tubus měrky oleje - problém

1994 - 2005

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
goblin
*
Příspěvky: 31
Registrován: 15 říj 2005, 20:06
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

tubus měrky oleje - problém

Příspěvek od goblin »

Ahojte, nedávno jsem si všiml, že mě trochu kape olej kolem vany na straně ol. filtru, myslel jsem si že to bude ruplý těsnění vany, ale dneska jsem to podrobněji prozkoumal a zjistil že je volná ta trubka ve které je strčená měrka . Hned u motoru kam ta trubka má ustit je mezirka a olej nejspíš stříká z té mezery. Nevíte někdo jakým způsobem je ta trubka v motoru upevněná?
Jestli se ulomila tak se ten zbytek bude asi těžko vytahovat.
Děkuji za každou radu co s tím.

Filip
Hyundai Accent 1.3 SOHC,12 V r.v. 2002, LPG
Reklama
 

Uživatelský avatar
soto
**
Příspěvky: 182
Registrován: 02 úno 2006, 16:01
Bydliště: Bratislava / Presov

Příspěvek od soto »

No ja som mal podobny problem. Moj mechanik povolil tam nejaku skrutku a vybral celu trubku von. Podla mna vo vnutri sa nenachadza ziadna cast, je tam len na vrchu privarena, alebo prisrubovana. On mi potom donej zasunul taku kovovu rurku (frezovanim ju upravil podla potreby) a cele to tam zasunul a zaskrutkoval. Zatial to drzi.
Inac na jazdnych vlastnostiach sa to nijak neprejavilo, ani toho oleja az tak neubudalo (na 15 tis. km som dolial 0,5 l). Aj ked je pravda ze ked to bolo OK tak som nedolieval nic.
Opel Zafira 1,8i (7 miest) 2001

Before:
Accent 1,3i, r.v. 10/2002 odisiel k Adamovi221
Peugeot 309 1,9 XLD
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: tubus měrky oleje - problém

Příspěvek od ivan »

goblin píše:Ahojte, nedávno jsem si všiml, že mě trochu kape olej kolem vany na straně ol. filtru, myslel jsem si že to bude ruplý těsnění vany, ale dneska jsem to podrobněji prozkoumal a zjistil že je volná ta trubka ve které je strčená měrka . Hned u motoru kam ta trubka má ustit je mezirka a olej nejspíš stříká z té mezery. Nevíte někdo jakým způsobem je ta trubka v motoru upevněná?
Jestli se ulomila tak se ten zbytek bude asi těžko vytahovat.
Děkuji za každou radu co s tím.

Filip
Já se Ti zítra podívám na to jak to tam je mám tu jeden takový motůrek venku od Pener Jacka!!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
goblin
*
Příspěvky: 31
Registrován: 15 říj 2005, 20:06
Bydliště: Mladá Boleslav
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od goblin »

Díky to by jsi byl moc hodnej. Já tam pořádně nevidím musím to nejdřív očistit je to zaflákaný olejem. Od té doby co jsem si toho vsimnul asi 10tis km ztráta cca 3/4 l oleje.
Hyundai Accent 1.3 SOHC,12 V r.v. 2002, LPG
Burža
**
Příspěvky: 174
Registrován: 08 srp 2005, 21:22
Bydliště: Zlín

jak to dopadlo?

Příspěvek od Burža »

Jak jste dopadli s timto problemem?
Mam podobny problem . tubus merky oleje se mi ulomil cca v polovine. Zkousel jsem odsrubovat ten jeden sroub na kterem to drzi a vytahnout ji, abych to nechal svarit, ale nepodarilo se mi to vytahnout-ani se nehnula. Predpokladam ze to tam drzi jen na tesneni, ale mozna je to tam vesroubovano. Nevite nekdo jak to je?
Prozatim jsem to docasne opravil tak, ze jsem tam vlozil mezikus (trubka mensiho prumeru), pres ktery jsem to pospojoval, ale nevim jestli to nebude nejak prosakovat. Jak moc tam muze prolinat olej? Nejak moc vysoko by se snad dostavat nemel, ne?
Accent 1,3 63kw 2004
Burža
**
Příspěvky: 174
Registrován: 08 srp 2005, 21:22
Bydliště: Zlín

Příspěvek od Burža »

Nevite nekdo kde se da sehnat novy tubus merky oleje? Prodava se to vubec nekde?
Accent 1,3 63kw 2004
Odpovědět

Zpět na „ACCENT“