Jak se zbavit smradu po desinfekci klimatizace

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
johny_r
**
Příspěvky: 162
Registrován: 29 lis 2013, 11:50

Jak se zbavit smradu po desinfekci klimatizace

Příspěvek od johny_r »

Zdravím,
nechal jsem si desinfikovat klimatizaci, což bylo provedeno desinfekčním sprejem. Výsledek je ten, že auto smrdí jak psí kšíry, a to tak, že se v něm ani po 12h větrání v podstatě nedá jet. Půl hodina, kterou jsem v něm musel strávit byla utrpením. Je to snad ještě horší než nějaký voňavý stromeček. Z toho smradu se mi dělalo zle, smrdělo mi od toho i oblečení, vlasy, batoh, prostě všechno. Netušil jsem, že ty desinfekční spreje jsou parfémované, to bych se na to vykašlal. Máte někdo zkušenost s tím, za jak dlouho a jestli to vyvane? Ten smrad je k nepřežití a bojím se v tom vozit malé dítě, aby mu z toho nebylo taky blbě. Nebo máte nějaký trik, jak to z auta dostat? Třeba nějaký deodorizér, který ale sám o sobě nijak nesmrdí?
Díky moc.
i30 kombi MY2014, 1.6 GDI, Fleet, Aqua Blue
Reklama
 

mikodim
****
Příspěvky: 1350
Registrován: 02 lis 2013, 11:37

Re: Jak se zbavit smradu po desinfekci klimatizace

Příspěvek od mikodim »

Dezinfekcia ozonom by pomohla, odsmradi aj vydenzifikuje od plesni atd a potom staci auto niekolko minut vyvetrať.
Accent 1.5CRDi,81kW ,2007
Fabia sedan 1.4
Megane classic 1.9dTi
Ibiza 1.9TDi,Xsara break 1.9HDi
Punto 1.1,Passat 1.8,Uno 1.3D
Prisma 1.6B,1.9D,Skoda 125GLS,Olcit
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Jak se zbavit smradu po desinfekci klimatizace

Příspěvek od bony »

johny_r píše:Zdravím,
nechal jsem si desinfikovat klimatizaci, což bylo provedeno desinfekčním sprejem. Výsledek je ten, že auto smrdí jak psí kšíry, a to tak, že se v něm ani po 12h větrání v podstatě nedá jet. Půl hodina, kterou jsem v něm musel strávit byla utrpením. Je to snad ještě horší než nějaký voňavý stromeček. Z toho smradu se mi dělalo zle, smrdělo mi od toho i oblečení, vlasy, batoh, prostě všechno. Netušil jsem, že ty desinfekční spreje jsou parfémované, to bych se na to vykašlal. Máte někdo zkušenost s tím, za jak dlouho a jestli to vyvane? Ten smrad je k nepřežití a bojím se v tom vozit malé dítě, aby mu z toho nebylo taky blbě. Nebo máte nějaký trik, jak to z auta dostat? Třeba nějaký deodorizér, který ale sám o sobě nijak nesmrdí?
Díky moc.
Prosím tě co jsi to použil za sprej?
johny_r
**
Příspěvky: 162
Registrován: 29 lis 2013, 11:50

Re: Jak se zbavit smradu po desinfekci klimatizace

Příspěvek od johny_r »

Nevím, nechal jsem to udělat v rámci ručního mytí/čistění celého auta. Ale zkusím se zeptat.
i30 kombi MY2014, 1.6 GDI, Fleet, Aqua Blue
johny_r
**
Příspěvky: 162
Registrován: 29 lis 2013, 11:50

Re: Jak se zbavit smradu po desinfekci klimatizace

Příspěvek od johny_r »

Tak patrně šlo o sprej firmy MA-FRA (odhaduji Odour Back Out).
i30 kombi MY2014, 1.6 GDI, Fleet, Aqua Blue
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Jak se zbavit smradu po desinfekci klimatizace

Příspěvek od bony »

johny_r píše:Tak patrně šlo o sprej firmy MA-FRA (odhaduji Odour Back Out).
Tak já používám Sonax čistič klimatizace a nikdy nebyl problém.
johny_r
**
Příspěvky: 162
Registrován: 29 lis 2013, 11:50

Re: Jak se zbavit smradu po desinfekci klimatizace

Příspěvek od johny_r »

Ale parfémovaný je taky, ne? Já prostě nechápu, proč musí každé čistidlo nějak smrdět. Já nechci, aby mi v autě smrděly nějaký umělý svinstva, jediné, co snesu, je zápach plastů z výroby. Úplně stejný problém mám s kapalinou do ostřikovačů. Ta naštěstí nesmrdí dlouho. No, doufám, že než pojedu na dovolenou, tak auto vyvane, protože v tomhle se opravdu nedá být. Hlavně mi vadí, jak si to ještě dotáhnu domů na oblečení.
i30 kombi MY2014, 1.6 GDI, Fleet, Aqua Blue
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Re: Jak se zbavit smradu po desinfekci klimatizace

Příspěvek od bony »

johny_r píše:Ale parfémovaný je taky, ne? Já prostě nechápu, proč musí každé čistidlo nějak smrdět. Já nechci, aby mi v autě smrděly nějaký umělý svinstva, jediné, co snesu, je zápach plastů z výroby. Úplně stejný problém mám s kapalinou do ostřikovačů. Ta naštěstí nesmrdí dlouho. No, doufám, že než pojedu na dovolenou, tak auto vyvane, protože v tomhle se opravdu nedá být. Hlavně mi vadí, jak si to ještě dotáhnu domů na oblečení.
Něco tam vonělo ale asi tak 5 min. než jsem vyvětral.
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 8990
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Jak se zbavit smradu po desinfekci klimatizace

Příspěvek od idam.i »

Na budúce požaduj dezinfekciu ozónom.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Odpovědět

Zpět na „Pokec“