Blinkry - trippling

Vše co se týká techniky, zapojení, ND

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

MartasZ
*****
Příspěvky: 2154
Registrován: 14 pro 2005, 11:47
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od MartasZ »

macháček píše:Když koukám na tu Tvojí fotečku, tak už si jeden blinkr zrušil ne? :D
Nooo trošičku :oops: každopádně sem zrušil blinkry na bokách a půjdou do zrcátek 8)
Hyundai Coupe 2.0 16v 1997
102kW G4GF
dB Drag Racing 136,2dB :D
Obrázek
Reklama
 

Dave_DH
Příspěvky: 7
Registrován: 12 úno 2007, 16:43
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dave_DH »

ryba píše:ale pozor, ja jsem taky za poradny a vcasny blikani a taky ho praktikuju, Jen nechci aby mi nejakej system kecal do toho jako dlouho budu blikat. Kdyz chci jednou, bliknu jednou. Ale ten system je pausalne nataven na tri bliknuti, nez ty tri bliknuti probehnou, je uz vetsinou vsechno jinak. Kdyby to slo aspon vypnout...
Sorry nic moc mi do toho neni a jsem tu novej (Hyundai Lantra 1.6 Combi) ale koukam, ze i tady funguje klasika jako na vsech forech (i na tom mem) - kdyby si ryba vyse citovany totiz precetl, o cem ta konstrukce je, zjistil by, ze "pausalni bliknuti" probehne, jen pokud opravdu chce. Jedno bliknuti funguje take. A nazev Trippling jsem asi zvolil nestastne, protoze spousta lidi si to odmitne predem, kvuli negativnim zkusenostem, a ani si neprectou, ze jde o neco trosku jineho.
Kazdopadne dik za nazory, slo o konstrukci pro jednoho znameho, kdy mu v jeho Tripplingu odesel procesor a autor konstrukce nereagoval na maily, tak mel za odpoledne napsany soft a mohl jit domu. Machacek tady z fora (kolega z prace) ode dostal jeden kus za spolupraci. Ta stranka u mne na webu vznikla proto, ze by to mohlo byt uzitecne i pro jine lidi, samozrejme to nikomu nenutim :).

Autor konstrukce, jinak Dave, zdravim Machacka
Naposledy upravil(a) Dave_DH dne 17 říj 2007, 08:13, celkem upraveno 1 x.
Dave_DH
Příspěvky: 7
Registrován: 12 úno 2007, 16:43
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dave_DH »

P.S. Jinak zdravim i ostatni Hyunday kolegy

Dave
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

Trippling je docela zajímavá věc, přemýšlel jsem že bych si to pořídil do Scoupé, má totiž trochu jinak posazenou "blinkrpáku" a občas kdž málo hnu volantem a přepnu, tak se mrcha nevrátí ale nedělá mi problém jednou kraťounce o ní zavadit.
Jediné co mi na tripplingu vadí, je že každé zapojení vyžaduje naporogramovat PIC procesor.
Přecejenom ne každý si to může naprogramovat doma a okamžitě vyzkoušet :?
U mne to stojí za zvážení.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
macháček
***
Příspěvky: 632
Registrován: 14 lis 2005, 23:30
Bydliště: Strakonice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od macháček »

Dave_DH píše:P.S. Jinak zdravim i ostatni Hyunday kolegy

Dave
Tož Teda vítej mezi náma. Je dobře, že jsi to sem napsal jaké jsou možnosti s tím blikáním (alespoň nemusím nic vysvětlovat :D ) Chce to klídek každej ať si pořídí co mu vyhovuje a bliká také jak mu to vyhovuje, jak se říká nic neni tak horké a proti gustu... a hlavně ukazovat vůbec je třeba, protože pak je teprve na silnici chaos. Mě ten trippling docela vyhovuje, protože se mi zdá, že jedno bliknutí = žádné bliknutí (přehlédne se to jedne,dvě).
P. S. Dave_DH jdu Tě uvítat osobně u kávičky.
Naposledy upravil(a) macháček dne 13 úno 2007, 13:00, celkem upraveno 1 x.
Hyundai Lantra kombi 1.5 12V GLS/r. v. 2000
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

hm, tak to v ty fabce asi funguje jinak. Nicmene, 100 lidi, 100 nazoru. Ale uznavam, ze na odkazovane reseni by se dalo zvyknout
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
MarekGT
*
Příspěvky: 44
Registrován: 25 dub 2006, 17:54
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od MarekGT »

Taky sem na to čuměl jak tele když sem poprvé sedl do fabie, ale docela sem si na to zvykl a je to pohodlný. Nejmíň lze zablikat 2krát když tu páčku přidržíš a po druhém bliknutí ji pustíš tak třetí bliknutí už neproběhne. Jde o zvyk :wink:
Lantra 1.8 16v GT - 94kW r.v. 1996
Uživatelský avatar
jrtrain
*
Příspěvky: 22
Registrován: 14 úno 2007, 08:49
Bydliště: Cheb

Blikání

Příspěvek od jrtrain »

Ahoj, nedá mi to, abych taky neřekl své. Považuji tuto funkci za velice zdařilou, samozřejmě nemusí vyhovovat všem. Já ji využívám ve služební voze (VW Caddy), a tam funguje obdobně jako tento, při delším podržení již blikne jen jednou.
Někdo tu zmínil, že v Německu za jedno či krátké blikání sev dávají pokuty, ono se to u nás asi moc neřeší, ale i u nás platí, že se má včas a řádně blikat :wink: a jedno bliknutí není rozhodně včasné a řádné dávání znamení 8) :wink: Takže závěr - vážně uvažuji o pořízení do svého vozu 8)
Hyundai Pony GLS 1,5i ´93
Uživatelský avatar
ok1dnh
*
Příspěvky: 38
Registrován: 13 črc 2006, 15:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ok1dnh »

Takže závěr - vážně uvažuji o pořízení do svého vozu
Já neuvažuji, já to chci :-). Dave, máš na tvém webu mail s objednávkou kompletu, naletuju se v práci až do aleluja :-).
Karel
Accent 1.3i Elegance, 5dv, r.v. 2005
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

ok1dnh píše:
Takže závěr - vážně uvažuji o pořízení do svého vozu
Já neuvažuji, já to chci :-). Dave, máš na tvém webu mail s objednávkou kompletu, naletuju se v práci až do aleluja :-).
Karel
Já bych se též připojil,přemýšlel jsem o tom a zkoušel jsem dělat s blikačema různý situace a opravdu na tom něco je!! :cry:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

To je blbina :roll: .
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Borek píše:To je blbina :roll: .
Pro Tebe třeba blbina,ale mě to může pomoct víc než si myslíš :shock:
Doufám,že chápeš proč!! :) :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Borek
******
Příspěvky: 4501
Registrován: 25 črc 2005, 01:25
Bydliště: Orlické hory
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Borek »

Měl jsem napsat pro mě blbina :oops: .Jasný Ivane. :wink:
Hyundai Genesis Coupe (2.generace) 3,8V6 GDI - 260kW Raptor
Hyundai Tiburon GK(2.generace)-2,0l,samba red
Hyundai Veloster-1,6 GDI,zelená žabička
Kia Rio-1,6l CVVT stříbrný sršeň,v plné náloži
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Borek píše:Měl jsem napsat pro mě blbina :oops: .Jasný Ivane. :wink:
V pohodě! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
ok1dnh
*
Příspěvky: 38
Registrován: 13 črc 2006, 15:03
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ok1dnh »

Tak jsem si blikací přípravek otestoval a mohu vřele doporučit. Díky tématu "blikny a ovládání" jsem se před instalací automatu chvílemi zkusil hlídat, co že vlastně v tom autě zcela mechanicky dělám. A nic dobrého ohledně směrovek. Jdu přejíždět z pruhu do pruhu a nebo předjíždět a jen ťuknu do přepínače, takže blikny opravdu jen bliknou a ani neudělají celý cyklus doby svícení. To opravdu nemusí ten za mnou zaregistrovat (tedy měl by, ale třeba mu upadlo cigáro, nebo telefon či plácá přes dotěrnou ruku svou spolujezdkyni) a já mu vlítnu před čumák auta.
Takže to, že se nemusím nijak "převychovávat" a mohu vesele dál jen ťuknou do páčky bliken a ono to za mne podrží na tři bliknutí, to považuji za vynikající.
Dave díky, potěšil jsi.
Karel
Accent 1.3i Elegance, 5dv, r.v. 2005
Odpovědět

Zpět na „Technická Sekce“