Problem při rozjížděni/couvani

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
cracky
*
Příspěvky: 12
Registrován: 08 lis 2016, 15:33

Problem při rozjížděni/couvani

Příspěvek od cracky »

Zdravím,

Mám 1.4 80kw 2011 snad jeden z posledních kusů co se dělali v prosinci. Mam už ojetý kus, skoro 160k. Teď asi 3 dny mi auto dělá problém, že když ho nechám někde dal stát a chci odjet a dám 1 tak se auto nehne jako kdyby tam nebylo zařazené, dám zpátečku v tom se ozve takový zvuk jako kdyby něco povolila a rozjede se a pak můžu dát teprve znova 1 a odjet (stalo se mi to i naopak, že jsem chtěl dát zpátečku a nic, tak jsem musel první na 1 popojet a až poté mi šlo couvat). Vždy tam zazní takový zvuk jako by to bylo ztuhlé nebo něco... Nějaká ráda co by to mohlo být a já to vyřešit?

Dík
Reklama
 

Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Problem při rozjížděni/couvani

Příspěvek od Richard555 »

Napadá mi spojka, už jsi ji měnil ? Zkus až pojedeš a bude to fungovat např. ve 40 na trojku vyšlápni spojku přidej plyn vytoč to tak na 4000 a pust rychle spojku a plyn neubírej. Pokud to škubne a otáčky se skokově srovnají, měla by být spojka OK, pokud auto neškubne začne zrychlovat a otáčky půjdou plynule dolů až se to vyrovná je spojka v háji.....
Druhá možnost je problém s převodovkou, máš tam nějaký olej? A měniljsi ho někdy? Vím že se píše obvykle že náplň je "celoživotnostní" ale nic nezkazíš - spíš naopak když olej po 100000Km vyměníš.... jde o pár stovek.
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
cracky
*
Příspěvky: 12
Registrován: 08 lis 2016, 15:33

Re: Problem při rozjížděni/couvani

Příspěvek od cracky »

neměnil jsem nic, auto mám asi 3 měsíce. Psal jsem to z telefonu, nevím jestli to šlo dobře pochopit :D Při jízdě už to nedělá, ani když stojím na semaforu třeba, vždy to je pouze když někde nechám auto delší dobu stát (Venku před barákem, před prací) jinak během jízdy pohoda.

Olej plánuju někdy teď na jaro k těm 160k přesným, je možné že to bude tím
mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Problem při rozjížděni/couvani

Příspěvek od mikodim »

Skontroloval by som ten mechanizmus od riadiacej paky po prevodovku. Moze tam byt nieco poskodene, povolene atd a nezaradi spravne rychlost. Ak by bola chybná spojka tak by sa to inak prejavovalo.. V horsom pripade je nejaka porucha priamo v prevodovke..
Tusim ze :hyu: tam pouziva lanovody a niektore lanko moze byt poskodene, volne atd.. Neviem ako je to presne u i30ky..
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
Richard555
******
Příspěvky: 2737
Registrován: 03 bře 2010, 18:08
Bydliště: Praha

Re: Problem při rozjížděni/couvani

Příspěvek od Richard555 »

no pokud spojku vyzkoušíš jak jsem psal výše nic se nestane, akorát budeš vědět jak na tom je.... ale když jsi to upřesnil vypadá to jak psal kolega spíš na to ovládání, ale proč když zařadíš jakoby přes zpátečku to funguje fakt nevím, třeba nějaká vůle, či omezovací šroub a pohyb pákou úplně nezařadí.... proč ale to pak už nedělá tak to už fakt nevím, ale jsou věci mezi nebem a zemí......... atd. :wink:
Mazda CX3 2.0 6°man.,IX55 V6 CRDI 4x4,Santa Fe CRDI VGT 4X4 2005,YAMAHA 125 Majesty 2005,bejvávalo:Daewoo Nubira kombi 2.0 CDX LPG,Škoda Felicia Kombi 1,3MPI,Pontiac Le Mans,Mistubishi Space Wagon,Škoda Favorit,Moskvič 2140,Moskvič 403,skůtr ČZ175
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“