Ztráta chladící kapaliny

Santa Fe druhé generace, 2006 -2012

Moderátoři: miooo, Moderátoři

Odpovědět
zz
**
Příspěvky: 178
Registrován: 27 srp 2006, 13:44
Bydliště: Severní Morava

Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od zz »

Ahoj kolegové, delší dobu jsem tady nepsal, teď jsem si se zájmem zalistoval ve vašich zkušenostech, ale to co mě teď trápí, to jsem nenašel. Takže tady vkládám nové téma. Snad mi někdo budete umět poradit

Na mém 110 kW Santovi se mi začala ztrácet chladící kapalina. A to dost zajímavě.

Nikde jsem nenašel únik vody. Olej má normální barvu, voda v něm tedy není. Po doplnění chladiče až po vičko a nastartování je hladina klidná, žádné bublinky nesvědčí o podfouknuté hlavě

Po ujetí cca 100 km, musím dolít tak asi litr vody přímo do chladiče. V expanzní nádobce kapalina je, ale systém si ji nenasaje. Hadička a trubička mezi hrdlem chladiče a nádobkou i přepad z nádobky jsou průchodné. Když jsem u studeného motoru vyprázdnil expanzku a chladič dolil do plna, po zahřátí motoru přeteklo do nádobky tak max dvě deci, ale když jsem potom nechal (po ujetí asi 50km) motor vychladnout, ty dvě deci vody v nádobce zůstaly, ale v chladiči chybělo tak asi půl litru a byl tam podtlak. Víčko chladiče jsem už vyměnil, žádný vliv to nemělo
Dříve: ..... a Santa Fe 2,4, manuál
nyní khaki Santa 2,2 Dynamic, manuál
Reklama
 

Fab30
*
Příspěvky: 38
Registrován: 15 črc 2014, 13:45

Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od Fab30 »

Ahoj. Mne tiekol vymennik tepla pri egr ventile... Po cekovom odstraneni chladica egr, vsetko v poriadku...

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
zz
**
Příspěvky: 178
Registrován: 27 srp 2006, 13:44
Bydliště: Severní Morava

Re: Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od zz »

Dík za tip! A tekl ven nebo do výfuku? Byl ten únik kapaliny vidět?
Dříve: ..... a Santa Fe 2,4, manuál
nyní khaki Santa 2,2 Dynamic, manuál
Fab30
*
Příspěvky: 38
Registrován: 15 črc 2014, 13:45

Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od Fab30 »

Unik bol niekde pri tom egr ventile, ja som to odpojil a je dobre... Viac som nezistoval

Sent from my LG-H850 using Tapatalk
hornet
Příspěvky: 1
Registrován: 25 dub 2018, 10:53

Ztráta chladící kapaliny

Příspěvek od hornet »

Ahojte, mám SantaFe r. 2006 2,2CRDi 110kw a presne ten istý problém ktorý opisuje zz. Voda sa nikde netratí pod autom alebo v priestore motora, ale stále ubúda. Olejové víčko čisté, v chladiči vzduch a povrch preplnená vyrovnávacia nádržka. Keď auto dlhšie stojí kvapalina stečie späť do chladiča, ale už vidím úbytok.

zz ako si dopadol, prišiel si na niečo???
Odpovědět

Zpět na „SANTA FE II“