Zapojení světlometů denního svícení

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Uživatelský avatar
Avalanche
*
Příspěvky: 72
Registrován: 27 čer 2006, 13:49
Bydliště: Praha

Re: Světla

Příspěvek od Avalanche »

haryk píše:Ono je to vůbec vachrlaté,nedávno jsme tu měli případ,že sousedka přijela Fordem,zamkla auto,světla měla zhaslá a po asi 10 min.se v palubce rozhořel požár,zničil celý předek,vytipovali jsme to na NEodpadlé relé světel.Skoro by to chtělo nějak periodicky na relátko kouknout,nebo snad poslechem se ujistit ,že klaplo a odpadlo....?...docela se toho bojím,to relé je vlastně po celou dobu jízdy pod proudem,tudíž hřeje,a na dotecích se může vypalovat a opalovat....máme přece v autech stejnosměrný proud,jenž rád udržuje oblouk...
To bylo extratopení v ceně vozu navíc :lol: Nová nabídka Fordu :twisted:
Reklama
 

Heitel Vladimír

Příspěvek od Heitel Vladimír »

Lidičky to jsou věci které nejsou povinné. Když budu chtít tak se dá zavrhnout vše.Je to jen pro ty kteří mají zájem o montáž.Spoustu lidí nepočítá spotřebu předních světlometů a to je asi 2x55W a to má vliv na altelnátor když jsou zaplé místo 12W denního svícení.
Uživatelský avatar
Avalanche
*
Příspěvky: 72
Registrován: 27 čer 2006, 13:49
Bydliště: Praha

Příspěvek od Avalanche »

Heitel Vladimír píše:Lidičky to jsou věci které nejsou povinné. Když budu chtít tak se dá zavrhnout vše.Je to jen pro ty kteří mají zájem o montáž.Spoustu lidí nepočítá spotřebu předních světlometů a to je asi 2x55W a to má vliv na altelnátor když jsou zaplé místo 12W denního svícení.
Já tedy nevim co to tu pořád vyprávíte o alternátoru. Alternátor dobíjí jak je potřeba a nijak ho to neničí tedy. To je jako byste nenabíjeli telefon nabíječkou svou ale něčí jinou,aby se náhodou nezničila. Alternátor není podle mě žádný problém. Neznám nikoho, komu odešel kvůli dennímu svícení tedy. To ti spíše odejdou dříve žárovky, tam je to diskutabilní.
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

lavina: neres to. Proste ma konicka, tak si udela svetla, no. Je to sice silne diskutabilni, muzeme s tim nesouhlasit, muze se nam to nelibit, ale to je tak vsechno, co s tim muzeme delat. ;)
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

Nojo no.. z toho proste vyplyva ze denni svetla jsou zbytecnost se kterou nestoji za to se zabyvat.
Radsi si udelam automaticky rozsveceni potkavacek a nemusim nikam vrtat, rezat a nikde tahat dalsi mizerny draty.

Mimochodem včera mi odebrali jeden bodík a já do státní kasy musim přspět svojí tisícovkou právě protože jsem nesvítil... omylem jsem přepnul z potkávaček an parkovačky a k tomu mi levá přední nesvítí takže sem dostal svojí úplně první pokutu za celej život.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
vipe

Příspěvek od vipe »

Yurii píše:
Mimochodem včera mi odebrali jeden bodík a já do státní kasy musim přspět svojí tisícovkou právě protože jsem nesvítil... omylem jsem přepnul z potkávaček an parkovačky a k tomu mi levá přední nesvítí takže sem dostal svojí úplně první pokutu za celej život.
No a vo tom to je že nezapomeneš rozsvítit. :wink: Jinak ta tisícovka mrzí dala by se využít jinak. :cry:
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

vipe píše: No a vo tom to je že nezapomeneš rozsvítit. :wink: Jinak ta tisícovka mrzí dala by se využít jinak. :cry:
Njn to je plná nádrž nebo dobrej základ na hliníkový kola.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Pajk
**
Příspěvky: 407
Registrován: 04 srp 2006, 13:22
Bydliště: Vraclav is near Vysoké Mýto
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Pajk »

Jj..každej litránek dobrej... 8) 8) 8)
Lantra kombi 1.6-G4GR,r.v. 97
ABS,klima,dálka
Uživatelský avatar
joaquinito_lopez
*
Příspěvky: 35
Registrován: 03 srp 2005, 09:12
Bydliště: Miami
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joaquinito_lopez »

Hola amigos!
Ja tady svitim porad, je to dobry svik. Tady to neni povinni. Pulka lidi to delaj , ze je dobre videt, hlavne kdyz jedes v Express Way (rychlo 5 pruhova silnice) a potkas nejakeho sileneho truckare!!!
Joaquin
Con Hyundai, Hasta La Victoria Siempre!
Dodge Stratus 98 2.4 16 DOHC 150 HP Red Wine
Dřive: Accent 1.3i 12V 2000 Desert Sand
Chevrolet Belair 1955
Pristi rok: Sonata, Tucson, Tiburon !
campagnolo
*
Příspěvky: 11
Registrován: 30 zář 2008, 15:04
Bydliště: Praha

Re: Zapojení světlometů denního svícení

Příspěvek od campagnolo »

Zkousel nekdo zprovoznit denni svetla pomoci doplneni pojistky DRL? Funguje to, nebo tam jeste chybi kabelaz, pripadne rele?
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení světlometů denního svícení

Příspěvek od vipe »

campagnolo píše:Zkousel nekdo zprovoznit denni svetla pomoci doplneni pojistky DRL? Funguje to, nebo tam jeste chybi kabelaz, pripadne rele?
To se ti nepovede pač tam neni ten modul DRL a místo na něj je zaslepené (je z vnitřní strany pojistkového panelu v kabině) alespoň tak je to u mě. :wink:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
campagnolo
*
Příspěvky: 11
Registrován: 30 zář 2008, 15:04
Bydliště: Praha

Re: Zapojení světlometů denního svícení

Příspěvek od campagnolo »

Ja si rikal, ze to nebude tak easy :lol: Dekuji za konkretni odpoved znalce :!:
Uživatelský avatar
vipe
Moderátor
Příspěvky: 993
Registrován: 17 lis 2007, 17:24
Bydliště: MOST
Kontaktovat uživatele:

Re: Zapojení světlometů denního svícení

Příspěvek od vipe »

Za znalce se nepovažuji na to tu jsou jiní a pokud můžu pomůžu. :wink:
Hyundai I30 MY14 White Creamy 1.6 CVVT 88kW + Parking, 16" Alu
Hyundai Getz 1,3 2005 G4E-A Hiphop Red HL
Zázraky na počkání, nemožné do tří dnů.
Odpovědět

Zpět na „GETZ“