Tažné zařízení na Getze

Moderátoři: vipe, Moderátoři

Cemar
*
Příspěvky: 64
Registrován: 21 dub 2005, 22:02
Bydliště: Chrudimsko

Tažné zařízení na Getze

Příspěvek od Cemar »

Máte někdo na Getzovi tažné zařízení? A jaké? :?:
Musí se vždy kvůli montáži vyřezávat kus zadního nárazníku? :cry:
Je demontovatelné nebo napevno?
Reklama
 

Uživatelský avatar
ROOOM
**
Příspěvky: 184
Registrován: 14 dub 2005, 12:54
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

TZ

Příspěvek od ROOOM »

Ahoj ....

ja sam ho nemam.... ale tady nejaky montujou .... a podle mne musi byt dnes jiz vsechna odnimatelna ...

http://www.kobras.cz/katalog.php?kod_zb ... i=internet

Kdyz nic netahnes tak za nasazenou kouli zavaj cajti pokutu ... ale je to symbolika (skoda ja bych daval vic ...) nemam to rad .... ale to je na jinou diskuzi.
Getz 1.1 Cool - Green Bean
Mercedes Benz M-Class W164 3.0
Uživatelský avatar
Hardcam
*******
Příspěvky: 22823
Registrován: 12 dub 2005, 20:04
Bydliště: Slaný

Příspěvek od Hardcam »

Tazne zarizeni na Hyundai dela firma Brink, ja mam toto zarizeni primo z autosalonu, kam jezdim a je nesundavatelne, takze napevno...vyslo kolem 6ti tisic Kč.
Hyundai Tucson 1.6 T-GDI Style 7DCT 4x4
Škoda Scala 1.6 TDI Style 7DSG
Škoda Octavia IIIFL 1.6 TDI Style DSG

Hyundai i20 1.4 16V Premium Plus - Panorama, FullLeather, Bi-xenon, Android Auto
Kia Cee´d SW 1.6 GDI TOP
Hyundai i40CW 2.0 GDI Style 6AT
Cemar
*
Příspěvky: 64
Registrován: 21 dub 2005, 22:02
Bydliště: Chrudimsko

Příspěvek od Cemar »

Z té fotky není vidět, zda skutečně není vyříznutý obdélník ze spodního okraje nárazníku. Chtělo by to pohled zezadu...
Co jsem kdy viděl Getze s tažným zařízením, tak vždy s výřezem...
Červený Getz 1.1 - třídveřový (byl), bílý Getz 1,4 - pětidveřový (byl), bílý Bayon 1,2 (je)
Juraj
**
Příspěvky: 191
Registrován: 18 dub 2005, 20:42
Bydliště: Košice /Slovensko/
Kontaktovat uživatele:

tažné pre Getz

Příspěvek od Juraj »

:roll: .. v žiadnom prípade sa nič nereže do nárazníka. Celá konštrukcia elegantne obchádza nárazník, a gula je demontovatelná. :!:
Hyundai Getz 1.1 5dv /VS celadon blue/
MartinK

Tažné zařízení

Příspěvek od MartinK »

Jasně že se vyřezává obdélník do nárazníku, určitě je to u tažného zařízení Brink za cca 7000 s DPH i s montáží, které nabízí každý Hyundai prodejce. Jedná se o tažné zařízení, které je neodjímatelné bez použití nástrojů a jelikož ani nezakrývá registrační značku, nemusí se sundavat. Pokud policie dělá bububu, je smutné že onen policista neví že již tři roky platí vyhláška č: 341/2002 Sb. Ministerstva dopravy a spojů ze dne 11. července 2002, příloha č.1, článek 29:

29. Spojovací zařízení třídy A50-X namontované na vozidle
nesmí zakrývat místo pro zadní registrační tabulku nebo zhoršovat
čitelnost zadní registrační tabulky. Jestliže tomu tak není, musí
být část se spojovací koulí odmontovatelná bez použití nářadí,
případně s nářadím umístěným povinně ve vozidle. Vozidlo vybavené
tažným zařízením schváleným s odnímatelnou spojovací koulí bez
použití nářadí musí mít tuto kouli odejmutou, pokud není využívaná
ke spojení s přípojným vozidlem nebo s jiným zařízením.

Snad toto někomu pomůže.

Martin
Uživatelský avatar
MichalS
*
Příspěvky: 44
Registrován: 16 lis 2005, 10:29
Bydliště: Praha 9

Příspěvek od MichalS »

Tak jsem si včera nechal namontovat tažné zařízení českého výrobce SVC Náchod. Stálo mě to včetně elektroinstalace a montáže 3867,- včetně DPH. Je to ten typ co se nesundavá. Nechal jsem to dělat tuto firmu http://www.taznezarizeni.wz.cz a mohu jen doporučit. Slušné jednání a zařízení měli namontované do dvou hodin. Dokonce s nima šel domluvit termín na neděli odpoledne. Na jejich stránkách je fotka, jak Getz vypadá s touto koulí a mohu potvrdit, že se musí vyříznout malý obdélníček ve spodní části nárazníku. Nicméně to není vidět pokud si nelehnete pod auto.
Nový Hyundai Getz Dynamic 1.1 5dv 11/2005
Uživatelský avatar
Miki
*
Příspěvky: 17
Registrován: 25 dub 2006, 19:05
Bydliště: Rokycany

Příspěvek od Miki »

... jo jo, je to tak, taky mě to ti kluci dělali, s výřezem nárazníku, je na to šablonka přímo od výrobce TZ, demontovali při tom zadní nárazník, na počkání v jakési garáži v Holýšově. Ta záď Géčka na jejich nabídce je moje, byl jsem první s mlhovkou uprostřed, který dělali... :-)
GETZ 1.4 výbava CHAMPION Space Silver 5S duben 2006
pavel11
*
Příspěvky: 49
Registrován: 03 led 2007, 16:34
Bydliště: Č.B.

Příspěvek od pavel11 »

Otec si nechal udělat tažné zařízení na GETZe. Má snímatelné. Tedy jenom kouly. Nárazník neřezali, ikdyž o tom taky uvažovali, ale nakonec ho jen trošku prohnuli a bylo (nárazník je z plastu). Cena i s prací kolem 7000,-Kč. Pokud by byl zájem zjistím podrobnosti.
Matrix CHAMPION, 1,5CRDi VGT, rok 9/2006
Getz 1,3, rok 3/2003
Uživatelský avatar
ondra.rs
**
Příspěvky: 118
Registrován: 26 led 2006, 19:49
Bydliště: Brno

Příspěvek od ondra.rs »

Obrázek Obrázek

Tak snad se mi podařilo nahrát ty fotky správně. Snad pomohou. Jen doplním: Koule se už zase sundávat nemusí, vyobrazený typ je značky SVC, stálo to cca 7500,- před více jak dvěma roky, do nárazníku se řezalo (mimochodem, pěkná silnostěnná trubka přibude na zádi za nárazníkem), kvalita montáže v jednom z brněnských servisů dost nic moc (ale funguje to, což je hlavní). Jedinou výtku k tomuto konkrétnímu výrobku mám tu, že po několika zimách se zcela odloupal krycí černý lak kovových částí a tak se takto postižená místa pokryly povrchovou rzí, což není moc hezké.
Na závěr. Psal jsem to tady již mockrát, ale je celkem s podivem, kolik toho Getz zvládne utáhnout... se ctí! (a puštěnou klimatizací :D )
Getz 1,3 MAX
Uživatelský avatar
RichardS
*
Příspěvky: 11
Registrován: 15 kvě 2006, 17:37
Bydliště: okolo OV

tažné bez výřezu...

Příspěvek od RichardS »

Tak jsem taky nechal namontovat tažné od SVC Náchod - nesundávací - cena i s montáží 4600 s DPH (Ostrava MS auto) a asi na to mají nějakou jinou metodu protože do nárazníku nic neřezali... Je to sice hodně na těsno kolem toho plastu,ale bez díry...
2006 GETZík 1,4+klima+el.okna a centrál+TZ
Uživatelský avatar
mario_liptov
*
Příspěvky: 71
Registrován: 20 bře 2006, 14:03
Bydliště: Liptov Slovensko

Příspěvek od mario_liptov »

Nasiel som toto. Asi si pojdem dat nainstalovat. A je to bez rezania...
Problem so spotrebou vyrieseny. Stal som sa majitelom novuckeho PEUGEOT 2008...

5.9l/100km
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Josef »

mario_liptov píše:Nasiel som toto. Asi si pojdem dat nainstalovat. A je to bez rezania...
Asi jsem Tě nepochopil :shock: V to odkazu je napsáno VÝŘEZ V NARAZNÍKU - ANO :roll:
Uživatelský avatar
RichardS
*
Příspěvky: 11
Registrován: 15 kvě 2006, 17:37
Bydliště: okolo OV

díra nedíra

Příspěvek od RichardS »

Josef píše:
mario_liptov píše:Nasiel som toto. Asi si pojdem dat nainstalovat. A je to bez rezania...
Asi jsem Tě nepochopil :shock: V to odkazu je napsáno VÝŘEZ V NARAZNÍKU - ANO :roll:
To spíš vypadá jako šotek na webu,protože na obrázku je TZ namontováno bez výřezu - teda jestli dobře vidím...
2006 GETZík 1,4+klima+el.okna a centrál+TZ
Uživatelský avatar
mario_liptov
*
Příspěvky: 71
Registrován: 20 bře 2006, 14:03
Bydliště: Liptov Slovensko

Re: díra nedíra

Příspěvek od mario_liptov »

RichardS píše:
Josef píše:
mario_liptov píše:Nasiel som toto. Asi si pojdem dat nainstalovat. A je to bez rezania...
Asi jsem Tě nepochopil :shock: V to odkazu je napsáno VÝŘEZ V NARAZNÍKU - ANO :roll:
To spíš vypadá jako šotek na webu,protože na obrázku je TZ namontováno bez výřezu - teda jestli dobře vidím...
Je to bez vyrezu. Preto si ho asi pojdem dat namontovat.
Problem so spotrebou vyrieseny. Stal som sa majitelom novuckeho PEUGEOT 2008...

5.9l/100km
Odpovědět

Zpět na „GETZ“