hlučnost IX20 na nerovnostech

Moderátoři: frawd, Moderátoři

Odpovědět
MichalKu
Příspěvky: 7
Registrován: 04 kvě 2017, 14:30
Bydliště: Kladno

hlučnost IX20 na nerovnostech

Příspěvek od MichalKu »

Zdravím, minulý rok 13.1.2016 jsme si pořídili novou ix20 a po nájezdu 28K km se mi zdá že na našich českých silnicích je až nějak moc hluku v interieru. Nevíte někdo co by se s tím dalo dělat?
Reklama
 

BouHou
*
Příspěvky: 31
Registrován: 09 dub 2017, 13:18

Re: hlučnost IX20 na nerovnostech

Příspěvek od BouHou »

Nechci dělat reklamu a ani o tom sám nepřemýšlím, ale při brouzdání na netu jsem narazil na toto:
https://www.ahifi.cz/clanky/detail/hyun ... ozidla.htm
Přijde mi to docela dost peněz navíc se mi nezdá, že by moje ix20 byla nějak extra hlučná.... Jenom když jedu rychle po dálnici, tak je docela slyšet odpor vzduchu a hučení pneumatik. Ale myslím si, že to není nijak tragické když to srovnám např. se služební oktávkou.
2016 Hyundai ix20 1.4 CRDI, Trikolor
Olda47
**
Příspěvky: 140
Registrován: 05 pro 2007, 09:59

Re: hlučnost IX20 na nerovnostech

Příspěvek od Olda47 »

Vzhledem k třídě vozidla a ceně je ix20 velmi dobře odhlučněna. Při jízdě na státovce, 80-110km/h není hluk nic co by mělo smysl vůbec zmiňovat. I na dálnic při 130 lze bez zvyšování hlasu komunikovat s osádkou nebo poslouchat rádio na "hlasitost" hlasitost, hluk motoru je v pozadí (jen vím, že to má motor) a ani proudění vzduchu nijak neruší, je to jen takový "šum svistu". to se mění až kolem 150...
Rozhodně bych netvrdil, že je hlučnost ix20 vyšší než v Oktávce..
BouHou
*
Příspěvky: 31
Registrován: 09 dub 2017, 13:18

Re: hlučnost IX20 na nerovnostech

Příspěvek od BouHou »

Olda47 píše:Vzhledem k třídě vozidla a ceně je ix20 velmi dobře odhlučněna. Při jízdě na státovce, 80-110km/h není hluk nic co by mělo smysl vůbec zmiňovat. I na dálnic při 130 lze bez zvyšování hlasu komunikovat s osádkou nebo poslouchat rádio na "hlasitost" hlasitost, hluk motoru je v pozadí (jen vím, že to má motor) a ani proudění vzduchu nijak neruší, je to jen takový "šum svistu". to se mění až kolem 150...
Rozhodně bych netvrdil, že je hlučnost ix20 vyšší než v Oktávce..
Já se s tímto naprosto ztotožňuji....přesně tak jsem to i myslel, že i na té dálnici není v ix20 větší hluk než v Oktávce (s ní jezdím poměrně často, tak proto to srovnání).
2016 Hyundai ix20 1.4 CRDI, Trikolor
MichalKu
Příspěvky: 7
Registrován: 04 kvě 2017, 14:30
Bydliště: Kladno

Re: hlučnost IX20 na nerovnostech

Příspěvek od MichalKu »

Dobra, to mě nabádá k tomu abych jim to tam dal protože mě přijde ze na našich silnicích to děla až moc velký randal a uvidím co mi na to řeknou.

Diky
Uživatelský avatar
airwaves
****
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 pro 2010, 08:21
Bydliště: Vysočina

Re: hlučnost IX20 na nerovnostech

Příspěvek od airwaves »

Bohužel na vině je technologická nekázeň při stavbě silnic v cz. Máte novou krásnou silnici a za tři roky díra. Jenom v jednom místě. Stovky metrů vzádu, stovky metrů vepředu nic. Samostatná díra. Politik si ví rady. Stavbu silnice zadal kámošovi co s ním chodí za holkama do sauny. :D Vysvětlení je přijatelné a jednoduché. U dopravy kámoše nemá, kamiony! Přetížený kamiony. (uděláme obchvat, ale to už jsme v dalších volbách :D :D :D ) Ale my nejsme padlí na hlavu a víme, že je tam jen jedna díra! Kamiony jezdí po celé silnici, čím to je? No jednoduše, plachovka ok koly, petka, papír od svačiny jebnutý do mašiny co asfaltuje. Kámen co zůstal v podloží a pak se zamáčkl dolů, nebo nevím co dál. Neumím stavět silnice. Prostě technologická nekázeň, absence kontroly kvality a absence reklamačního řízení ( v sauně někdo občas i zakalí) mohou za hluk v našich autech!!!! Konec ranní pohádky, hezký den!
ix20 1,6 LPG a i30 1,6 LPG
Uživatelský avatar
Vlado D
**
Příspěvky: 119
Registrován: 30 kvě 2014, 15:53
Bydliště: Bratislava

Re: hlučnost IX20 na nerovnostech

Příspěvek od Vlado D »

Môj názor je, že najväčší podiel na na úrovni hluku v kabíne ix20 pri "rozumných" rýchlostiach (cca do 130 km tachometrových), majú pneumatiky. Hluk závisí čiastočne od dezénu pneumatík a najmä od povrchu asfaltu, po ktorom ideme. Drsný asfalt = o poznanie vyššia úroveň hluku.

Nakoľko zmena povrchu cesty, teda položenie nového asfaltového koberca, nie je v silách bežného majiteľa ix20, ostávajú zhruba tieto možnosti:

1. Zmieriť sa s hlukom.
2. Dať hlasnejšie rádio :D .
3. Nalepiť si na podbehy kolies akusticky tlmiaci materiál. Viď odkaz od BouHou.
ix20Style * 1,4 l CVVT 90 HP * biely ako čerstvo napadaný sneh
Uživatelský avatar
shawt
******
Příspěvky: 3754
Registrován: 08 bře 2015, 23:23

Re: hlučnost IX20 na nerovnostech

Příspěvek od shawt »

A nebo si koupit material a udelat si odhlucneni sami? Nakou tisicovku to usetri. Viz.tema u i30 odhlucneni. :wink:
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
Odpovědět

Zpět na „ix20“