Praskanie od celneho skla

Přístrojovka, ovladače, sedadla, zavazadlový prostor.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
rychlyzadok
**
Příspěvky: 179
Registrován: 09 zář 2018, 16:29

Praskanie od celneho skla

Příspěvek od rychlyzadok »

Ahojte, riesim taky problem, ktory ma vytaca do nepricetnosti... I30 fastback 2018, najazdene 8200 km a z celeho skla sa zacal ozyvat taky pukavy zvuk, ako keby sa malo sklo odlepit, alebo ako keby don udierali kamienky.. Bohuzial to nahrat neviem, lebo pri jazde je pocut v zazname vsetko naokolo, len ten zvuk nie. Zvuk sa objavi pri prejazde len mensiou nerovnostou a mam za to, ze to ide od strany vodica, zo spodu. Prejavuje sa to, ked je auto zohriate, ale aj rano, ked je studene... Nie je to sklo nejak zle nalepene, alebo si len sadaju materialy, alebo neviem - preto sa na vas obraciam, ci mi poradite. Vdaka.
I30 Fastback 1,4 T-GDi
Reklama
 

Uživatelský avatar
kolemjdoucí
*
Příspěvky: 32
Registrován: 28 pro 2018, 09:45

Re: Praskanie od celneho skla

Příspěvek od kolemjdoucí »

Tady tohle by Ti mohlo pomoc.https://www.hyundaiclub.net/viewtopic.p ... 85#p545085 U mě se ten problém vyřešil. Na pravou stranu mezi palubkou a čelním oknem jsem dal gumu (foto mohu přidat až zítra), podobně jako kolegové.
Hyundai i30 combi 1,0 T-GDI
............................................

Fabia 1,2 HTP
Felicia 1,9 D
Škoda 120 L
Uživatelský avatar
rychlyzadok
**
Příspěvky: 179
Registrován: 09 zář 2018, 16:29

Re: Praskanie od celneho skla

Příspěvek od rychlyzadok »

Uz som chcel pisat, ze to urcite nie je zvuk plastu, ale naozaj skor praskajuceho alebo odliepajuceho skla. No ako pozeram napr http://www.kia-club.org/viewtopic.php?f ... 0&start=15 KIA club, nie sme jedini kto to riesi (jj viem KIA a :hyu: je to iste). Vsimol som si inak, ze medzi palubkou a sklom je nejaka pena... Asi vyskusam objednat to tesnenie co si mi poslal a snad to prejde. 8K je dost malo na to, aby sa toto v aute zacalo ozyvat...
Este otazka, co je to prosim vas TORPEDO ? a ako ho vycistim ? :lol: :oops:
I30 Fastback 1,4 T-GDi
Uživatelský avatar
Mr. HYUNDAI
*******
Příspěvky: 11579
Registrován: 07 kvě 2008, 12:51
Bydliště: Lázně Toušeň

Re: Praskanie od celneho skla

Příspěvek od Mr. HYUNDAI »

Torpédo ke krycí plast mechanismu stěračů a na spodek skla je pouze "položen".
25. (OPEL 2.) Astra PHEV GS line
24. (OPEL 1.) Mokka-e Ultimate
Uživatelský avatar
rychlyzadok
**
Příspěvky: 179
Registrován: 09 zář 2018, 16:29

Re: Praskanie od celneho skla

Příspěvek od rychlyzadok »

Nový poznatok. Umyl som auto čistou vodou najmä sklo a pukanie prestalo. Pokiaľ teda zas nevyschlo po ceste #-o žeby nejaká nečistota za tým torpedom a vlhko znižuje trenie, teda nepuka? Schválne som sa pozeral, ci nenájdem vodu v kabine a nič. Sucho... Ak má to bude ďalej srať drbnem tam silikónový olej a vybavene. :evil:
I30 Fastback 1,4 T-GDi
123Mirek
*
Příspěvky: 12
Registrován: 07 kvě 2011, 19:13
Bydliště: Lomnice

Re: Praskanie od celneho skla

Příspěvek od 123Mirek »

Zdravím,
mám ten samý problém. Když je venku zima, nic nevrže, ale jak se trochu oteplí, zažne vrzání, praskání, a moje nervy pracují. Při první garanční prohlídce jsem se o tom zmínil. Když mě vraceli auto, tak mě řekli, že auto projeli a samozřejmě nic neslyšeli. Podle mě auto vůbec neprojeli. Nevím co dál. Budu rád za každou radu.
Hyundai i30 1,6 GDI, 99KW, rv. 12/2016, 23000 km
HYUNDAI i20 1,2i Kappa classic plus, 57KW, rv. 02/2011, 90000km
Uživatelský avatar
rychlyzadok
**
Příspěvky: 179
Registrován: 09 zář 2018, 16:29

Re: Praskanie od celneho skla

Příspěvek od rychlyzadok »

123Mirek píše:Zdravím,
mám ten samý problém. Když je venku zima, nic nevrže, ale jak se trochu oteplí, zažne vrzání, praskání, a moje nervy pracují. Při první garanční prohlídce jsem se o tom zmínil. Když mě vraceli auto, tak mě řekli, že auto projeli a samozřejmě nic neslyšeli. Podle mě auto vůbec neprojeli. Nevím co dál. Budu rád za každou radu.
Linky na témy s podobnou problematikou v tomto vlakne sú užitočné. Riešilo sa to. Vďaka tomu Kia klubu, si napríklad myslím, že mám bordel pod torpedom. V prípade interiéru by som asi skúsil tu tlmiaciu gumu medzi okno a rám. Hold nie sú to najdrahšie auta treba sa s tým zmieriť ale chápem vytáča to aj mňa
I30 Fastback 1,4 T-GDi
Uživatelský avatar
TheCory
**
Příspěvky: 247
Registrován: 23 led 2019, 17:56

Re: Praskanie od celneho skla

Příspěvek od TheCory »

Tak jsem koukal na tu těsnící gumu a v autě na to místo, co jste vyfotili a nevím teda, jak bych to tam vecpal, prostor nula nula nic :shock:
Hyundai i30 Fastback 1,4 T-GDI, Best of Czech + paket Style, Polar white - od 02/2019
Škoda Octavia III Kombi 2,0 TDi, Style + paket Sport, Denim blue - od 10/2016
Lokalita: Kladno
Uživatelský avatar
rychlyzadok
**
Příspěvky: 179
Registrován: 09 zář 2018, 16:29

Re: Praskanie od celneho skla

Příspěvek od rychlyzadok »

Tak konecne to dorazilo. Dnes to tam narvem a snad to praskanie zmizne lebo ma ](*,)
Přílohy
dnp.jpg
dnp.jpg (124.48 KiB) Zobrazeno 4242 x
I30 Fastback 1,4 T-GDi
peetee
Příspěvky: 1
Registrován: 04 dub 2019, 12:50

Re: Praskanie od celneho skla

Příspěvek od peetee »

rychlyzadok píše:Tak konecne to dorazilo. Dnes to tam narvem a snad to praskanie zmizne lebo ma ](*,)
Ahoj ako si nakoniec dopadol s instalaciou a celkovo s vyriesenim problemu? Pomohlo to tesnenie? Diky za info
Uživatelský avatar
rychlyzadok
**
Příspěvky: 179
Registrován: 09 zář 2018, 16:29

Re: Praskanie od celneho skla

Příspěvek od rychlyzadok »

Ahoj... Nainstaloval som to, ale nic sa nezmenilo :D ](*,) uz som si na to nejak zvykol neriesim to... Mozno som to len malo zatlacil do palubky neviem.
I30 Fastback 1,4 T-GDi
Uživatelský avatar
kolemjdoucí
*
Příspěvky: 32
Registrován: 28 pro 2018, 09:45

Re: Praskanie od celneho skla

Příspěvek od kolemjdoucí »

rychlyzadok píše:Ahoj... Nainstaloval som to, ale nic sa nezmenilo :D ](*,) uz som si na to nejak zvykol neriesim to... Mozno som to len malo zatlacil do palubky neviem.
Ano, dle mého jsi to tam málo zatlačil.
Další možnost je se zmínit při garanční prohlídce technikovi při přebírání vozu. Já to tak udělal a v rámci záruky mi palubku připevnili a mám klid (ťuk ťuk na dřevo :-)).
Hyundai i30 combi 1,0 T-GDI
............................................

Fabia 1,2 HTP
Felicia 1,9 D
Škoda 120 L
Uživatelský avatar
rychlyzadok
**
Příspěvky: 179
Registrován: 09 zář 2018, 16:29

Re: Praskanie od celneho skla

Příspěvek od rychlyzadok »

Tak som to tam zarval no a cuduj sa svetu, ono je zatial klud :D [-o<
I30 Fastback 1,4 T-GDi
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Interiér“