Výměna oleje

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

jelensoft
*
Příspěvky: 97
Registrován: 18 zář 2005, 20:12
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Výměna oleje

Příspěvek od jelensoft »

Chtěl bych si na své Lantře 1,6 16V rv 1996 vyměnit olej v motoru a zajímalo by mne, jestli v tom není nějaká zrada. Díky
Reklama
 

Petra
Příspěvky: 1
Registrován: 02 srp 2005, 07:58
Bydliště: Třebíč

Příspěvek od Petra »

Ahoj,
i já jsem řešila nedávno stejný problém, ale nikdo mi z tohoto klubu nepomohl, tedy kromě Farmáře.
Taky máme Lantru 1,6 16V r. 1996, olej i filtr jsme měnili sami a žádný zádrhel tam nebyl. Takže klidně se do toho pusť. :)
FrantaXY

Příspěvek od FrantaXY »

Měnil jsem si olej z motoru sám.Nic na tom není jen se vejit pod auto. :o/ Dal jsem olej 10W-40 Mogul GX-FE polosynt. Levny a bohate stačí. 1l za cca. 75Kc. Výměna olej.filtru samozřejmě taky,nezapomeň. :o)
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

POLOSYNTETIKU do 16V motoru :?: :?: :?: Tak teda vážně nevím kde to jsme, do 16-ti veltilu je "zákon" dávat plnou syntetiku ...
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

No mě v značkovym servisu doporučili polosintetiku, protože plnou mi to strašně žralo, řikaly že do takhle starejch motorů s takovouhle kilometráží se nevyplatí dávat sintetiku - prej se odpařuje jak voda.....a po cca půl roce můžu říct že tu polo to skoro nežere....jo a mám 16V
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

olej

Příspěvek od rade622 »

Lukino - blbost žádná plná syntetika. Toto se tu už řešilo. Najděte si to.
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Neříkej blbost - prostě mám jiný názor :wink: Navíc neberu argument, že se totu již probíralo za etalon jediné pravdy ...
Jestli někdo uvádí, že polosyntetika je za určitých podmínek vhodnější, tak jak uvádí třeba Tiburon, tak to beru. Když bych to ale bagatelizoval, oprava motoru žeroucího olej tím, že změním náplň je přinejmenším podivná. Navíc Tiburone vzpomínáš, jak jsem Ti na srazu říkal, že se Ti kouří z výfuku při prudké akceleraci? Možná tam bude zakopaný pes spotřeby oleje ... ale to sem nepatří, třeba o tom poklábosíme jinde.
Jestliže chcete polosyntetiku dávat do motoru standartně, pak se již nedivím přízpěvkům ohledně poškozených zdvihátek ventilů po studeném startu. Uznávám, že polosyntetika je cenově dostupnější a pro provoz motoru dostačuje. Uznávám, že já za motor občas pořádně vezmu a chci po něm plný výkon a proto upřednostňuji plnou synt. - ruku na srdce, kdo z vás za to občas neveme? No nebudu svůj názor nikomu vnucovat a netvrdím, že mám ve všem pravdu.
No hlavně, že se shodneme na tom, že by byla blbost lít do motoru Fritol :lol:
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

olej

Příspěvek od rade622 »

Mám snad znovu oscanovat a poslat tabulku typu olejů doporučených VYROBCEM vozu Lantra ročník 1996 až do teď ? To si myslíš že lepší olej v motoru starší konstrukce / můžeme se o tom přít, můžeme se hádat, ale to je tak asi vše, co s tím můžeme dělat, ta konstrukce je doopravdy starší / něco zmůže? Nalij si tam co chceš, motoru tím nijak nepomůžeš, snad jedině budeš mít větší spotřebu oleje, jinak efekt to mít nebude. Na naše klimatické podmínky a normální způsob jízdy bez dlouhých závodnických úseků stačí polosyntetika / kvalitní / s rezervou.
Zdar
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Návštěvník

Příspěvek od Návštěvník »

Už ani nepípnu ... :wink:
rade622
***
Příspěvky: 980
Registrován: 08 črc 2005, 21:26
Bydliště: UH
Kontaktovat uživatele:

olej

Příspěvek od rade622 »

Diskuse je v sekci LANTRA - Oleje a jiné provozní kapaliny.
Zdar
Rade622
Lukino neuraž se, raději se dvakrát pro dobrou věc bez špatných úmyslů pohádat, než se na sebe zbytečně nasrat. To bych nechtěl.
Zdar
Rade622
Už sem nechodím, pokud mě chcete nakontaktovat, pak na mail.
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

Lukino: no je fakt že mi z fejfuku padaj černoši na hubu, jenomže to je daný hlavně tim když je motor studenej, aspoň doufám.....jinak je jasný že plná syntetika je rozhodně super kvalitní olej, docela bych si vo tom přečet nějakej odbornej článek, protože mě to dost zajímá....
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Conan
*
Příspěvky: 95
Registrován: 13 dub 2005, 15:33
Bydliště: kousek od Úval u Prahy
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Conan »

Tiburon_FX píše:Lukino: no je fakt že mi z fejfuku padaj černoši na hubu, jenomže to je daný hlavně tim když je motor studenej, aspoň doufám.....jinak je jasný že plná syntetika je rozhodně super kvalitní olej, docela bych si vo tom přečet nějakej odbornej článek, protože mě to dost zajímá....
http://skoda.panda.cz je tam článek o olejích (psal Petr Čech), je to čtení tak na víkend :wink: , tak si počti ...
Měl jsem tři roky Hyundai Coupe 2.0i, 1. generace ...

Nyní mám:
Volvo XC 90 2.5T AWD, (154kW, MY 2005, LPG 14,5L / 100km)
Bylo:
Volvo V40 T4 (r.v. 1998)
Uživatelský avatar
Tiburon_FX
***
Příspěvky: 869
Registrován: 12 dub 2005, 18:20
Bydliště: Praha-Slapy-Kladno-Aspen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tiburon_FX »

díky! skouknu to, tyhle stránky znám z dob kdy sem měl ještě rapiďáka :)
96´Coupe (Tiburon) FX 2,0 16V, Full Leather, Boston Green, incl.many extras
Uživatelský avatar
cypisek
***
Příspěvky: 699
Registrován: 08 črc 2005, 18:29
Bydliště: Orlová
Kontaktovat uživatele:

"no je fakt že mi z fejfuku padaj černoši na hubu"

Příspěvek od cypisek »

No ono je to zajimave ale nejsi na tom sám, ... mně to taky žere jak masíruju pravou nohou přední nápravu a ručička otačkoměru má vášnive polibky s červenými číselky .... a co jsem byl teď v Kopru na tunningu tak min 50 % vozům projíždějicím finish na sprintu taky krásně zaváněl olej ... hned jsem si vzpomněl na mého trabika :-)
Uživatelský avatar
Kozlovsky
*
Příspěvky: 30
Registrován: 07 črc 2005, 06:03
Bydliště: Praha-Západ
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kozlovsky »

Ehm, ehm, a jak moc vadi, kdyz sem mi nechtelo shanet novej fitr, olej sem vymenil a filtr nechal starej. Smes novyho oleje s cca 1 deci toho staryho, nebo este neco?
Já v autě = kozel zahradníkem
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Motory“