Ferda & Karkulka & Sněhurka & Soptík & Mavis
Moderátoři: Farrael, Moderátoři
- Mr. HYUNDAI
- *******
- Příspěvky: 11811
- Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
- Bydliště: Lázně Toušeň
Re: Kafemlejnek - Ferda + slečna Karkulka
Já horší komfort, přesedám mezi auty na 16 a 17, pociťuji. Nepopírám, že 17 díky nižšímu profilu a větší šířce líp sedí, ale zrovna tento aspekt je mi u kombíku pro transport rodiny úplně a zcela ukradený, stejně jako to, že jsou ty 17 o level hezčí. Kdyby byla volba, tak jsem ty 17 vyměnil už při objednání. Ale je to o prioritách a způsobu používání auta.
27. (FORD 2.) Kuga Active X PHEV
26. (FORD 1.) Explorer
26. (FORD 1.) Explorer
- Reklama
Re: Kafemlejnek - Ferda + slečna Karkulka
Určite lepšie vyzerá a väčšinou lepšie drží stopu.Nižšia guma ,menej uhýba.Crab píše:A to je jizda na 17" vazne o tolik mene komfortni?
Jsem myslel, ze naopak, vetsi guma je spis lepsi a i lepe vypada. Nebo jaka je vyhoda vetsich rafku?
Na druhej strane je tvrdšia a tým pádom väčšinou menej komfortná.
http://www.autorevue.cz/za-tajemstvim-pneumatik-tema_1
Cupra Formentor 1,5 TSI DSG(2022-)Nevada White
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T (2018- 2025) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8....
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T (2018- 2025) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8....
Re: Kafemlejnek - Ferda + slečna Karkulka
A já myslel,že si auto užívá žena s plnoprávností 
A houby. Ale souhlasím,že rozdíl v 17" a 16" je sakra znát. Po přezutí na letní že zimních 16" je to o něčem jiném. Ale já bych neměnil. Jízda na 17" je dost o něčem jiném. Méně komfortu víc zážitků. Nicméně jak píšeš pro přepravu rodiny a jedněch rozhrkaných zad je to diskutabilní. Však ty to zase nějak chytře ošéfuješ
. Hlavně ať slouží bez pazvuků. A k té DCT a jejímu naladění-msm stejné poznatky. 
A houby. Ale souhlasím,že rozdíl v 17" a 16" je sakra znát. Po přezutí na letní že zimních 16" je to o něčem jiném. Ale já bych neměnil. Jízda na 17" je dost o něčem jiném. Méně komfortu víc zážitků. Nicméně jak píšeš pro přepravu rodiny a jedněch rozhrkaných zad je to diskutabilní. Však ty to zase nějak chytře ošéfuješ
CUPRA Formentor 1,5TSI, 110kW- 2023 matná petroleum
7,1l/100km
Aktuálně 90350 km
Olej: Ravenol 0W-20
palivo: Převážně EO N95,pokud možno bez biosložky, nebo prémiové paliva.
7,1l/100km
Aktuálně 90350 km
Olej: Ravenol 0W-20
palivo: Převážně EO N95,pokud možno bez biosložky, nebo prémiové paliva.
- Axel.Foley
- *******
- Příspěvky: 20899
- Registrován: 07 zář 2011, 00:02
- Bydliště: Olomouc
Re: Kafemlejnek - Ferda + slečna Karkulka
Dle názorů to vypadá, že DCT se povedla
Tož ať jste jen a jen spokojeni.
Trochu vám ten automat tiše závidím... a zároveň přeji. Užívejte.
Trochu vám ten automat tiše závidím... a zároveň přeji. Užívejte.
CUPRA Formentor 1,5 TSi DSG
Hyu Tucson 1,7 CRDi Czech Edition, 09/2016, Sand White - prodáno
Hyu Tucson 1,7 CRDi Czech Edition, 09/2016, Sand White - prodáno
- Axel.Foley
- *******
- Příspěvky: 20899
- Registrován: 07 zář 2011, 00:02
- Bydliště: Olomouc
Re: Kafemlejnek - Ferda + slečna Karkulka
Není to jen o velikosti disku, ale hlavně o bočním profilu a následně jeho poměru vůči šířce pneu.Crab píše:A to je jizda na 17" vazne o tolik mene komfortni?
Jsem myslel, ze naopak, vetsi guma je spis lepsi a i lepe vypada. Nebo jaka je vyhoda vetsich rafku?
CUPRA Formentor 1,5 TSi DSG
Hyu Tucson 1,7 CRDi Czech Edition, 09/2016, Sand White - prodáno
Hyu Tucson 1,7 CRDi Czech Edition, 09/2016, Sand White - prodáno
- Mr. HYUNDAI
- *******
- Příspěvky: 11811
- Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
- Bydliště: Lázně Toušeň
Re: Kafemlejnek - Ferda + slečna Karkulka
Míra kraválu (tedy toho úděsného drnčení) překročila hranici únosnosti, chvílemi to bylo na krumpáč. Takže jsem dnes v 9:00 hod. přifrčel do servisu a nastalo hledání. Zvuk se nám pěkně ozýval, tak jsme se dali do rozborky a hledání. Po dvou hodinách bylo slušně rozebráno:
Ale pořád jsme drnčení slyšeli a pomalu jsme se smiřovali s tím, že palubka půjde ven. I torpédo jsme sundali, jestli nedrnčí o sklo (taky už jsem se s tím setkal). Ale drnčelo to dál. A přišel další mechanik a povídá - "Nechcete nezaujaté uši?". Nabídka pomoci se neodmítá, a tak vyrazili na zkušební kolečko. Za 5 minut byli zpátky a s lišáckými úsměvy jsem byl vyzván ke zkušební jízdě. Sláva!!! Drnčení zmizelo. A co to bylo? Byl to kabel napájení kamery
. Pro mě nezvykle je veden zleva, tedy nad hlavou řidiče. A jak se tam mlel, tak klepal do výztuhy. Obalili jsme ho "molitánkem" a v autě ticho
Takže kablíček klepal za sluneční clonou a strop spolu s krytem A sloupku, palubní deskou a plasty sloupku volantu fungovaly jako špičkový rezonátor...
Málem mě po zjištění původce kleplo! A myslím, že mechanici si v pondělí kolegu elektrikáře, který kameru zapojoval a kablík protahoval, pořádně vychutnají
.
Takže kablíček klepal za sluneční clonou a strop spolu s krytem A sloupku, palubní deskou a plasty sloupku volantu fungovaly jako špičkový rezonátor...
Málem mě po zjištění původce kleplo! A myslím, že mechanici si v pondělí kolegu elektrikáře, který kameru zapojoval a kablík protahoval, pořádně vychutnají
27. (FORD 2.) Kuga Active X PHEV
26. (FORD 1.) Explorer
26. (FORD 1.) Explorer
Re: Kafemlejnek - Ferda + slečna Karkulka
Takove operace hned po narozeni
Ale dulezite je, ze se povedelo najit pricinu a vylecit to 
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
- Mr. HYUNDAI
- *******
- Příspěvky: 11811
- Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
- Bydliště: Lázně Toušeň
Re: Kafemlejnek - Ferda + slečna Karkulka
Taky z toho nejsem nadšený, zejména když to rozebírání bylo "zbytečné" a stačilo kablík nad tapecem povytáhnout, obalit a zastrčit zpět. To jak se autem šíří zvuk je fakt masakr!
27. (FORD 2.) Kuga Active X PHEV
26. (FORD 1.) Explorer
26. (FORD 1.) Explorer
Re: Kafemlejnek - Ferda + slečna Karkulka
Cim to obalovali? Ja tam taky vedu kabel a neco mi obcas drnci, tsk jestli to neni tske tim prave a jeste tam planuju tahat antenu na DAB.
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
- Mr. HYUNDAI
- *******
- Příspěvky: 11811
- Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
- Bydliště: Lázně Toušeň
Re: Kafemlejnek - Ferda + slečna Karkulka
Takový šedý "molitan". Byl toho kotouč s lepící vrstvou. Nevím jak to líp popsat
.
27. (FORD 2.) Kuga Active X PHEV
26. (FORD 1.) Explorer
26. (FORD 1.) Explorer
Re: Kafemlejnek - Ferda + slečna Karkulka
Ale asi vim co myslis, to davaj automobilky bezne kolem kabelaze.
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
- Mr. HYUNDAI
- *******
- Příspěvky: 11811
- Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
- Bydliště: Lázně Toušeň
Re: Kafemlejnek - Ferda + slečna Karkulka
Zásah potopeno
. Dneska jsem rád, že najdu na displayi písmenka - to vstávání brzy ráno mě nějak vyždímalo
.
27. (FORD 2.) Kuga Active X PHEV
26. (FORD 1.) Explorer
26. (FORD 1.) Explorer
Re: Kafemlejnek - Ferda + slečna Karkulka
Mozna neco takoveho by to mohlo byti. Koupim, uvidim.
http://www.hifi24.cz/stp-madeline-p%C3%A1ska
http://www.hifi24.cz/stp-madeline-p%C3%A1ska
VW Passat Variant B8 2020 110kW TDI EVO
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
Hyundai i30 kombi 1.6 GDI Czech Edition Festival (08/2016 - 4/2023) :(
Ford Mondeo 2004 2.0 TDCI Ghia 5dv (UK)
Fiat Stilo 1.6 16V 5dv / 1.9 JTD 3dv (UK) / MW 1.6 16V (ČR)
Fiat Punto 1.2 8V 3dv (UK)
- Mr. HYUNDAI
- *******
- Příspěvky: 11811
- Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
- Bydliště: Lázně Toušeň
Re: Kafemlejnek - Ferda + slečna Karkulka
Jo, jo, něco takového to bylo.
27. (FORD 2.) Kuga Active X PHEV
26. (FORD 1.) Explorer
26. (FORD 1.) Explorer
- Axel.Foley
- *******
- Příspěvky: 20899
- Registrován: 07 zář 2011, 00:02
- Bydliště: Olomouc
Re: Kafemlejnek - Ferda + slečna Karkulka
Mr.
: Rozborka vypadá skvěle
Chápu, že tě mrzí. Na druhou stranu, důležité je, že problém byl objeven a vyřešen
Máš pravdu a souhlasím s tebou, že pazvuky se autem šíří neuvěřitelným způsobem
Zeptám se, co je torpédo? To neznám
Zeptám se, co je torpédo? To neznám
CUPRA Formentor 1,5 TSi DSG
Hyu Tucson 1,7 CRDi Czech Edition, 09/2016, Sand White - prodáno
Hyu Tucson 1,7 CRDi Czech Edition, 09/2016, Sand White - prodáno