Xenony

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Xenony

Příspěvek od Hardcam »

prave proto volit reseni, ktere je vratne.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Reklama
 

Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 689
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Xenony

Příspěvek od patriknet »

...tolik casu nad tim stravime.... to tam nemohli prdnout origo xenony, ty s tema 2000lm a bylo by? Svitilo by to o dost lip a nemuseli bychom tady nic resit...

cena pro automobilku na jeden vuz + 2000,- navic, k tomu velka reklama, "nejlepsi cesky vuz, jiz v zakladu s xenonama"....

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Xenony

Příspěvek od Hardcam »

To sis mel koupit Rapida s D5S.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
tslany
*
Příspěvky: 59
Registrován: 27 dub 2015, 08:14

Re: Xenony

Příspěvek od tslany »

Jak začne sezóna nafotím a proměřím origo světla z MX-5 a potom moje upravený a pokud si vzpomenu tak nahodím i sem. Samo jdou tam namísto D1S/D2S použít D6S/D8S s 25W a s tím i odpovídající jednotky, ale pořád stejný problém, je potřeba vyměnit střeva. Vratné řešení je nejlepší, koupit nějaká světla (ideálně UK jestli se tam prodávalo, protože jsou v ČR levnější - pokud někdo teda prodává) a předělat. Nebo rovnou koupit ty xenonový lampy a je to vyřešený bez bastlení. Ohledně toho jak jsou i30 světla povedená nebo ne nemohu soudit, neviděl jsem :)
Grandeur 2009 3.3V6
MX-5 2006 1.8
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 689
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Xenony

Příspěvek od patriknet »

V MX-5 jsi mel puvodne halogenky? Neslo by pri mereni do tvojich upravenych (jen pro mereni) strcit halogenku a porovnat to s tim? :-)

Kdyz si spomenes a hodis to sem, tak to nam udelas radost! :-)

Btw: sezona ceho ti zacne? :-)

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
tslany
*
Příspěvky: 59
Registrován: 27 dub 2015, 08:14

Re: Xenony

Příspěvek od tslany »

Byly tam HB4 a teď tam mám H1, obojí halogeny. Sezóna začně až bude počasí jezdit bez střechy :D
Grandeur 2009 3.3V6
MX-5 2006 1.8
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 689
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Xenony

Příspěvek od patriknet »

...jo tak! hmm, hezké autíško! :-)
(myslel jsem ze MX-5 je "ta velka mazda" a ono to "je ta mala" )

proc jsi presel z HB4 na H1? nejak to slo s tou vymenou "samo" (jakoze ten novy vnitrek proste mal patici H1), nebo lze obecne vyhodnotit H1 jako nejlepsi halogenovy typ zarovky (nevim proc)

....kam tim mirim? no samozrejme k upgradu svetlometu v i30 na H1 :-)

Kdyz jsi menil ty svetlomety, mel si nove svoje svetlomety, nebo byly uz vysvicene? Ptam se jesli lze nejak hodnotit zlepseni (kdyz porovnavam nove/nove)...

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 689
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Xenony

Příspěvek od patriknet »

Hardcam píše:Ja mam u Ceeda obe svetla po reklamaci, cili ve 120tkm mam uplne nove svetlomety a taky se mi do toho uplne nechce, i20 je nova, ale presto si s tou myslenkou pohravam, protoze vim, ze to za to stoji. Jestli mas Facebook, mrkni na stranku Svit Lip, predpokladam, ze s temito projektory pracuji a i kdyby ne, vysledek tak jako tak bude mega rozdil, tomu ver.
Hardcame, proc si reklamoval svetla - co jim bylo?

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 689
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Xenony

Příspěvek od patriknet »

tady ten borec co testuje svetla, rozumite tomu jestli tam v tech 3 ruznych svetlach ma i 3 ruzne svetelne zdroje (vybojky), nebo se jsou vybojky stejne a lisi se to je ve "svetlach" (a vybojka je vzdy stejna)?
https://www.youtube.com/watch?v=MZcCmXmrsiY

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Petrss
*
Příspěvky: 68
Registrován: 05 pro 2017, 20:36
Bydliště: Praha

Re: Xenony

Příspěvek od Petrss »

Zde https://www.bixenony.cz/ docela dobrej borec,kámošovi dělal audinu a super práce.
Hyundai Tuscon 1.6 TGDi Moon Rock
BMW GS 800 pro uvolnění a zábavu
Ford Transit Connect SportVan 110 Pracovní kočár
ex Daewoo Leganza 2.0 CDX
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Xenony

Příspěvek od Hardcam »

Daniel je sikovnej, dela to uz dlouhy roky - pamatuju si ho jeste pod nickem ChudejStudent na VW clubu, umi hodne znacek, ale nejvic nacviceny ma.koncern a Avensis.

Patriknet: vyrobni vada, predfaceum odchazely LED pasky, novym svetlum uz ne, maji i jina streva a jine kat. cislo. U vetsiny svetel v inzerci je prakticky jistota, ze koupis mrkajici nebo nefunkcni.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 689
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Xenony

Příspěvek od patriknet »

Hardcam píše:Daniel je sikovnej, dela to uz dlouhy roky - pamatuju si ho jeste pod nickem ChudejStudent na VW clubu, umi hodne znacek, ale nejvic nacviceny ma.koncern a Avensis.

Patriknet: vyrobni vada, predfaceum odchazely LED pasky, novym svetlum uz ne, maji i jina streva a jine kat. cislo. U vetsiny svetel v inzerci je prakticky jistota, ze koupis mrkajici nebo nefunkcni.
...tak aspon si mel ciste nove skla! :-)

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
tslany
*
Příspěvky: 59
Registrován: 27 dub 2015, 08:14

Re: Xenony

Příspěvek od tslany »

patriknet píše:...jo tak! hmm, hezké autíško! :-)
(myslel jsem ze MX-5 je "ta velka mazda" a ono to "je ta mala" )

proc jsi presel z HB4 na H1? nejak to slo s tou vymenou "samo" (jakoze ten novy vnitrek proste mal patici H1), nebo lze obecne vyhodnotit H1 jako nejlepsi halogenovy typ zarovky (nevim proc)

....kam tim mirim? no samozrejme k upgradu svetlometu v i30 na H1 :-)

Kdyz jsi menil ty svetlomety, mel si nove svoje svetlomety, nebo byly uz vysvicene? Ptam se jesli lze nejak hodnotit zlepseni (kdyz porovnavam nove/nove)...
MX-5 je malý kadeřnický auto :D to nevím jak by ve velkým autě ta 1.6 jela, i v tom malým mám problém a vlastně i ve středním Grandeuru mi ta 3.3 přijde slabá :(
No H1 jsem zvolil z jednoho prostého důvodu, daný projektor co jsem tam dával (G5-R šroub) je původně na D2S jen jde relativně jednoduše udělat průchodka aby šel osadit H1, zvolil jsem tenhle projektor namísto třeba toho lehčího FX-R 4.0 právě proto, že ta původní HB4 nemá vzadu žádnou krytku, takže by zadek projektoru se žárovkou trčel "ven", nebyl by utěsněnej a tak, tomu jsem se s trochou DIY tady vyvaroval. Jinak nejsilnější halogen je tuším H9 se svými 65W, v závěsu HB3 a 60W

Ještě ohledně cen těch úprav co jsou, třeba sviťlíp, nejdražší na tom je ta práce, je jí tam fakt mrtě :( A osobně bych teda cestou pokovení a tak vůbec nešel, kdyby někdo řešil jen obnovení starých světel, ten projektor pak svítí úplně jinak protože v té geometrii jde fakt o mikrometry
Grandeur 2009 3.3V6
MX-5 2006 1.8
Uživatelský avatar
patriknet
***
Příspěvky: 689
Registrován: 11 zář 2015, 15:23
Bydliště: Praha

Re: Xenony

Příspěvek od patriknet »

tak borec z https://www.bixenony.cz/ rikal, ze jednak pro i30 to nedala (nema na to naradi) a na obecnou otazku jesltli lze pouhou vymenou "vnitrku" noveho svetlometu s cockou docilit zlepseni nahradou za "kvalitnejsi vnitrek" rikal ze se tim nic neziska...

=============================
i40 kombi crdi 104kW, premium
=============================
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Re: Xenony

Příspěvek od Hardcam »

:lol: :lol: :lol: ](*,) ](*,) ](*,)
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Odpovědět

Zpět na „i30 Úpravy (tuning)“