Trhave pohyby i30 crdi 66kw

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: nulda, 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
padre
Příspěvky: 2
Registrován: 16 kvě 2017, 20:49

Trhave pohyby i30 crdi 66kw

Příspěvek od padre »

Zdravim,

momentalne mam problem s tym, ze pri beznom pohybe, drzim otacky okolo 1700-1800 ci uz na 2,3,4 tak trha s autom.

Zaujimave na tom je to, ze rano som to po chladnej noci nic nespozoroval ani raz, spozorujem to, ked idem poobede z prace domov po dni ked je aj 20 stupnov. Nasledne, po case, pravdepodobne ked sa motor nahreje, tak trhanie prestane.

Pred 4000 km bol meneny olej a vsetky filtre (olejovy, palivovy,...) v autorizovanom servise. Tankujem len na Shell.

Spozoroval som ze v oblasti okolo vstrekov mi niekde unika olej ale tam pred casom mi menili gumicky a podlozky? Neviem ci to ma s tym suvislost.
Reklama
 

Jenda_49
Příspěvky: 2
Registrován: 24 kvě 2017, 21:10

Re: Trhave pohyby i30 crdi 66kw

Příspěvek od Jenda_49 »

Zdravím, mám stejné problémy již 1 rok, v zimě i v létě. Závada se projevila po 4. roce. Pokud je motor chladný i v létě asi při 1 500 - 1 800 ot/min. kolísají otáčky motoru; za studena cuká. Teplý motor jede OK. Auto bylo ještě vloni v 5ti leté záruce a bylo v autorizovaném servisu Hyundai ve Zlíně více než 3,5 měsíce a závadu neodstranili. Údajně dle garanční zakázky provedli tyto úkony: kontrola elektroinstalace čidel vačkové a klikové hřídele, aktualizace řídící jednotky na novou verzi, vyčištění EGR ventilů, vyčištění váhy vzduchu, vstřikovače na repasu + nové podložky, přidali aditivum do nafty, regenerace filtru pevných částic. Bohužel neseriozní autorizovaný servis, který si s touto závadou nevěděl rady, co s tím. Ani u importéra v Praze jsem nepochodil; dál než na call centrum zákazníka nepustí. Bohužel velmi nekorektní a arogantní přístup k zákazníkům a nezájem. Asi nikdo neví, co s tím.
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Příspěvek od bony »

Nekupovat dehta, ja to rikam porad - nafta patri do kamen ;-) Ne vazne, mozna bych se obratil na servis co dela mapy do RJ. Treba bude krpa tam.

odeslano z telefonu
Jenda_49
Příspěvky: 2
Registrován: 24 kvě 2017, 21:10

Re: Trhave pohyby i30 crdi 66kw

Příspěvek od Jenda_49 »

Zdravím, tak ten problém kolísání otáček a cukání motoru je s největší pravděpodobností způsoben nefunkčními žhavicími svíčkami (žhaviči). Nechejte si zkontrolovat žhaviče, zda fungují. Napomáhají při studeném motoru; u zahřátého motoru již nejsou prakticky potřeba, proto teplý motor jede OK.
padre
Příspěvky: 2
Registrován: 16 kvě 2017, 20:49

Re: Trhave pohyby i30 crdi 66kw

Příspěvek od padre »

Vcera som bol v servise a nakoniec tieto problemy sposobovala zle zmontovana prepadova hadicka vstrekov pri predoslej vymene tesnenia, podloziek vstrekov.
Odpovědět

Zpět na „i30 Motor a převodovka“