Dobijení baterie u Hyundai IX35

Návody - demontáže, opravy

Moderátor: Moderátoři

Vaaašek
*
Příspěvky: 11
Registrován: 27 bře 2020, 15:42

Dobijení baterie u Hyundai IX35

Příspěvek od Vaaašek »

Dobrý den, má někdo zkušenosti s dobíjením baterie u modelu Hyundai IX35. V návodu k obsluze jsem se dočet, že při nabíjení baterie je nutno baterii odpojit. Nevím jestli autor uvedl tuto informaci z obavy aby při nabíjení nedošlo ke zkratu nebo z důvodu bezpečnosti třeba v málo přístupném prostředí. U všech aut co jsem měl v návodu doporučují baterii při nabíjení neodpojovat. Tak nevím zda u Hyundaje by mohlo dojít k poškození nějakého zařízení i když při nabíjení bude vše probíhat v pořádku? Dík za radu.
Reklama
 

dibarbora
*****
Příspěvky: 2088
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Dobijení baterie u Hyundai IX35

Příspěvek od dibarbora »

Pokiaľ máš serióznu nabíjačku, tak sa nemáš čoho obávať.... odpájať aku netreba.
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Uživatelský avatar
kukajz
*
Příspěvky: 90
Registrován: 10 srp 2020, 20:22

Re: Dobijení baterie u Hyundai IX35

Příspěvek od kukajz »

Presne ako hovorí dibarbora. Osobne som sa pýtal servisného technika v :hyu: A ten sa ma opýtal, akú mám nabíjačku. Hovorím mu že z Lídlu. Tak že sa nemusím obávať a môžem ju nabíjať priamo v aute bez problémov. :wink:
Hyundai i30SW Family Smart, 1.4 t-gdi, 2020, snow white, manuál, 8" bez navi
Peugeot 308 SW, 1.6 16V, 2010, manuál
Škoda Fabia 1.4 50kW
Opel Astra G kombi, 1.6 16V
Škoda 105S žehlička
Vaaašek
*
Příspěvky: 11
Registrován: 27 bře 2020, 15:42

Re: Dobijení baterie u Hyundai IX35

Příspěvek od Vaaašek »

Děkuji za info. V zimě jezdím málo, tak mám obavy aby baterie vydržela. Nemáte náhodou zkušenost jak dlouho vydrží baterie když se nejezdí. Je to tři týdny? Taky nevin jakou má baterie životnost v autě Hyundai ix35. Jezdím už pátý rok a zatím drží bez problému i když nejezdím denně.
Dík
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobijení baterie u Hyundai IX35

Příspěvek od Mexican »

v zime by som to urco 3 tyzdne bez jazdenia a pripadneho dobijania nenechal. Kor nie u 5 rokov starej baterky. Mne original vydrzal myslim 8 rokov (a 200 000km) ale smrt bola celkom nahla a pochopitelne v zime, nebola to ziadna hrozna teplota (bolo tesne pod nulou)

Bud sa zvez aspon raz za 2 tyzdne za mesto nejakych 50km vycistit hlavu :-) alebo si kup nabijacku na baterky. Poctaci v podstate akakolvek za 500kc (z Alzy, z Lidlu, atd)
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
dibarbora
*****
Příspěvky: 2088
Registrován: 05 úno 2018, 14:53
Bydliště: Žilina

Re: Dobijení baterie u Hyundai IX35

Příspěvek od dibarbora »

Presne tak.. relatívne moderné autá akumulátor dokážu využiť na 100% bez toho aby celý čas akumulátor dal najavo blížiacu sa smrť (nehrozí ťažký štart alá... škoda 105, Lada...) ... koniec je náhly, väčšinou prerušené prepojenie medzi článkami alebo kolaps článku. Netreba ani zimu... baterka mi skolabovala v máji.. večer som ešte v pohode zaparkoval, ráno som bol rád, že centrál otvoril auto....
Hyundai Tucson NX4 Shine+, 1,6TGDi, 110,1kW, 2WD MT6 bez náznaku hybridu
ex.Hyundai i30 kombi PDe Family 1.4 T-GDI 6st.
Vaaašek
*
Příspěvky: 11
Registrován: 27 bře 2020, 15:42

Re: Dobijení baterie u Hyundai IX35

Příspěvek od Vaaašek »

Dík za info…, pokud by baterka vydržela 8 let tak je to myslím nadstandard. Obávám se, že nepůjde o levnou záležitost nevyznám se ve výkonu, ale myslím, že nová nepůjde pořídit pod 3.000 Kč to je asi 115 eur.
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Dobijení baterie u Hyundai IX35

Příspěvek od EFISO »

Batéria ti vydrží 8 rokov ale nebude mať už 99% kapacitu a budeš musieť v zime často dobíjať . Moja originál batéria po 7 rokoch mala už iba 63% kapacitu tak som ju vymenil za niečo väčšie ak bude ubúdať kapacita nech je batéria v aute čim dlhšie :wink: Takže to neskapalo náhle ako niekomu .Slúži ešte stále aj po 9 rokoch ale na iné účely . Myslím že určite sa dá kúpiť pod 3000czk -115 eur. Ja som použil tento model a typ .https://granex.cz/startovaci-baterie-exide-ea955 Takže to máš u vás v CZ za 93 euro +doprava tak do 2666 czk to máš Alebo niečo iné Varta ,Bosch ,Banner co je libo :wink:
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Uživatelský avatar
Mexican
*******
Příspěvky: 7910
Registrován: 05 srp 2007, 14:39
Bydliště: Střelice (JmK)
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobijení baterie u Hyundai IX35

Příspěvek od Mexican »

za mna mozem doporucit Bosch S4. Mame v oboch autach, jedna ma 5 (v Accentovi) a druha 4 roky vo Fabii. Vyneral podla celkovej kapacity (nemala by byt menia ani vacsia, tak nejak ako povodna. a idealne vyssi startovaci prud. Baterie kupujem (aj do moto) v batteryimpport v Brne, dobry eshop. Konfiguraky podla typu a motorizacie sa daju najst v poho, dolezite aby to sedelo aj rozmerovo
2023 TUCSON NX4 HEV 2WD Style/Premium - hybridny mladoch od 04/2023
2007 Accent 1,5 CRDi VGT, Nemesis in Elegance & True Blue - legenda s 404 000km, ktora vzdy bude mat miesto v mojom srdci - 08/2007 do 04/2023

http://pancuha.wordpress.com/
Uživatelský avatar
KamZehr
**
Příspěvky: 218
Registrován: 27 dub 2012, 16:48
Bydliště: Praha

Re: Dobijení baterie u Hyundai IX35

Příspěvek od KamZehr »

Tak mē u Sportage vydržela origo. 8 let, ale auto bylo garážovaný. Novou jsem kupoval Exide za cca 2 tis. Kč.
Tucson 1,6 T-GDi Adventure - 09/2020
Vaaašek
*
Příspěvky: 11
Registrován: 27 bře 2020, 15:42

Re: Dobijení baterie u Hyundai IX35

Příspěvek od Vaaašek »

Tak to jsou cenné informace. Ještě bych měl dotaz, který se týká chytrého klíče. V návodu píšou, že baterie v klíči vydrží několik let. Neuvádí kolik? Dále se v návodu píše, že upozornění na slabou baterie v chytrým klíči se zobrazí na displeji auta. Pokud by se baterie zcela vybila auto půjde odemknou klíčem to není problém. Problém je jak se dá auto nastartovat. V návodu píšou, že mechanický klíč umožňuje i nastartování auta. Nikde jsem nenašel kam klíč strčit a auto nastartovat? Tak nevím jestli blbě koukám nebo si v návodu dělají z lidí legraci? Dík za případné zkušenosti všem.
Georges
**
Příspěvky: 338
Registrován: 05 bře 2009, 15:16

Re: Dobijení baterie u Hyundai IX35

Příspěvek od Georges »

Knoflíková baterie v klíči vydrží asi tři roky, alespoň já jsem to tak měl. Koupíš za 50 Kč. Ale ne tu od Vietnamců. Ta vydrží měsíc ...
Uživatelský avatar
KamZehr
**
Příspěvky: 218
Registrován: 27 dub 2012, 16:48
Bydliště: Praha

Re: Dobijení baterie u Hyundai IX35

Příspěvek od KamZehr »

Já to mám u Tucona v manuálu. Auto se otevře klíčem a motor se startuje přiložením klíče k startovacímu tlačítku a jeho zmáčknutím.
Tucson 1,6 T-GDi Adventure - 09/2020
Vaaašek
*
Příspěvky: 11
Registrován: 27 bře 2020, 15:42

Re: Dobijení baterie u Hyundai IX35

Příspěvek od Vaaašek »

Tak to je u novější verze auta já mám rok výroby 2015 (IX35) a tam to takto nepopisují. Asi bude spolehlivější klíč rozebrat a koupit rezervní baterii, ale nevím jestli ho dám zase dohromady. Podívám se znovu do toho manuálu jestli tam nepíšou parametry té baterie to by bylo snadnější. Ten manuál má asi 1000 stran tak tam něco hledat je na hodinu. A ještě o zobrazování slabé baterie u Tucona nic nepíšou?
EFISO
**
Příspěvky: 425
Registrován: 22 črc 2018, 14:45
Bydliště: Sabinov

Re: Dobijení baterie u Hyundai IX35

Příspěvek od EFISO »

vaaašek : Ak maš bezkučový pristup . Tak do ovladače ide bateria 2032 (aspoň mne ) . Vydrží tak 1,5-2 roky .Keď už konči tak ak necháš inteligentný kľuč v chlade +5 a potom neotvoríš auto bez toho aby si zohrial ovládač v rukách aby fungoval tak je najvyšší čas vymeniť batériu v ovládači aby si v zime nemusel odomkýnať manuálne :wink: Ak je v teple alebo zohriaty tak funguje ale ak je slabá batéria tak chlad ju vie otestovať na funkčnosť .
Batérie nie je drahá záležitosť dáš o 1Liter menej paliva a máš na novú batérii :lol:
Hyndai IX35 1.7CRDI Style 2011 (full LED)
Škoda Favorit 136LS
Škoda 110L
Odpovědět

Zpět na „ix35 Jak na to“