1.4 TGDI Pri stlaceni plynu - kratke cvrlikanie, bzucanie

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
lukas2p
Příspěvky: 6
Registrován: 09 srp 2019, 22:15

1.4 TGDI Pri stlaceni plynu - kratke cvrlikanie, bzucanie

Příspěvek od lukas2p »

Ahoj. Chcem sa opytat, ci niekto pozoruje taketo zvuky z motora.
Pri stlaceni plynu v rychlostiach povedzme nad 35kmh sa (najprv som si myslel z karoserie) z motora ozyva taky velmi jemny nizky bzukot. Prirovnal by som to k zvuku, ako ked sa vysuva objektiv na digitalnom fotaku :D alebo na velmi vysokej frekvencii nejake tupe oklepavanie nejakej kovovej suciastky. Je to fakt velmi jemny zvuk. Avsak objavuje sa pri stlaceni plynoveho pedalu a to na roznu dobu, niekedy pol sekundy, niekedy aj dve sekundy.
Neviem co to je a trocha ma to znepokojuje. Najprv som si myslel, ze je to zvuk od vstrekovania, ale ked drzim plyn, tak to niekedy nerobi. Mam to aj nahrate, ale tym ze to je specificka frekvencia, tak to z pocitaca nepocut, resp. velmi slabo, ale z mobilu to pocujem.

Dakujem za odpovede a pomoc.
i30 fastback 1.4 T-GDI, 2018
Reklama
 

Uživatelský avatar
Zubesuch
**
Příspěvky: 110
Registrován: 08 črc 2017, 12:27

Re: 1.4 TGDI Pri stlaceni plynu - kratke cvrlikanie, bzucani

Příspěvek od Zubesuch »

i30 PDe 1.4 T-GDI Now!, 6MT, Fiery Red
Uživatelský avatar
lukas2p
Příspěvky: 6
Registrován: 09 srp 2019, 22:15

Re: 1.4 TGDI Pri stlaceni plynu - kratke cvrlikanie, bzucani

Příspěvek od lukas2p »

cital som to, ale ten zvuk nie je konstantny, objavuje sa iba pri pridavani a na kratky okamih. ani to nie je rachot. absolutne neviem posudit ci tam nedolieha nejaka skrutka, ale to by som pocul asi celu jazdu.
i30 fastback 1.4 T-GDI, 2018
dibarbora
*****
Příspěvky: 2085
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: 1.4 TGDI Pri stlaceni plynu - kratke cvrlikanie, bzucani

Příspěvek od dibarbora »

Ale je to ono, kazdy to trochu inak opisuje ale v principe to je rezonancia v mechanickom celku ovládania obtokovej klapky turboduchadla (aktuátor, tiahlo, klapka). Zvuk sa objavuje v prechodovom deji, ked s rastúcimi otáčkami motora začína RJ motora klapku otvárať aby nedošlo k prekročeniu plniaceho tlaku.
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Uživatelský avatar
lukas2p
Příspěvky: 6
Registrován: 09 srp 2019, 22:15

Re: 1.4 TGDI Pri stlaceni plynu - kratke cvrlikanie, bzucani

Příspěvek od lukas2p »

hmm, nasiel som podobny problem aj u skodoviek RS. asi to bude teda celkom casty jav. a ide o nejaky zavazny problem? lebo to evidujem uz dlhsi cas a bezne na tom jazdim. auto ma teraz okolo 19500 km.
i30 fastback 1.4 T-GDI, 2018
Uživatelský avatar
Zubesuch
**
Příspěvky: 110
Registrován: 08 črc 2017, 12:27

Re: 1.4 TGDI Pri stlaceni plynu - kratke cvrlikanie, bzucani

Příspěvek od Zubesuch »

O tom ako vazny ten problem je z technickeho hladiska neviem odpovedat.Ale jazdi s tym vela ludi a podla mna 90% ludi to ani neregistruje. To o niecom svedci. Ja to tiez započujem len občas.
i30 PDe 1.4 T-GDI Now!, 6MT, Fiery Red
Uživatelský avatar
lukas2p
Příspěvky: 6
Registrován: 09 srp 2019, 22:15

Re: 1.4 TGDI Pri stlaceni plynu - kratke cvrlikanie, bzucani

Příspěvek od lukas2p »

no dobre dakujem. pojdem s tym do servisu, uvidim co na to povedia.
i30 fastback 1.4 T-GDI, 2018
dibarbora
*****
Příspěvky: 2085
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: 1.4 TGDI Pri stlaceni plynu - kratke cvrlikanie, bzucani

Příspěvek od dibarbora »

Reklamoval som to pri prvej prehliadke. V ramci zaruky mi este stihli vymeniť aktuátor (dnes to uz nerobia, pokiaľ viem). Vymena v podstate nepomohla. Ako som uz pisal na inom mieste, pri kazdej prehliadke to necham zapisat v zakazkovom liste a zatial neriesim...
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Uživatelský avatar
rychlyzadok
**
Příspěvky: 179
Registrován: 09 zář 2018, 16:29

Re: 1.4 TGDI Pri stlaceni plynu - kratke cvrlikanie, bzucani

Příspěvek od rychlyzadok »

Ad zvuk. Áno je to zvuk tiahla obtokoveho ventilu od aktuatora. Co ma asi 90% ľudí. Schválne, otvor dvere a prešľapni plyn s vyradeným kvaltom... Započuješ to tak, ako to ozaj znie.
Ad reklamácia. Kamarát co robí prijímacieho technika mi na to povedal. "Prídi a povieme ti, ze to je prejav motora" ako to začal hyundai už brať.
Je to konštrukčný nedostatok, ktorý rieši len výmena za lepšie navrhnutú súčiastku.
Len doplním, evidujem to, len keď silno chcem. Asi 4000 km. Teraz mam 16k začalo to od 12k. Pri bežnej jazde si to nevšímam. Zvuk rádia a vozovky je silnejší. Auto jazdí normálne.
I30 Fastback 1,4 T-GDi
Uživatelský avatar
Zubesuch
**
Příspěvky: 110
Registrován: 08 črc 2017, 12:27

Re: 1.4 TGDI Pri stlaceni plynu - kratke cvrlikanie, bzucani

Příspěvek od Zubesuch »

tak prejav motora hovoríte?... tak potom to chcem počuť aj na predvádzačkách. ten istý typovo schválený agregát, by mal mať rovnaké prejavy.

](*,) svet sa fakt na kravskú "onú" obracia, keď každá konštruktérska minela, každý nedostatok výrobku bude výrobca prehlasovať za vlastnosť. keby som takto pracoval/vyhováral sa vo svojej práci, tak sa môžem ísť pásť.

nabudúce si to dám zapísať do servisného protokolu. aj s tým, že to je teda podľa servisu vlastnosť pohonného ústrojenstva, kedy tiahlo obtokového ventilu rezonuje v dolnom pásme otáčok. Som zvedavý ako sa budú tváriť.
i30 PDe 1.4 T-GDI Now!, 6MT, Fiery Red
Uživatelský avatar
rychlyzadok
**
Příspěvky: 179
Registrován: 09 zář 2018, 16:29

Re: 1.4 TGDI Pri stlaceni plynu - kratke cvrlikanie, bzucani

Příspěvek od rychlyzadok »

Chapem rozhorcenie, ja som tiez z toho nas...rany :D ale dealeri za to nejak nemozu by som povedal. Tym prejavom motora sa ohradil samotny vyrobca... Druha vec je, ze ako dibarbora v inom vlakne spomina, v knizke k autu je stat, kde sa hlucnost niektorych komponentov vplyvom pouzivania, neberie ako zavada, ktora by bola predmetom garancneho plnenia... Pisem to nejak z hlavy, ale kazdopadne to tam je :)

Zas na druhu stranu, ak tam je ta vola pre to, aby postupne ten mechanizmus vplyvom karbonu a necistot sa nezacal zasekavat, tak postupne by to mohlo utichat, az sa tam vybuduje nieco ako prirodzena vypln spinou :D :mrgreen: :mrgreen: :D/
I30 Fastback 1,4 T-GDi
Uživatelský avatar
lukas2p
Příspěvky: 6
Registrován: 09 srp 2019, 22:15

Re: 1.4 TGDI Pri stlaceni plynu - kratke cvrlikanie, bzucani

Příspěvek od lukas2p »

rychlyzadok píše:Ad zvuk. Áno je to zvuk tiahla obtokoveho ventilu od aktuatora. Co ma asi 90% ľudí. Schválne, otvor dvere a prešľapni plyn s vyradeným kvaltom... Započuješ to tak, ako to ozaj znie.
Ad reklamácia. Kamarát co robí prijímacieho technika mi na to povedal. "Prídi a povieme ti, ze to je prejav motora" ako to začal hyundai už brať.
Je to konštrukčný nedostatok, ktorý rieši len výmena za lepšie navrhnutú súčiastku.
Len doplním, evidujem to, len keď silno chcem. Asi 4000 km. Teraz mam 16k začalo to od 12k. Pri bežnej jazde si to nevšímam. Zvuk rádia a vozovky je silnejší. Auto jazdí normálne.
dneska som sa objednaval s tym do servisu do autopolisu, nech mi to pred dovolenkou pozru. pani mi dala k telefonu priamo technika nech sa s nim dohodnem a on mi na zaklade opisu hovoril to iste co ty. a ze to bzucia vsetky i30-ky :mrgreen: ale ze pre istotu mam prist, aby sme si to potvrdili. mam v plane si to dat zapisat aj do garancnej knizky, ze som to riesil. pre istotu.

je to skoda, snad to uz vo vyrobe novych verzii upravili, lebo tato "zavada" prichadza v celkom malom najazde, u mna tiez okolo 10 000 km.
i30 fastback 1.4 T-GDI, 2018
rimmer.ace
*
Příspěvky: 52
Registrován: 29 zář 2014, 13:05

Re: 1.4 TGDI Pri stlaceni plynu - kratke cvrlikanie, bzucani

Příspěvek od rimmer.ace »

Me ten zvuk neskutecne sere, u me to zni jak nejaka rezava plechovka, jsem na to alergický, teď jsem měl skoro měsíc auto v reklamacii kvůli posilovači řízení, čekal jsem kdy se vysere něco v motoru (zatím mám po roce 16k, ale tak 2 měsíce v roce mám pujčené nahradní) .

Takže reklamace na tohle nefunguje jo? Je tam něco co se může díky tomu vysrat?
Hyundai i30 CW 1.4 T-GDI, 6/2018, Style GO
Hyundai i30 CW 1.6i CVVT, 6/2014, Weekend/Parking
Uživatelský avatar
rychlyzadok
**
Příspěvky: 179
Registrován: 09 zář 2018, 16:29

Re: 1.4 TGDI Pri stlaceni plynu - kratke cvrlikanie, bzucani

Příspěvek od rychlyzadok »

Teoreticky nie. Prakticky zatiaľ nik nevie.
I30 Fastback 1,4 T-GDi
Uživatelský avatar
lukas2p
Příspěvky: 6
Registrován: 09 srp 2019, 22:15

Re: 1.4 TGDI Pri stlaceni plynu - kratke cvrlikanie, bzucani

Příspěvek od lukas2p »

Tak zo servisu ma poslali samozrejme domov, ze to nie je na zaruku (zvukovy prejav motora bez dopadu na funkcnost auta). Bolo to zamietnute aj bez ohladu na to, ze do najazdu 10,000 KM to nerobilo. Popisane ako rezonancia "strunky aktuatora" v specifickych otackach.

V pripade, ze by bol problem s turbom v buducnosti, riesi sa v ramci zaruky.
i30 fastback 1.4 T-GDI, 2018
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Motor a převodovka“