nabíjení mobilů - záhada

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

nabíjení mobilů - záhada

Příspěvek od patriknet »

nikde nic podobného nevidím, tak zakládám nové vlákno.

V autě mám 2 USB nabíječky, obě mají 2 USB sloty, a obě jsou tuším 1x2A a 1x1A. Mám na to napojeno:
- 1xKamera
- 1x mobil android (navigace, data)
- 1x tablet (video)

Většinou vše funguje jak má, tj, nabíjí se i mobil i tablet, ale někdy se mi stává, že se sice tablet i mobil ukazují že se nabíjejí, ale ve skutečnosti se více vybíjejí než nabíjejí.

Nabíječky jsem zkooušel vyměnit za jiné, chová se to stejně.

Nevíte někdo čím to může být? Nemůže nějak poklesnout napětí v autě natolik (ale proč?), že by se takto divně mohla chovat nabíječka?

Jedná se o i30 2015.

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Reklama
 

Kakes
Příspěvky: 8
Registrován: 12 zář 2009, 16:10

Re: nabíjení mobilů - záhada

Příspěvek od Kakes »

Jestli nabíječky skutečně dávají proud, který uvádíš, tak vyměň nabíjecí kabely - např. https://www.czc.cz/axagon-bumm-am10qp-1 ... 87/produkt. Běžné pětikorunové kabely mají tak malý průřez vodičů, že spíše vybíjejí. Telefon s navigací a tablet s filmem mají poměrně velkou spotřebu.
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: nabíjení mobilů - záhada

Příspěvek od bony »

Kakes píše:Jestli nabíječky skutečně dávají proud, který uvádíš, tak vyměň nabíjecí kabely - např. https://www.czc.cz/axagon-bumm-am10qp-1 ... 87/produkt. Běžné pětikorunové kabely mají tak malý průřez vodičů, že spíše vybíjejí. Telefon s navigací a tablet s filmem mají poměrně velkou spotřebu.
Taky bych se přikláněl ke kabelu. Já mám podobně zapojeno a není žádný problém.
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 682
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: nabíjení mobilů - záhada

Příspěvek od patriknet »

kabely mam ty spravne - jeden je primo z nabijecky co mam k mobilu (krasne nabiji kdyz ho nabijecku zapojim na 220) a druhy jsem prave kupoval ten hrubsi, nekde v Alze nebo kde aby to fungovalo spravne...

jak jsem ale psal, nedky to v aute nabiji spravne a nekdy ne....
proste vidim jak leze nabiti nahoru...a drzi se na 100% a nekdy zase klesa a klesa....

ale skusim to jeste vymenit za jinou nabijecku/kabel pro jistotu. Ja jen jestli nema nekdo podobnou zkusenost. Idalne by bylo zmerit proud kdyz to jakoze nenabiji...

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
tOOki
*
Příspěvky: 67
Registrován: 06 kvě 2014, 03:53
Bydliště: Jizni morava

Re: nabíjení mobilů - záhada

Příspěvek od tOOki »

Telefony taky omezuji nabijeci proud podle teploty baterky. S tim je taky potreba pocitat. Pouzivam porad stejnej USB adapter Belkin 5V a 2,1A a pokud je telefon studenej tak nepoznam v rychlosti nabijeni rozdil mezi nabijenim doma a v aute. Ted na dovolene v Italii kdyz jsem mel telefon v aute na celnim skle, tak mi nekolikrat zahlasil, ze prestal nabijet kvuli vysoke teplote baterie a predtim se spis vybijel nez nabijel.
i30 1.6GDI, 2014, Style, Ice Blue

Drive:
Honda Civic 1.6i LS 83kW nehoda
Skoda Felicia 1.3MPi GLXi 50kW prodano
tempest
**
Příspěvky: 456
Registrován: 22 říj 2012, 16:09

Re: nabíjení mobilů - záhada

Příspěvek od tempest »

Mám tu samou zkušenost. Jak je telefon za předním sklem, běží na něm navigace a praží na něj slunko, tak se spíše vybíjí. Kdysi jsem měl nabíječku z Aliexpresu, ta byla tragická, teď mám z Okay, ale taky to neudrží, jak se to začne hřát.
Odpovědět

Zpět na „i30 2012- Elektronika“