Aliexpress / eBay Tunning, aneb tipy na zázraky z číny

Vše kolem úprav na Vašem miláčkovi - kola, hudba, osvětlení, úpravy motoru, styling.

Moderátoři: 89majlo96, Moderátoři

Odpovědět
Odjinud
***
Příspěvky: 902
Registrován: 11 čer 2020, 15:30
Bydliště: Praha

Re: Aliexpress / eBay Tunning, aneb tipy na zázraky z číny

Příspěvek od Odjinud »

Me tedy tesi DAB radio. Spousta stanic, nektery docela zajimavy (napr. Radio Dechovka :-) vse naladeny, hodne regionalnich (ted na chalupe cca 10 nemeckych, a to jsme nejakych 20-30km od hranic (na FM jsem tam snad nikdy Nemce nechytil, ty DAB tedy taky trochu vypadavaj).
červená i30 III/FL combi, 1,5 DPi / 81 kW, comfort
--- ex: ---
červený ford focus mk.I, 1,6i / 74 kW
červená škoda felicia Lxi, 1,3 MPI / 50 kW
červená škoda 130 GL, 1,3 / 43 kW
Reklama
 

Boryš
****
Příspěvky: 1089
Registrován: 30 bře 2019, 12:18

Re: Aliexpress / eBay Tunning, aneb tipy na zázraky z číny

Příspěvek od Boryš »

Chasnik píše: 01 lis 2020, 15:28
Boryš píše: 01 lis 2020, 13:01
Schnack píše: 31 říj 2020, 17:27 Tak já za sebe, mám originál ploutvičku od Hyundaie a neřekl bych, že mám příjem nějak výrazně horší v porovnání se Škodovkama (Fabia III, Octavia II, Octavia III) nebo s Fordem Focusem III. Máme u nás jedno signálově dost slabý místo, kde starý autorádia vypadávaly, ale u novějších aut už je sice cítit, že signál je na hraně ale nevypadávají (ani i30 s ploutví :) )
já mám příjem pro mě nedostatečný...
Nevím, jestli má výše tvé výplaty vliv na poslech rádia v autě :mrgreen: :D/ :mrgreen:
Určitě má. Kdybych měl prachy tak bych neměl :hyu: ale nějakou krávu typu Chevy Suburban, Dodge Durango atp. nejméně s Bang & Olufsen...
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aliexpress / eBay Tunning, aneb tipy na zázraky z číny

Příspěvek od Stringo »

Suburban je super...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
matata
*
Příspěvky: 46
Registrován: 09 zář 2010, 13:20

Re: Aliexpress / eBay Tunning, aneb tipy na zázraky z číny

Příspěvek od matata »

Mohu se zeptat, casto tu kupujete ty ochranne prahy ke dverim. Oni v nizsich vybavach nejsou nebo jsou ty z ali v necem lepsi nebo hezci?
Já tam mam cerne plastove uz z vyroby
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aliexpress / eBay Tunning, aneb tipy na zázraky z číny

Příspěvek od Stringo »

Já se ale bavím o ploutvičkách neoriginálních, dodaných na auto, které na to není připravené. OIII pokud neměla navigaci (kvůli GPS byla ploutev), tak neměla nic, protože anténa byla v zadních bočních oknech. Když ale máš auto s prutem, tak každá ploutvička bude mít horší signál, než prut :wink:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
lumix
****
Příspěvky: 1381
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Aliexpress / eBay Tunning, aneb tipy na zázraky z číny

Příspěvek od lumix »

Mel jsem OIII před i facelift a obojí mělo ploutev. Mel jsem tam v obou případech origo navigací. A bez navíc měla minimálně prefacelift normální anténu na střeše.
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aliexpress / eBay Tunning, aneb tipy na zázraky z číny

Příspěvek od Stringo »

Hele netuším, standardně OIII s ploutví měla navigaci originál z výroby. Když měla jen rádio, tak měla střechu prázdnou (pouze první 2 roky výroby OIII předFL měla ještě prut). Jezdil jsem v nich 5 let a vystřídal různé výbavy, tak o tom něco vím :wink: Jinak i30 má taky ploutev jen s navigací, bez ní má prut (nemá antény ve sklech). A stále si stojím za tím, že když má někdo z výroby prut a dá na střechu ploutev, tak si zhorší příjem signálu rádia a je úplně jedno, jestli si koupí čínskou ploutev, nebo nějakou "kvalitnější" z EU. Je to dáno konstrukcí celého radiového systému který je v autě (tuner v rádiu, zesilovač, zesilovač příjmu v noze prutu a prut samotný). Tomu kdo poslouchá Spotify, nebo muziku na USB či mobilu je to jedno, designový efekt je bonus...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
thornych
**
Příspěvky: 184
Registrován: 15 čer 2014, 07:23

Re: Aliexpress / eBay Tunning, aneb tipy na zázraky z číny

Příspěvek od thornych »

OIII má ploutev buď kvůli navigaci, nebo kvůli nezávislému topení (resp. kvůli dálkovému ovládání nezávislého topení). Jinak je anténa rádia integrovaná do zadního okna...
Kia xCeed 1.4 T-GDi "75"
Octavia III FL 1.5 TSi Elegance (služ.)
ex.: Opel Astra G 1.6 16V, Ford Focus 1.8 TDCi, Fiat Punto II 1.2, Škoda Octavia II 1.9 TDi 4x4, Škoda Octavia II 1.9 TDi, Octavia III 1.6 TDi 4x4, i30 kombi - 1.6 GDi
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aliexpress / eBay Tunning, aneb tipy na zázraky z číny

Příspěvek od Stringo »

Pojďme se věnovat tématu, tohle je už hodně off topic :roll:
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Aliexpress / eBay Tunning, aneb tipy na zázraky z číny

Příspěvek od Pjotr1 »

jen ještě doplním, že ploutev v sobě většinou má GPS a prutová ne, mám to takto v návodu, staKon teda tvrdí že i s prutem má gps. Důvod není jen navigace nebo topení, ale i eCall.

Ale z5 k tématu : máte někdo block heater (předehřívač motoru) ? Např. https://www.ebay.com/itm/Engine-Coolant ... 2711276268
Uvažujete o tom ? Máte to ? Zkušenosti ?
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Aliexpress / eBay Tunning, aneb tipy na zázraky z číny

Příspěvek od Chasnik »

Kdysi jsem o tom přemýšlel u CRDi, benzín se ohřívá rychleji. Ale pozor u toho odkazu, na stránkách výrobce jsou pro i30 uvedeny jiná katalogová čísla, tak aby někdo případně nekoupil něco, co do motoru nesedí [-X
https://www.defa.com/electrical-preheat ... ne-heater/

EDIT: jinak za podobné ceny (jen mírně dražší), se to dá sehnat i v ČR:
https://www.levnealarmy.cz/eshop/komfor ... otoru.html
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aliexpress / eBay Tunning, aneb tipy na zázraky z číny

Příspěvek od Stringo »

Nějak v tom předehřívači nevidím reálnou efektivitu. Pokud mám auto v garáži, není to třeba vůbec, pokud mám auto na sídlišti je to nereálné a pokud mám auto u baráku ale venku, tak už se vidím, jak v zimě každý den běhám připojovat a odpojovat auto s prodlužkou :lol:

Ta cena za 5m kabel do zásuvky je asi aprílový žert ne :lol:

Podle mě je to jen placebo pro lidi co za každou cenu chtějí něco dělat pro svoje auto, ale reálně asi k ničemu. Motor mám při -15°C za 5km ohřátý na 50-60°C. Olej to stejně neohřeje, což je mnohem důležitější pro motor.
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Aliexpress / eBay Tunning, aneb tipy na zázraky z číny

Příspěvek od Chasnik »

Taky se to nejvíc prodává ve Skandinávii, Pobaltí a Rusku, protože tam ty zimy jsou tužší a tahle vychytávka má větší význam. Na prohřátí oleje se dávaly topné sítě nebo odporové destičky přímo na povrch olejové vany dole. Ale v našich podmínkách se to za ty prachy moc nevyplatí, zvlášť, když se jezdí delší trasy. A navíc, teplý motor přiláká kuny :wink:
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Aliexpress / eBay Tunning, aneb tipy na zázraky z číny

Příspěvek od Stringo »

Než jsem se přestěhoval na barák, kde mám nevytápěnou garáž (nikdy v ní nebylo pod nulou), tak jsem 10 let bydlel na sídlišti a nikdy se mi nestalo (diesel i benzíňák), že bych měl problém se startováním apod. Za mě prostě ve střední Evropě na osobák naprosto zbytečné. Radši koupit po 5ti letech novou baterii...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Pjotr1
***
Příspěvky: 800
Registrován: 26 črc 2020, 17:51
Bydliště: ostrov pozitivní deviace

Re: Aliexpress / eBay Tunning, aneb tipy na zázraky z číny

Příspěvek od Pjotr1 »

Já parkuju za plotem = venku s možností el přípojky bez problémů. Celkem o vyhřívání motoru uvažuju. Důvod není problém se startováním, ale rychlejší zahřátí motoru = rychlejší topení a hlavně menší karbonizace vlivem studeného oleje. Bohužel jezdím krátké trasy tak snad by to pomohlo.
Ale jak koukám nikdo to nemá, tak to je jen můj výmysl a kolektivní chytrost říká že to u nás nemá smysl.
i30 kombi 2020- Style 1.4 t-gdi navi Olivine Grey
ex : Nissan Primera 2.0i
Odpovědět

Zpět na „i30 2016- Úpravy (tuning)“