Chipování motoru - má to cenu nebo ne?

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Meredith
*
Příspěvky: 56
Registrován: 29 črc 2005, 10:32
Bydliště: okres Beroun

Chipování motoru - má to cenu nebo ne?

Příspěvek od Meredith »

Ahoj lidičky, ráda bych znala Vaše názory na přechipování motoru.
Včera jsem se bavila s jedním automobilovým nadšencem, který má přechipovanou fabii RS, výkon se mu zvedl asi o 40 kw. Měl to přes kámoše za 5 tisíc, jinak to stojí 9 prý. Myslela jsem, že je to dražší, ale je to prý otázka 10-ti minut.
Řekl mi, že auta bez turba nemá cenu chipovat. A také, že to není nebezpečné.. Ptala jsem se dost detailně, jelikož jsem v tomto dost laik.
A navíc má cenu chipovat vůz, který není sportovní? Nemá sportovní snížený podvozek atd...?? Prostě nemá jízdní sportovní vlastnosti..
Software se prý dá v případě nespokojenosti vrátit zpět, není to problém a auto je pak stejné, nepozná se to.
Výhledově bych chtěla Blacka nějak tunit.
Zajímají mě vaše zkušenosti... Díky moc.
Hyundai Elantra 2.0 CVVT alias Black :), přivezen z "porodnice" v máji 2005
Reklama
 

Uživatelský avatar
kopir
Moderátor
Příspěvky: 207
Registrován: 22 črc 2006, 16:40
Bydliště: Senica-SK
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od kopir »

Tu najdeš všetko http://www.chiptuning.sk Aj u nás v Senici kamoš robí chiptuning, ak chceš zistím pre teba cenu :wink: pre porovnanie tabuľka výkonu elantry http://chiptuning.sk/uploads/media/HYUN ... I_82kW.pdf
Obrázek
Chrysler pt cruiser 2,0 16V
Hyundai Lantra combi 1,6 16V GLS G4CR/84kw-predané
Hyundai Lantra 1,5 GLSi -predané
zdenek76
******
Příspěvky: 3297
Registrován: 27 led 2006, 19:12

Příspěvek od zdenek76 »

Doporučuji si prostudovat např. http://www.cimbu.cz/index_cz.php?page=8 ... zhovor=506

Ono vzít nouťas a natáhnout tam soft zvládne každej jouda a přitom ani neví, co tam vlastně mění. Oprava takto načipovaného auta může být slušný průvan v peněžence.
Audi A8 4.2Q
Saab 9-5 3.0 V6 Turbo kombi

+ Hyundai SantaFe 2.4-T r.2006 (nyní brázdí silnice na Slovensku)
tlumiče Monroe CZ - http://www.tlumice-monroe.cz
tlumiče Kayava - http://www.kayaba-tlumice.cz
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Fabie RS se v zadnem pripade neda nazvat sportovnim vozidle, vyuziva stejny agregat (TDI 96kW) jako Superb, Fabia, Passat atp..jen ma tuzsi a lepsi podvozek. 40kW mu nepribylo ani omylem, to by nabyl poloviny vykonu a zrejme by tohle auti ani neudrzel na silnici. Co se tyce 2.0 u Hyundaie, nekdo tu ma chipovanou 1.6ku a pry je to znat. Na Mimony by meli v kvetnu chipovat za 4500Kc...dlouho budu chodit okolo a stale se budu rozmyslet.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Meredith
*
Příspěvky: 56
Registrován: 29 črc 2005, 10:32
Bydliště: okres Beroun

Příspěvek od Meredith »

Harde, šel bys do toho?
Je dobré počkat až po garančkách a najet více km?
Je mi divné, že když je to tak levné, proč to nemá každý?? Na tom asi něco bude..
Rasí to spojku.. To ale asi když se to přehání..
Ale pořád mi to nedá spát :).
Jen se mi pořád smějí, že nemám sportovní vozidlo, že to nemá cenu čipovat..
Myslela jsem, že tuningem lze jak čipovat, tak si třeba snížit podvozek :).

Ale pořád se bojím toho, že by mi to na garančce hodili na hlavu.. Je to zakázané.
Hyundai Elantra 2.0 CVVT alias Black :), přivezen z "porodnice" v máji 2005
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Ja bych do toho nešel. Přijde mi to jako matlat se ořechovym krémem a pak se nosit jak ho*no na lopatě že sem byl v zimě u moře. A jak řiká Zdenek, přehrát SW dovede každej jouda, ale každej z nich je zároveň obchodník a nikdy nevyklopí na stůl nejen všechny pro, ale hlavně proti. Zvýšení výkonu neni jenom SW, ale logicky se začne víc namáhat i to okolo, kde se s tím ovšem až tak moc nepočítá, pokud se tuning ŘJ provede nějak prasácky. Ja vim, tohle ste slyšet nechtěli, ale když ja bych jináč neusnul :D
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Uživatelský avatar
Hujer
*****
Příspěvky: 1812
Registrován: 09 říj 2006, 21:39
Bydliště: Praha

Příspěvek od Hujer »

Meredith,bez do toho.Ja osobne bych se obratil na Bit Power,je to podle me nejsolidnejsi firma u nas.Dnesni turbomotory dokaze nacipovat kde kdo,ale taky to pak vypada!Uhoneni turba a tak dal.U atmosvery se tolik koni neprida,ale oni dokazou dost a ja bych to videl tak na 10Kw a daj ti protokol z mot brzdy pred a po uprave!Jen te to bude stat 12000,-.Kdyz si nechas upravit i vacky tak to udela k tomu tak 10% ale to stoji tak 14000,- a tak muzes pokracovat i dal.Kazdy auto se da upravit apoladit,ale musis na to mit chut a penizky.No a to pak vsichni budou cucet jak ti to pojede. :wink:
Accent 1.5 GT
Lantra 1.8 GT 94 , Lantra 1,6 GLS na dily
Trajet 2.0 CVVT 2005 momentálně na JIPce po manželčině zásahu. :-(
Trajet 2.0 CVVT 2006 plyn
Sonata 2.0 2002
H-100 Vodácký šmajchlkabinet s lůžkovou úpravou! :-)
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“