Pátá garančka

Evropský nástupce Sonaty

Moderátor: Moderátoři

kesalwab
*
Příspěvky: 18
Registrován: 28 črc 2015, 22:04

Pátá garančka

Příspěvek od kesalwab »

Ahoj, chci se zeptat zdali jezdíte na posledni patou garancku a jestli to ma smysl, byl sem nyní na 4. a za ty prachy mi prijde zbytecne tam jezdit když se mužů s cenou dostat na polovinu. Diky
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Pátá garančka

Příspěvek od Hardcam »

Ja se ptal ze zvedavosti dva mesice zpatky, kdyz jsem tam mel cestu kvuli jine zalezitosti a rekli mi "muze vyjit klidne na tricet tisic, to vite, treba bude potreba vymenit brzdy". Nejsme padli na hlavu. S patou garanckou konci i zaruka, za me nesmysl, ale treba vetsi firmy to neresi a proste plati.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
kesalwab
*
Příspěvky: 18
Registrován: 28 črc 2015, 22:04

Re: Pátá garančka

Příspěvek od kesalwab »

No tak presne to mi dneska na 4. taky řekli: brzdy mate na 40% a baterie v háji ale nas přístroj na měření aku neni 100%...rikam po třech letech se bezne mění Baterka????? Nevim kam se me snazi natáhnout ale byl u toho lísteček s předběžnou cenou 3500 za AKU, tak asi ziju v jiném světe.
Uživatelský avatar
Beri
**
Příspěvky: 253
Registrován: 26 led 2014, 09:30

Re: Pátá garančka

Příspěvek od Beri »

Osobně se na pátou garančku nechystám. Z pohledu záruky to nemá smysl. Všechno co na tom během čtyř let dělali si dovedu udělat sám, byl jsem akorát otrokem jejich "záruky".
Hyundai i40 CW, Premium, 1,7 CRDi, 100kW, 6A/T
Uživatelský avatar
bony
******
Příspěvky: 3409
Registrován: 14 říj 2012, 00:03

Pátá garančka

Příspěvek od bony »

Ja jsem byl i na 5te prohlidce a jako vsechny predchozi byla u jineho nez Hyundai servisu.

odeslano z telefonu
Uživatelský avatar
Alf6
******
Příspěvky: 4963
Registrován: 26 srp 2013, 23:33
Bydliště: Klatovy

Re: Pátá garančka

Příspěvek od Alf6 »

Ja urcite pojedu. Ctvrta garancka mne vysla levneji nez první :) a chci si nechat vymenit tesneni kolem dveri ještě na záruku a navíc se tam chystam jezdit i po konci záruky. Jsou tam vstricni, udelaji mne dobrou cenu a pokazde akceptovali mou dodane materiály na vymenu( svicky, motorove ,prevodove oleje) brzdovou a chladici kapalinu, atd...
Hyundai ELANTRA 1,6 MPI STYLE 97 kw/132hp
kesalwab
*
Příspěvky: 18
Registrován: 28 črc 2015, 22:04

Re: Pátá garančka

Příspěvek od kesalwab »

J se teda neptal jestli si mužů vse dodat sam ale 8 litru ročně je dost, jeste když jim reknu ze chci vyměnit gumu na předním steraci a vymění mi všechny tři komplet sterace za litr:)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Pátá garančka

Příspěvek od Hardcam »

Ja jezdim do autorizaku, ale davam jim mantinely, co udelat a co ne. Olej, geo, diagnostika apod. OK, zbytek dle ceny nebo resim jinde. Minimalne jednou rocne by se auto do autorizaku melo podivat napr. kvuli aktualizacim jednotek, diagnostice, pripadne navi nebo pokud se po letech zjisti napr. vadna serie dilu, jako kdysi treba u Matrixe hlavni brzdove valce, na ktere se prislo tusim po ctyrech letech od vyroby, kdy dochazelo k selhanim brzd. Z druhy ruky bych auto, co autorizak videlo skorat v den kiuoe auta, nechtel. Setreni je fajn, jen se to nesmi prehanet.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
PanHouska
*
Příspěvky: 28
Registrován: 26 říj 2016, 20:17

Re: Pátá garančka

Příspěvek od PanHouska »

Tak pátá garančka mě stála lehce přes 8000kč. Ale nenechal jsem si dělat geometrii a ošetření laku, to by bylo ještě víc. V průběhu opravy volali a zkoušeli na mě, že je potřeba vyměnit všechny brzdy. Komplet desky+kotouče. To jsem si ale nenechal, protože jsem je cca před měsícem kontroloval a určitě ještě nějaký ten km vydrží. Krom toho jsem si přední destičky měnil sám a bylo na nich v tu dobu najeto max 1000km. Takže jsem se dost vytočil. Tímto jsem asi s autorizáky skončil. Maximálně bych ještě v rámci záruky chtěl dořešit jednu drobnost v interiéru, která je asi bohužel pro autorizáky nevyřešitelná :(
Na druhou stranu musím říct, že mi hlásili KO baterie a já ji vyměnit taky nenechal no a za týden už jsem nenastartoval :D Každopádně jsem stejně ušetřil, když jsem si ji nevzal od nich.
Hyundai i40 CW 1,7CRDi 100kw Style Navi
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Pátá garančka

Příspěvek od Chasnik »

Měl sis nechat ty brzdy vyfotit a poslat třeba do mailu nebo telefonu, že se podle toho rozmyslíš. Otázka jestli by ti poslali real foto nebo nějaký fake se sjetýma deskama :)
Když je baterka na hraně, tak ji někdy zátěžový test dokáže dodělat. Ale i bez toho zátěžáku by brzo klekla.
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Pátá garančka

Příspěvek od Hardcam »

PanHouska píše:Maximálně bych ještě v rámci záruky chtěl dořešit jednu drobnost v interiéru, která je asi bohužel pro autorizáky nevyřešitelná :(
Nemyslis tenhle problem?

https://www.ebay.com/itm/Noise-Protecti ... xy&vxp=mtr
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
PanHouska
*
Příspěvky: 28
Registrován: 26 říj 2016, 20:17

Re: Pátá garančka

Příspěvek od PanHouska »

Hardcam píše:
PanHouska píše:Maximálně bych ještě v rámci záruky chtěl dořešit jednu drobnost v interiéru, která je asi bohužel pro autorizáky nevyřešitelná :(
Nemyslis tenhle problem?

https://www.ebay.com/itm/Noise-Protecti ... xy&vxp=mtr
Ne, myslím tenhle problém:

https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.php?f=110&t=36804

To je páska proti vrzání přístrojovky o čelní sklo? To mě zajimá! S tímhle problémem už jsem se totiž smířil, že je neřešitelný :D
Hyundai i40 CW 1,7CRDi 100kw Style Navi
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Pátá garančka

Příspěvek od Hardcam »

Jj, tohle resi ty pazvuky palubky.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
PanHouska
*
Příspěvky: 28
Registrován: 26 říj 2016, 20:17

Re: Pátá garančka

Příspěvek od PanHouska »

Dá se to nacpat i všude okolo toho tvrdého lesklého plastu na středovém tunelu? :D :D

A nemáš nějakou pásku proti vrzání a drnčení v A sloupku spolujezdce? :D :D
Hyundai i40 CW 1,7CRDi 100kw Style Navi
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Pátá garančka

Příspěvek od Hardcam »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

hele, to asi neda, na to je moc velka :D ja na tyhle veci pouzivam Tesa pasku, obzvlast treba po audio instalaci a tak, pripadne takovy penovy platy.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „i40“