Diesel aditiv

Pokud se váš dotaz nehodí do žádné sekce pište jej sem.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Donald
**
Příspěvky: 431
Registrován: 06 bře 2006, 09:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Diesel aditiv

Příspěvek od Donald »

Vážení přátelé Hyundai dieselů,
rozhodl jsem se zlepšit provozní vlastnosti normalizovaného paliva NM přidáváním aditiva. Prostě kupuji v Tescu obyč. naftu a na úroveň Benzina Top Q apod. ji naředím přípravkem Sheron Diesel Aditiv zimní. Je to metoda levnější, protože vychází na cca 30 hal/litr (hypermarket Globus balení 500 ml za 139 ,-). První zkušenost taková, že motor má trošku jakoby zastřenější zvuk, což přičítám zvýšení cetanového čísla. A spotřeba, zdá se, klesla o 5 proc., čímž jsou náklady na aditivaci víc než pokryty. Aditivum se doporučuje aplikovat po celý rok, protože také obsahuje inhibitor koroze a zřejmě kromě lepší filtrovatelnosti /což v této zimě nikdo neocení/ pozitivně přispívá k chodu palivového čerpadla a čistotě trysek.
Možná si to jen namlouvám, ale myslím si, že jsem motoru CRDi 2,0 l prospěl, ale zajímají mě Vaše zkušenosti. Ozvěte se, prosím. Doplním ještě, že poslední spotřeba vyšla na 4,5 l/100 km (elantra).
Reklama
 

Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Ta spotreba je skutecne moc moc luxusni...svezeni takrka zadarmo, kdyz ma nekdo naftu za 15Kc/litr..tu sice mit muzu, ale nemam ji do ceho nalejt.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Octavia kombi 1.9 TDI od počátku auta průměrná spotřeba 4,7 l. A to se s tim poslední dobou moc nemažu. Spotřeba je o stylu jízdy, můžeš tam lejt co chceš. :D
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Tomikp píše:Octavia kombi 1.9 TDI od počátku auta průměrná spotřeba 4,7 l. A to se s tim poslední dobou moc nemažu. Spotřeba je o stylu jízdy, můžeš tam lejt co chceš. :D
To můžu potvrdit,měli jme jí jako služebáka taky kombi,žralo to skoro nic,ale poruch to mělo jak nasr..o!! :shock: :evil: Věčně odcházejí ložiska na nábojích atd!! Se nemá vůbec nad tím zabývat,jo a pohodlí strašný :? Jediný co tak nějak se mi líbil kufr,tak ten mi docela chybí!! :( :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Tomikp
***
Příspěvky: 510
Registrován: 07 zář 2006, 20:47
Bydliště: CV
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tomikp »

Najezdil jsem s ní už cca 115000 km. Místo na nohy vzadu klasika žádný, ale tak stejně jezdim skoro pořád sám. Za studena často vržou plasty někde v palubce nebo něco rezonuje. Pak si to sedne. Pohodlí nic moc, se Sonatkou nesrovnatelné. Tam nic nehučí, nedrnčí, sedačky jak v pokojíčku. JInak poruchy zatím žádné. Řekl bych že ten motor je ale docela vydařený. No a spotřeba ta je super na to, že to neni zrovna nejmenší auto. JInak než někde shánět aditiva do paliva, tak to si rači připlatim tech pár drobných. Holt si občas odpustim třeba jednu střevní ucpávku u Meka. :D
Hyundai Sonata 2.0i 16V GLS 2002
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Technická sekce“