Problém při startování Elantra 2.0 CRDi

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Nebeský Jíří
Příspěvky: 8
Registrován: 11 pro 2006, 16:31

Problém při startování Elantra 2.0 CRDi

Příspěvek od Nebeský Jíří »

Ahoj.
U mojí Elantry 2.0 CRDi r.v7/2001 mám problém se startováním.
Stalo se mi to už asi 3x. Otočím klíčkem, baterka s motorem točí,ale motor se nechytne.Chytne až když při startování sešlápnu plyn.Nafta Tesco ( venku -5 ).Možná pomůže přípravek pro lepší startování.Když je motor zahřatý už startuje perfektně. Neškodím tím šlapnutím na plyn při startování, motoru?
Auto mám týden zatím moc spokojen dříve Forman
Nevíte někdo kde by mohla být závada.
Díky.
Reklama
 

Uživatelský avatar
MarekGT
*
Příspěvky: 44
Registrován: 25 dub 2006, 17:54
Bydliště: Hradec Králové

Příspěvek od MarekGT »

Nemám sice naftu, ale zkusil bych třeba tankovat jinde. Jinak pokud ten plyn hned když motor naskočí pustíš a nenecháš vyletět otáčky za studena tak podle mě motoru neuškodíš. Ještě bych zkusil třeba 2x žhavit tzn. zapnout klíček počkat až nažhaví pak vypnout klíček a znova nažhavit a pak až startovat. Pokud naskočí tak mrknout na žhavící svíčky. Víc mě nanapadá :wink:
Lantra 1.8 16v GT - 94kW r.v. 1996
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Problém při startování Elantra 2.0 CRDi

Příspěvek od ivan »

Nebeský Jíří píše:Ahoj.
U mojí Elantry 2.0 CRDi r.v7/2001 mám problém se startováním.
Stalo se mi to už asi 3x. Otočím klíčkem, baterka s motorem točí,ale motor se nechytne.Chytne až když při startování sešlápnu plyn.Nafta Tesco ( venku -5 ).Možná pomůže přípravek pro lepší startování.Když je motor zahřatý už startuje perfektně. Neškodím tím šlapnutím na plyn při startování, motoru?
Auto mám týden zatím moc spokojen dříve Forman
Nevíte někdo kde by mohla být závada.
Díky.
Podívat se na žhavicí svíčky,,pak nechat zkontrolovat žhavicí relé,jinak
comonraily používají rychložhavení,kde se žhavý podle teploty motoru,tak zkontrolovat i čidlo teploty motoru,mělo by to být čidlo pro Ecu,protože ji taky mají (Řídím se podle Hdi,může tam být změna ale princip by měl být stejný!! :wink: )
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Odpovědět

Zpět na „ELANTRA“