dovolená s Getzem

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Janjan
**
Příspěvky: 186
Registrován: 29 pro 2005, 20:53
Bydliště: Třinec

Příspěvek od Janjan »

Josef to popsal moc pěkně. Vždycky když mám jet nějakou dálkovou, tak říkám manželce, aby nabalila nějakou svačinu a pití, protože hlad je svině a člověk nikdy neví, kdy ho přepadne :lol: . Ještě mám pokaždé takový optymistický předsevzetí - hlavně jet v klidu, nikam nespěcháme! Jenže to mi
zpravidla vydrží po nájezd na dálnici a je konec klidné jízdy :( . Přes to všechno jsem se v létě nedostal se spotřebou přes 5,8l.
Mimochodem, dneska má GETZík první narozeniny! Zatím najeto 20000 bez problémů.
GETZ Dynamic 1.1/48kW
Reklama
 

solva
*
Příspěvky: 40
Registrován: 02 led 2006, 10:16

Příspěvek od solva »

For Josef: Tak o pohode je to vzdycky, to kazdopadne. Rikas, ze ztrata cca 100Kc, to ja si myslim, ze co je v pupku to se pocita, to jsou jen kladne body :-)

Ja bych si tam dal jeste navic preso za 35 :-)
--------------------------------------------
Hyundai Getz 1.3 - 5D Champion 2005
Uživatelský avatar
ryba
***
Příspěvky: 955
Registrován: 15 pro 2005, 08:20
Bydliště: HK

Příspěvek od ryba »

ja mam nejradsi jednorazovy vylety do hor, vezmu par lidi a jedem projit 20 km po kopcich. Pak sejdem dolu, zastavime nekde v hospode a poradne se najime (pecena kachnicka s knedlikem a zelim...mmmm) a az ve vecernich hodinach se vratime domu, kde pak zajdem na jedno. To je drahej vejlet, ael stoji za to a rado se na to vzpomina. Zrovna v sobotu, pokud bude pocas, se chystame kolem Harrachova. Ve Studenci je paradni hospoda
Lantra 93/1,5 8v, slouzila dobre, bud ji zeme lehka. Nyni mondeo 2,0i
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

ryba píše:ja mam nejradsi jednorazovy vylety do hor, vezmu par lidi a jedem projit 20 km po kopcich. Pak sejdem dolu, zastavime nekde v hospode a poradne se najime (pecena kachnicka s knedlikem a zelim...mmmm) a az ve vecernich hodinach se vratime domu, kde pak zajdem na jedno. To je drahej vejlet, ael stoji za to a rado se na to vzpomina. Zrovna v sobotu, pokud bude pocas, se chystame kolem Harrachova. Ve Studenci je paradni hospoda
Ten termin "jedem projit" zni dobre :D Pripomina mi to Hanaka v Divadle Sklep: "Asi pujdu na prochazku..... klice od auta mam...." :D :D
Ale jinak travime asi volno podobne.... jen s tim rozdilem, ze na strese mam jeste biky a cestou nekde jeste "splasime trubky" :D
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
Uživatelský avatar
Gotcha
Příspěvky: 1
Registrován: 19 říj 2006, 10:49
Kontaktovat uživatele:

Chorvatsko; Bulharsko

Příspěvek od Gotcha »

V létě 2005 jsme s přítelkyní dojeli bez sebemenších problémů na jih Chorvatska, konkrétně ostrov Korčula. Letos to bylo o poznání dál, Bulharsko - dokonce jsme se jeden den vypravili až do Istambulu. Takže můj Getzík byl už v Asii! Spotřeba cca 5,5L nafty. Všechny věci se nám podařilo naskládat do kufru, jelikož nejsme z těch, kteří s sebou na dovolenou tahají hromadu nesmyslů. Na zadních sedačkách se vezl pouze 12V chladící box.

Na pláži v Bulharsku se mi podařilo zamknout klíče v kabině vozu, naštěstí jsem nechal pootevřená okna, takže po hodině namáhaní se mi podařilo drátem dosáhnout na kličku a dveře odemknout. Na tohle si určitě dejte pozor! Ale je to velice poučné k tomu, aby si člověk uvědomil, jak moc je skutečně vzdálen od domova...
vipe

Re: Chorvatsko; Bulharsko

Příspěvek od vipe »

Gotcha píše:V létě 2005 jsme s přítelkyní dojeli bez sebemenších problémů na jih Chorvatska, konkrétně ostrov Korčula....
Vítám Gotchu ať ti to jezdí. Koukám že tady každej jezdí dálky a já jenom u nás kolem komína. :lol: Soudím podle toho co píšeš že máš 1.5 CRDi dej si auto do podpisu ať je vidět vo co gou.
Uživatelský avatar
XMira
*****
Příspěvky: 1711
Registrován: 23 lis 2005, 10:11
Bydliště: CB

Příspěvek od XMira »

Ok, Vipe, podporime tvoji depresi:
Getzik uz byl parkrat v Mnichove a Hamburku. V listopadu mu bude rok, a dve garancky uz ma za sebou. :D
BTW: Co se spotreby tyce, nijak vyrazne ji nesleduju, ale kdyz pojedu bez klimy a budu tak nejak dodrzovat predpisy, tak bude spotreba dost pod 6l, kdyz pojedu s klimou, zahradkou a po dalnici a nebudu se bat rychlosti :) , tak bude i 7l malo. Co se rychlosti tyce, dokazu si nejaky hrani na F1 odpustit, ale klimu kvuli spotrebe nevypnu :D Takze v lete do 7l, a v zime i pod 6l. Docela dost to papa po meste, to pak radsi spotrebu ani nesleduju... :(
Kia Xceed GTline 1.5 T-GDI DCT
ex Opel Astra 1.4 110kW AT
ex i30 1.6 CVVT Tricolor Exclusive
ex Getz 1.4
ex Opel Vectra B 1.6
vipe

Příspěvek od vipe »

XMira píše:....Takze v lete do 7l, a v zime i pod 6l. Docela dost to papa po meste, to pak radsi spotrebu ani nesleduju... :(
No právě já to honím jenom po městě a vo tom to je. :cry:
Uživatelský avatar
David C3
*****
Příspěvky: 1769
Registrován: 11 zář 2006, 16:01
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od David C3 »

a kolik máte nejvíc najeto na Getzikách kilometů? víte třeba o autě s 200tis km? např nějaké info ze servisu.....? dík.. (kamarad ma 1.3 najeto za rok a pul 115tis bez problemu) ma to jako firemní....
Accent Crdi Elegance GOLD 02/2008, parkovací čidla,Folie, 95tis km
Fabia II FL combi TSI 77kw DSG Elegance, inter. RS. 16 elba. 50tis km
YETI 2.0 TDI CR PDF 4x2 Experience 10/2009 ice blue, 17 alu, najeto 100tis km
Kados
Příspěvky: 7
Registrován: 02 říj 2006, 17:54
Bydliště: okr. Hodonín

Chorvatsko s Getzem

Příspěvek od Kados »

Teď v létě jsem byl na dovolené v Chorvatsku s Getzem 1.5 CRDI a úplně v pohodě. Jel jsem jen s přítelkyní, sklopené zadní sedadla, takže jsme si vzali z domu všechno co jsme chtěli. Cesta něco přes 2000 km, občas dálnice a občas pobřežní okresky. Naprosté pohodlí, příznivá spotřeba kolem 5 - 5,5 l/100 km i při zaplé klimatizaci. Projeli jsme i pár alpských úseků i nekonečné roviny v Maďarsku a opravdu si nemůžu stěžovat.
vipe

Re: Chorvatsko s Getzem

Příspěvek od vipe »

Kados píše:Teď v létě jsem byl na dovolené v Chorvatsku s Getzem 1.5 CRDI a úplně v pohodě......
Pěkně si Getzíkovi ukázal okolí. Jen tak dál. :wink:
bigosp
*
Příspěvky: 52
Registrován: 30 lis 2006, 18:10

Chorvatsko

Příspěvek od bigosp »

Já jel letos Chorvatsko se spotřebou 6.2 bohužel ještě bez LPG. Cesta v pohodě jen si přiznejme, že plně zatížený GETZ při vysokých rychostech (nad 140 km/hod) není nic moc.
Nyní mám najeto kolem 115000 km s jednou závadou (levá indukční cívka).

Hyundai GETZ 1.3 LPG
Uživatelský avatar
knorek
*
Příspěvky: 85
Registrován: 15 říj 2006, 16:38

Příspěvek od knorek »

Tak jsem dal konečně getzíkovi také "zabrat". Cesta do Itálie a zpět do Alp, městečko Campodolcino přes Německo, Rakousko a Švýcarsko. Celkem 1600 km (tam i zpět), brutální stoupáky a klesáky z 1800 m n. m. do 300 m n. m. a to vše ve čtyřech lidech plně naložen včetně rakve na střeše. Průměrná spotřeba 7.5 litru. A zcela bez problémů.....
Hyundai i40 wagon 1.7 CRDi 2015
Peugeot 5008 STYLE 2.0 BlueHDI 2016
ex. Hyundai i30 kombi 1.6 Trikolor Weekend 2015
ex. Hyundai Getz 1.3 2003
Cemar
*
Příspěvky: 64
Registrován: 21 dub 2005, 22:02
Bydliště: Chrudimsko

Příspěvek od Cemar »

Tak se pochlubte, kam vás Getz letos dovezl na dovolenou?
Já jsem byl na jihu Chorvatska s manželkou a třemi dětmi - a pohoda!
Do kufru se vešlo vše potřebné, v kabině dostatečné pohodlí pro všechny, 2300 km bez problému a se spotřebou 5,7 l/100km.
Červený Getz 1.1 - třídveřový (byl), bílý Getz 1,4 - pětidveřový (byl), bílý Bayon 1,2 (je)
vipe

Příspěvek od vipe »

To teda čumím :shock: kam si to všechno narval nebo jste měly jenom plavky a pasy . :lol: My když jedem na dovču (já, manželka a dcera) tak ta moje bere sebou snad celou skříň, máme věci i na zadní sedačce.
Odpovědět

Zpět na „GETZ“