Cukání auta s dct, je to na servis nebo to je vlastnost?

Startování, spojka, převodovka, provozní kapaliny.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Majitelka hyundaie
*
Příspěvky: 37
Registrován: 08 lis 2019, 14:15

Cukání auta s dct, je to na servis nebo to je vlastnost?

Příspěvek od Majitelka hyundaie »

Už delší dobu pozoruji když jedu s lehkou nohou po rovince nebo velmi mírného kopce, že mezi 80-90 km/h začne auto sebou cukat, nevím, přijde mi to že neví jestli už dát 7 nebo ještě nechat 6. Je to možné? Když zrychluji svižněji, tak se neděje, jen když jedu opravdu piánko po příjemné cestě mezi dědinkami. Děje se tak ve sport režimu, v jiném jsem nezkoušela neb nepoužívám.
Řešit to se servismany anebo to prostě je nedokonalost převodovky?
I30 1.6crdi 100kw 7DCT 2017
I30 1.6crdi 100kw 7DCT 2019
Reklama
 

Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5164
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Cukání auta s dct, je to na servis nebo to je vlastnost?

Příspěvek od petzl62 »

Nevím jak u dieslu, ale u benzinu ve sport režimu převodovka sedmý stupeň nezařadí [-X
A jezdit jen na sport? No asi dobrý zdroj nafty :mrgreen:
CUPRA Formentor 1,5TSI, 110kW- 2023 matná petroleum
7,1l/100km
Aktuálně 90350 km
Olej: Ravenol 0W-20
palivo: Převážně EO N95,pokud možno bez biosložky, nebo prémiové paliva.
Uživatelský avatar
Raikin
**
Příspěvky: 135
Registrován: 30 pro 2018, 09:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání auta s dct, je to na servis nebo to je vlastnost?

Příspěvek od Raikin »

Tak ve sportu je citlivost plynoveho pedalu daleko vetsi nez na normal (eco nevim, nikdy jsem na to nejel a neni to v planu :D ).
Tak zkus dat tempomat pri te rychlosti, kdy ti to cuka, napada me totiz, jestli nebude chyba spise v noze nez v DCT. Kazdopadne ja mam s DCT nalitano skoro 30k a zadny takovy problem nepocituju.
Obrázek
Hyundai i30 Fastback - 2018 - 1.4 T-GDI DCT - 103kW - Style Ultimate
Skoda Fabia - 2018 - 1.0 TSI - 81kW - Style+
Hyundai i30 combi II 2017 - 1.6 MPI - 88kW
Hyundai Getz 2003 - 1.1 - 46kW
Toyota Yaris 2006 - 1.3 VVTi - 64kW
Audi A3 1997 - 1.8 - 92kW
Uživatelský avatar
Axel.Foley
*******
Příspěvky: 20903
Registrován: 07 zář 2011, 00:02
Bydliště: Olomouc

Re: Cukání auta s dct, je to na servis nebo to je vlastnost?

Příspěvek od Axel.Foley »

Nejsem odborník, s touhle kombinací jsem najezdil snad 20 km v jiném autě v kopcovitém terénu. Myslím, že to bude vlastnost převodovky, kdy při pijánko jízdě na sport v nízkých otáčkách nemá požadavek na 6. rychlostní stupeň (není důvod držet otáčky), takže přeřadí na 7 a tam zase zjistí, že otáčky jsou příliš nízké a jelikož podtáčí motor, podřadí zpět na 6. A pořád dokola. Při svižné jízdě to dělat nebude, tam si, předpokládám, drží 6.

Poradím při pijánko jízdě vyzkoušet režim normal.
CUPRA Formentor 1,5 TSi DSG
Hyu Tucson 1,7 CRDi Czech Edition, 09/2016, Sand White - prodáno
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Cukání auta s dct, je to na servis nebo to je vlastnost?

Příspěvek od Brio »

Mam i40 s DCT a uplne stejny problem akorat, ze me to dela v rezimu normal a eco. Sport jsem nezkousel. Bud musim uplne jemne mit nohu na plynu nebo poradne seslapnout pedál aby to necukalo. Mám najeto 150tkm a menili me v 90tkm spojkovou sadu na zaruku, protože se me stavalo, ze treba na dalnici z niceho nic otacky vyleteli jako by nekdo seslapnul spojku v aute s MT.., celkove spatne radilo obzvlášť popojizdeni v kolonach(jednička a dvojka) a taky hlavne auto na volnobeh melo zvuk, ze se každou chvili rozpadne. Po vymene spojky to snad 10.000km jezdilo docela fajn a postupne se to opet jen zhorsuje a zhorsuje🙄
Nevim co si mam myslet o tom cukani, jelikož na tempomat to nedela, jestli to nebude spatnej vstrik, škrtící klapka, turbo nebo spis opravdu převodovka, která je snad konstrukcne spatna🙁
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Uživatelský avatar
Brio
**
Příspěvky: 279
Registrován: 07 pro 2019, 16:09
Bydliště: Brno

Re: Cukání auta s dct, je to na servis nebo to je vlastnost?

Příspěvek od Brio »

Jeste jsem zapomnel dodat, ze kdyz bezi regenerace, tak auto jede jak z praku bez zadneho cukani a na volnobeh mam snad ten nejtissi diesel na svete, tak treba to je neco kolem DPF filtu v kombinaci s převodovkou...
I40 WG 2016 DCT Premium Luxury 1.7CRDI
Majitelka hyundaie
*
Příspěvky: 37
Registrován: 08 lis 2019, 14:15

Re: Cukání auta s dct, je to na servis nebo to je vlastnost?

Příspěvek od Majitelka hyundaie »

No od třetí garančky, kdy se ze sport stalo spíše normal, z normal je eko a z eko asi něco, kdy už je lepší jít pěšky...automaticky po nastartování dávám sport ať je to auto trochu agilní. Spotřeba nijak hrozná není.
A nevím, možná je to prvkem mezi volantem a pedály, ale to by mi asi nedělalo jen v jisté rychlosti.
Zkusím ten tempomat a uvidím jestli to bude dělat
I30 1.6crdi 100kw 7DCT 2017
I30 1.6crdi 100kw 7DCT 2019
Uživatelský avatar
Axel.Foley
*******
Příspěvky: 20903
Registrován: 07 zář 2011, 00:02
Bydliště: Olomouc

Re: Cukání auta s dct, je to na servis nebo to je vlastnost?

Příspěvek od Axel.Foley »

:-k
CUPRA Formentor 1,5 TSi DSG
Hyu Tucson 1,7 CRDi Czech Edition, 09/2016, Sand White - prodáno
Uživatelský avatar
Raikin
**
Příspěvky: 135
Registrován: 30 pro 2018, 09:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání auta s dct, je to na servis nebo to je vlastnost?

Příspěvek od Raikin »

Jinak neni pravda, ze DCT ve Sportu neradi sedmicku :D
Obrázek
Hyundai i30 Fastback - 2018 - 1.4 T-GDI DCT - 103kW - Style Ultimate
Skoda Fabia - 2018 - 1.0 TSI - 81kW - Style+
Hyundai i30 combi II 2017 - 1.6 MPI - 88kW
Hyundai Getz 2003 - 1.1 - 46kW
Toyota Yaris 2006 - 1.3 VVTi - 64kW
Audi A3 1997 - 1.8 - 92kW
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5164
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Cukání auta s dct, je to na servis nebo to je vlastnost?

Příspěvek od petzl62 »

Tak mám to auto 3 roky a najeto 125tis. a ještě jsem ji tam ani jednou neměl. Ani v auto módu, ani pádly pod volantem. Takže kde dělám chybu..??? To ji tam dá až ve 200km/hod??? :shock: :wink:
CUPRA Formentor 1,5TSI, 110kW- 2023 matná petroleum
7,1l/100km
Aktuálně 90350 km
Olej: Ravenol 0W-20
palivo: Převážně EO N95,pokud možno bez biosložky, nebo prémiové paliva.
Uživatelský avatar
stanKon
***
Příspěvky: 585
Registrován: 04 říj 2019, 13:28
Bydliště: Plzeň

Re: Cukání auta s dct, je to na servis nebo to je vlastnost?

Příspěvek od stanKon »

Zvykli jsme si na sebe s Comfortem, btw živý je dost, takže Sport dávám jen občas pro zábavu a sedma tam normálně padá. Na rovných úsecích teda určitě. Na stovce tam určitě je.
Hyu Kona 1.6 T-GDI, DCT, 2WD, Style, 7/2019, Pulse Red,...aka Dáša
Š Oct I 1.9. TDI nezmar Barča
ex AUDI 5000 2.5, AUDI 80 2.2
OPEL Kadet combi 1.6, Opel Kadet 1.3
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9521
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Cukání auta s dct, je to na servis nebo to je vlastnost?

Příspěvek od idam.i »

petzl62 píše: 29 črc 2020, 22:19 Tak mám to auto 3 roky a najeto 125tis. a ještě jsem ji tam ani jednou neměl. Ani v auto módu, ani pádly pod volantem. Takže kde dělám chybu..??? To ji tam dá až ve 200km/hod??? :shock: :wink:
Možná ťa ošidili a máš len 6-kvalt. :-k :mrgreen:
Alebo tiež jazdíš ako kolega mr.H. :lol:
Cupra Formentor 1,5 TSI DSG(2022-)Nevada White
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T (2018- 2025) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8....
Uživatelský avatar
Raikin
**
Příspěvky: 135
Registrován: 30 pro 2018, 09:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání auta s dct, je to na servis nebo to je vlastnost?

Příspěvek od Raikin »

Mozna je to tim, ze mas naftaka, tak mozna jine nastaveni :) Ale u 1.4tgdi tam urcite 7 stupen pada :D
Obrázek
Hyundai i30 Fastback - 2018 - 1.4 T-GDI DCT - 103kW - Style Ultimate
Skoda Fabia - 2018 - 1.0 TSI - 81kW - Style+
Hyundai i30 combi II 2017 - 1.6 MPI - 88kW
Hyundai Getz 2003 - 1.1 - 46kW
Toyota Yaris 2006 - 1.3 VVTi - 64kW
Audi A3 1997 - 1.8 - 92kW
Uživatelský avatar
petzl62
*******
Příspěvky: 5164
Registrován: 03 pro 2011, 17:09
Bydliště: Opava

Re: Cukání auta s dct, je to na servis nebo to je vlastnost?

Příspěvek od petzl62 »

Koukni na podpis... Žádná nafta [-X
CUPRA Formentor 1,5TSI, 110kW- 2023 matná petroleum
7,1l/100km
Aktuálně 90350 km
Olej: Ravenol 0W-20
palivo: Převážně EO N95,pokud možno bez biosložky, nebo prémiové paliva.
Uživatelský avatar
Raikin
**
Příspěvky: 135
Registrován: 30 pro 2018, 09:51
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Cukání auta s dct, je to na servis nebo to je vlastnost?

Příspěvek od Raikin »

Jej, moje chyba :) Ale v tom pripade je asi neco nekde spatne, protoze tu 7 to tam fakt hazi.

Ale zpatky k originalnimu problemu, vyzkousela jsi teda ten tempomat? A pokud to dela od konkretni garancky, je mozne, ze treba nejak prehravali verzi firmwaru v ridici jednotce a proto se ted chova jinak?
Obrázek
Hyundai i30 Fastback - 2018 - 1.4 T-GDI DCT - 103kW - Style Ultimate
Skoda Fabia - 2018 - 1.0 TSI - 81kW - Style+
Hyundai i30 combi II 2017 - 1.6 MPI - 88kW
Hyundai Getz 2003 - 1.1 - 46kW
Toyota Yaris 2006 - 1.3 VVTi - 64kW
Audi A3 1997 - 1.8 - 92kW
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Motor a převodovka“