Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Uživatelský avatar
Majcip
*
Příspěvky: 43
Registrován: 19 črc 2020, 21:57

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Majcip »

Ešte by som dodal, že 5" rádio má na A konektore na 36 pine Camera_detect, ktoré má ísť na uzemnenie (GM03). Môže toto mať nejaký vplyv?
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI
Reklama
 

smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od smartmanik »

na tej kamere sa ešte rieši napájanie ktoré ide z rádia smerom do kamery a má to okolo 6,5V
dokopy sú to 4 piny
2x napájanie +6,5 a gnd
2x signál s kamery signál + a signál GND

aby sme si neplietli piny tak v aute kde som mal 5" rádio to bolo podla tejto schémy na týchto pinoch
Konektor A
35 bolo + napájanie 6,5V smerom do kamery
20 GND pre napájanie kamery
7 video signál +
21 vigeo signál -
(popis na schéme úplne nesedí píšem kde som to reálne mal na konektore ktorá je súčasťou auta)
Obrázek
Uživatelský avatar
Majcip
*
Příspěvky: 43
Registrován: 19 črc 2020, 21:57

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Majcip »

Ano tak by to malo byt. Ale jak je potom mozne, ze kamera nenabehla. Mna napada, moznost este urobit reset na radii samotnom, pripadne sa dostat do inzinierskeho menu ci tam nie je nieco vypnute. Prikladam taktiez, schemy, ktore mam zo stranky kde si trebalo zaplatit pristup. Priamo na 8" radio bez navi som nenasel, ziadne schemy ale info preto predpokladam, ze to je to iste.

Je mozne, zeby trebalo silnejsie napajanie pre tu kameru pre 8' radio?

Obrázek

Taktiez tieto schemy hovoria ako su napojene kamera na radio ako aj usb/aux

5" Radio
Obrázek

8" Radio
Obrázek
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od smartmanik »

môžeš skúsiť zmerať aké napájanie ti to dáva z rádia von pre kameru?

ešte je tam ten pin 36 kamera detect ktorý netuším čo robí ale ked je len pre 5" rádio tak predpokladám, že tým rádio zisťuje či kameru má alebo nie (podla výbavy) u 8" je kamera asi vždy


čo mi je divné je to že podla tej schémy čo si dal a čo som dával ja tie čísla pinov sedia
no a ja som nameral to že napájanie pre kameru mám:
pin 32 - +6,5V (milne som predtým uviedol 35)
pin 20 - zem
(na rovnakých pinoch sa to rozbehlo aj v druhej I30 pri inštalácii android rádia)
v tvojej schéme pre 5" farebné rádio (to v strede) je to:
20 - napájanie (pravdepodobne +)
32 je zem pre nápájanie kamery

teda presne opačne možno to máš len prepólované a v popise schémy je chyba
Uživatelský avatar
Majcip
*
Příspěvky: 43
Registrován: 19 črc 2020, 21:57

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Majcip »

smartmanik píše: 09 zář 2020, 12:15 môžeš skúsiť zmerať aké napájanie ti to dáva z rádia von pre kameru?

ešte je tam ten pin 36 kamera detect ktorý netuším čo robí ale ked je len pre 5" rádio tak predpokladám, že tým rádio zisťuje či kameru má alebo nie (podla výbavy) u 8" je kamera asi vždy


čo mi je divné je to že podla tej schémy čo si dal a čo som dával ja tie čísla pinov sedia
no a ja som nameral to že napájanie pre kameru mám:
pin 32 - +6,5V (milne som predtým uviedol 35)
pin 20 - zem
(na rovnakých pinoch sa to rozbehlo aj v druhej I30 pri inštalácii android rádia)
v tvojej schéme pre 5" farebné rádio (to v strede) je to:
20 - napájanie (pravdepodobne +)
32 je zem pre nápájanie kamery

teda presne opačne možno to máš len prepólované a v popise schémy je chyba
Preto predpokladam, ze ich treba prepinovat nasledovne:

z 5" na 8"
20 pin --> 6 pin
32 pin --> 20 pin


Pri tomto zapojeni mi to nenabehlo. Z toho usudzujem, ze je asi potrebne zmerat to napajanie ako ste navrhli.

Prikladam este jednu schemu pinov tento krat na koncovach kablov co idu do radia co je vlastne to iste.

A Connector
Obrázek

B Connector
Obrázek
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od smartmanik »

Asi bude najlepšie zmerať pri zapnutom rádii tieto dva piny a tým určiť polaritu
ale ano podla schemy by to malo byť tak
Uživatelský avatar
Majcip
*
Příspěvky: 43
Registrován: 19 črc 2020, 21:57

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Majcip »

smartmanik píše: 10 zář 2020, 08:40 Asi bude najlepšie zmerať pri zapnutom rádii tieto dva piny a tým určiť polaritu
ale ano podla schemy by to malo byť tak
Zmeral som to a davalo mi to necelých 6,5V. Mám to takto zapojené a tá kamera nie a nie nabehnúť. Dostal som sa do inžinierskeho menu a tam som nič neporiešil. Aj USB mi nabehlo hudbu mi prehralo. Keď som prv napojil mobil tak mi to načítavalo ale zlyhalo to nakoniec takže sa mobil nespojil z neznámych dôvodov s rádiom. BT fungoval. Skúšal som Android aj iPhone. Keď som to skúšal napriamo cez ten kábel fungovalo Apple CarPlay.

Napadá ma, že mám asi chybný medzikus jedine. Najradšej by som bol ak by mi niekto vedel potvrdiť či sa mu to podarilo rozbehať či mal tiež problém s kamerou aj USB hoc to prepajkoval správne.

Ostatné fungovalo ako má.
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od smartmanik »

a sedelo + a - podľa popisu?

ešte to môžeš zmerať priamo na strane konektoru čo ide do kamery v kufri, kameru mi nešlo vytiahúť ale konektor sa dal dať von.
inak už netuším, hovorím riešil som niečo trochu odlišné výmenu 5" za neorigo Android. S toho viem poradiť iba to čo som pochytal na strane auta 8" origo rádio som naživo ešte ani nevidel.
Uživatelský avatar
Majcip
*
Příspěvky: 43
Registrován: 19 črc 2020, 21:57

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Majcip »

smartmanik píše: 14 zář 2020, 06:59 a sedelo + a - podľa popisu?

ešte to môžeš zmerať priamo na strane konektoru čo ide do kamery v kufri, kameru mi nešlo vytiahúť ale konektor sa dal dať von.
inak už netuším, hovorím riešil som niečo trochu odlišné výmenu 5" za neorigo Android. S toho viem poradiť iba to čo som pochytal na strane auta 8" origo rádio som naživo ešte ani nevidel.
Som ochotny sa stretnut a poskytnut skusenost s 8" radiom bez navi. Dojdem kde bude treba. :D
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od smartmanik »

Neorigo android má svoje muchy ale som s tým spokojný :)
Uživatelský avatar
Majcip
*
Příspěvky: 43
Registrován: 19 črc 2020, 21:57

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Majcip »

smartmanik píše: 16 zář 2020, 11:20 Neorigo android má svoje muchy ale som s tým spokojný :)
Mal som samozrejme na mysli na mojom aute a nie ho predať. Môj záujem o 8" rádio originál stále platí. :lol:
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od smartmanik »

Jasné, len už neviem ako dalej pomoct podla toho čo pises to vyzera byť zapojene v poriadku
napadla ma ešte jedna vec do android rádia išiel signál o tom, že je zaradená spiatočka, nie som si 100% istý lebo to už nejaký ten piatok je čo som to robil ale čo som si písal s iným chalanom tu na fóre ked sme riešili rozchodenie kamery na android rádii tak to vyzerá, že by to malo byť na konektore B pin 25

v tej jednej schéme čo si dal k 5" rádiu to tam aj je označné ako Reverse (M09B) ale na tom 8" to nevidím nikde, možno to rádio skrátka nevie že má zaradenú spiatočku len netuším ako je to pri 8" rádiách riešené

ak pozerá schémy SD961 2 (5") a SD969 2 (8") tak, pre 8" signál od spiatočky tiež chýba ako aj camera detect na 36

už ma s toho napadá len že rádio má informáciu o spiatočke cez CAN zbernicu a možno je treba povedať niektorej z riadiacich jednotiek, že v aute je rádio ktoré má záujem byť informované o zaradenej spiatočke, čo môže byť problém

niečo podobné som riešil na renaulte kde na rozbehnutie vonkajšieho čidla teploty bolo treba RJ povedať že auto snímač má, cez diagnostiku som si to spravil ale netuším ako je na tom dostupnosť diagnostík na Hyundai a v Hyundai servise kde to určite vedia spraviť to asi ako niečo extra možno spravia a možno nie. V renaulte mi pri vymenených budíkoch nechceli ani upraviť najazdené KM na tie správne (jednalo sa o pridanie KM na reálny stav nie stáčanie tachometra)
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od smartmanik »

Majcip
Schémy SD200-10 a SD200-11
nemáš?
Uživatelský avatar
Majcip
*
Příspěvky: 43
Registrován: 19 črc 2020, 21:57

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od Majcip »

smartmanik píše: 20 zář 2020, 11:55 Majcip
Schémy SD200-10 a SD200-11
nemáš?
Momentalne nie ale ziskam 8)
i30 Fastback (MY 2018 - PDe), 1.4 T-GDI
smartmanik
*
Příspěvky: 83
Registrován: 25 úno 2018, 09:50

Re: Výmena 5" rádia za 8" originál rádio

Příspěvek od smartmanik »

Ahoj
predpokladám že toto je tiež tvoj topic
Obrázek
Obrázek
tu je tých CAN zbernic zakreslených viac, netuším ale čo to presne je + na tých pinoch nič nie je písané
https://i.ibb.co/yp2DtnZ/AVN-Radio-1.jpg
https://i.ibb.co/nsxn4TN/AVN-Radio-2.jpg
https://i.ibb.co/9tHzFH7/AVN-Radio-3.jpg

je tu písaná aj SD200-9
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Elektronika“