digiklima vnejsi teplota 50°C

Moderátoři: Lukino, Moderátoři

kiselinaa
Příspěvky: 4
Registrován: 10 srp 2014, 11:55

digiklima vnejsi teplota 50°C

Příspěvek od kiselinaa »

Zdravim, vlastnim XG, ale digiklima je shodna se Sonatou IV, tak vas zadam o radu.
Mam problem s vnejsi teplotou. Pri vypojenem cidlu to ukazuje 20°C, po zapojeni ukaze spravnou a po nastartovani 50°C a pak uz pokazde 50°C, nez ho opet vyndam.
zacina byt zima a mrazech bych asi auto uz nevytopil, tak by me zajimalo jestli se s tim uz nekdo setkal a co by melo byt spatne.
Cidlo funguje tak jak ma, zkousel jsem ho i dat do mrazaku a merit na nem zmenu odporu v zavislosti na zmene teploty.
dekuji za pomoc
Reklama
 

Uživatelský avatar
marcel
*
Příspěvky: 17
Registrován: 02 dub 2006, 08:48
Bydliště: Havířov

Re: digiklima vnejsi teplota 50°C

Příspěvek od marcel »

U mě to bylo teplotní čidlo. Zkusit vyčistit kontakty, pokud nepomůže vyměnit (cca 700kc). U Sonaty je za přední maskou.
Uživatelský avatar
jiri.vacha
***
Příspěvky: 771
Registrován: 24 led 2012, 22:33
Bydliště: Loučná-Lom

Re: digiklima vnejsi teplota 50°C

Příspěvek od jiri.vacha »

Při odpojení a zapojení čidla musíš odpojit baterii,restartovat elektroniku.Pokud nepomůže,tak vadný čidlo nebo něco v panelu ovládání klimy :|
WARTBURG 1.3 WV -prodáno
HYUNDAI TRAJET 2001 2.7 6V LPG -po smrti(srdíčko)
HYUNDAI TRAJET 2004 2.7 6V LPG
Uživatelský avatar
sonataG4KC
*
Příspěvky: 29
Registrován: 12 bře 2018, 22:15
Bydliště: bratislava

Re: digiklima vnejsi teplota 50°C

Příspěvek od sonataG4KC »

Zdravim chlapi, kde sa da zohnat to cidlo teploty za 700kc?
v servise hyundai v senici mi dali cenu ze 300€...
ukazuje mi teplotu 60° :D
Uživatelský avatar
Axel.Foley
*******
Příspěvky: 20899
Registrován: 07 zář 2011, 00:02
Bydliště: Olomouc

Re: digiklima vnejsi teplota 50°C

Příspěvek od Axel.Foley »

Zkus poptat na www.granex.cz
CUPRA Formentor 1,5 TSi DSG
Hyu Tucson 1,7 CRDi Czech Edition, 09/2016, Sand White - prodáno
petr.gr
**
Příspěvky: 219
Registrován: 29 pro 2016, 20:01
Bydliště: Šternberk

Re: digiklima vnejsi teplota 50°C

Příspěvek od petr.gr »

sonataG4KC píše:Zdravim chlapi, kde sa da zohnat to cidlo teploty za 700kc?
v servise hyundai v senici mi dali cenu ze 300€...
ukazuje mi teplotu 60° :D
Můžete sem dát objednací číslo čidla?
U NF je v servisním manuálu toto:
Přílohy
Ambient sensor Sonata.jpg
Ambient sensor Sonata.jpg (59.25 KiB) Zobrazeno 6732 x
Uživatelský avatar
sonataG4KC
*
Příspěvky: 29
Registrován: 12 bře 2018, 22:15
Bydliště: bratislava

Re: digiklima vnejsi teplota 50°C

Příspěvek od sonataG4KC »

cislo cidla neviem... skusam ten granex ale to tam nevidim...
napisal som im mail tak uvidim ci a co odpovedia...
petr.gr
**
Příspěvky: 219
Registrován: 29 pro 2016, 20:01
Bydliště: Šternberk

Re: digiklima vnejsi teplota 50°C

Příspěvek od petr.gr »

To číslo je důležité. Hledat to je pak mazec. Kde přesně to čidlo je? Vyfoťte ho.
Uživatelský avatar
sonataG4KC
*
Příspěvky: 29
Registrován: 12 bře 2018, 22:15
Bydliště: bratislava

Re: digiklima vnejsi teplota 50°C

Příspěvek od sonataG4KC »

tak mam cislo aj foto :)
97280-3KXXX
PA6-GF15
foto prikladam
petr.gr
**
Příspěvky: 219
Registrován: 29 pro 2016, 20:01
Bydliště: Šternberk

Re: digiklima vnejsi teplota 50°C

Příspěvek od petr.gr »

Tak to foto přiložte..
Uživatelský avatar
sonataG4KC
*
Příspěvky: 29
Registrován: 12 bře 2018, 22:15
Bydliště: bratislava

Re: digiklima vnejsi teplota 50°C

Příspěvek od sonataG4KC »

no skusil som to 2x a nic
foto sa nacita, je mensie ako 256kb ale stale ho neviem pridat :(
furt pise ze prilis velky subor... nejaka pakaren
Uživatelský avatar
Axel.Foley
*******
Příspěvky: 20899
Registrován: 07 zář 2011, 00:02
Bydliště: Olomouc

Re: digiklima vnejsi teplota 50°C

Příspěvek od Axel.Foley »

Co rozměry obrázku? Ty musí být také max požadovaný rozměr.

Jestli chceš, pošli mi to na mejl, vložím to sem (viz SZ).
CUPRA Formentor 1,5 TSi DSG
Hyu Tucson 1,7 CRDi Czech Edition, 09/2016, Sand White - prodáno
Uživatelský avatar
Axel.Foley
*******
Příspěvky: 20899
Registrován: 07 zář 2011, 00:02
Bydliště: Olomouc

Re: digiklima vnejsi teplota 50°C

Příspěvek od Axel.Foley »

Foto od sonata
Přílohy
IMG_20180722_161449.jpg
IMG_20180722_161449.jpg (168 KiB) Zobrazeno 6171 x
IMG_20180722_161429.jpg
IMG_20180722_161429.jpg (194.76 KiB) Zobrazeno 6171 x
IMG_20180722_161351.jpg
IMG_20180722_161351.jpg (173.12 KiB) Zobrazeno 6171 x
CUPRA Formentor 1,5 TSi DSG
Hyu Tucson 1,7 CRDi Czech Edition, 09/2016, Sand White - prodáno
Uživatelský avatar
sonataG4KC
*
Příspěvky: 29
Registrován: 12 bře 2018, 22:15
Bydliště: bratislava

Re: digiklima vnejsi teplota 50°C

Příspěvek od sonataG4KC »

tak u granexu take cidlo nemaju
jedine co som nasiel je na e-bay
https://www.ebay.ca/itm/401172864056
za cca 80 dolarov aj s dopravou
ale furt to nie je 300€...
pasovat by malo
aspon podla obrazku...
objednal som, uvidim dam vediet
mam kamosa co ma rovnaky problem... akurat ze jemu ukazuje pre zmenu zase max 22...
a vonku 35 :D
petr.gr
**
Příspěvky: 219
Registrován: 29 pro 2016, 20:01
Bydliště: Šternberk

Re: digiklima vnejsi teplota 50°C

Příspěvek od petr.gr »

Neměl by být problém to nahradit termistorem. S servisním manuálu je určitě správná hodnota při 20°C. Pak stačí jen přeletovat termistor.
Příklad:
http://www.ezk.cz/termistory.htm
Odpovědět

Zpět na „SONATA“