treba TPMS klonovat. Takze nalozit letne pneu a do servisu. Vraj sa im to podarilo, kontrolka cusala, ale zasa len polhodinu. Takze naspat do servisu a dal som si tam hodit naspat povodne ventily bez TPMS.
Tyzden som jazdil s kontrolkou ale stvalo ma to. Brnkol som opat do Hyundai a vraj vedia dat aj aftermarket nie original. Objednal som si termin, dosiel s autom aj s letnymi pneu a o 40 min som odchadzal s dalsimi senzormi, ktore odvtedy cusia.

Takze odporucam ist priamo do autorizovaneho a spytat sa ci vedia dat aftermarket (moje isli od AllCar sa mi zda)
Naposledy upravil(a) andreus dne 26 led 2017, 07:59, celkem upraveno 1 x.
Divnykozar
Příspěvky: 6
Registrován: 26 lis 2016, 18:11

Re: Sklamanie z ostrekovačov

Příspěvek od Divnykozar »

andreus
K tým ostrekovačom.... myslím si, že preto je v zime s nimi viditeľnejší problém,lebo vtedy je na ceste viac špiny (soľ, prach...) a keď som išiel dlhú trasu napr. za kamionom, tak hneď som mal celé predné okno zanesené ,,suchou bielou špinou" a keď ostrekovače nenamočia celé sklo, tak stierače ho majú problém celé vyčistiť ...v lete ich toľko nepoužívam, lebo nie je ani dôvod...aj teraz chodím iba kratké trasy a ostrekovače ma až tak nerozčuľujú..

Tak s tými TPMS si si teda užil. :shock: ....nemalo by to byť takto, že hociake univerzálne programovateľné TPMS sa daju naklonovať (prekopirovať) podľa originalov a malo by to fungovať :D/ veď v pneuservisoch na to majú prístroje na diagnostiku a programovanie TPMS....
Divnykozar
Příspěvky: 6
Registrován: 26 lis 2016, 18:11

Re: Sklamanie z ostrekovačov

Příspěvek od Divnykozar »

andreas
prepač... nepochopil som na prvykrát, že Ty si písal, že v lete Ti to striekalo na celé sklo, že či to nebude zmesou atď.... neviem.. ja som kúpil teraz pred zimou, so zimnou zmesou tak uvidíme v lete...zdá sa mi, že teraz ten prúd je úzky a nízky, hoci obsahuje dosť zmesi.... chcelo byto viac rozprášiť... žeby to bolo v hustote zmesi a tým v menšom tlaku...? Šak by nebol próblem nijaký, keby to súdruhovia z Koree urobili nastaviteľné..
andreus
*
Příspěvky: 23
Registrován: 27 říj 2015, 12:40

Re: Sklamanie z ostrekovačov

Příspěvek od andreus »

Divnykozar

Akurat minule ked svietilo slnko na auto cely den tak cestou domov som cistil okna a islo to pekne ako v lete rovnomerne prakticky na cele sklo.. Tak som sa potesil ze som vystriekal hadam stvrt nadrze a poriadne vycistil.. Zda sa ze to predsalen bude tou zimou, uvidime na jar
Odpovědět

Zpět na „i20 2015- Ostatní“