Koronavirus, očkování, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Pokec o všem, co se jinam nehodí.

Moderátoři: Farrael, Moderátoři

Zamčeno
Uživatelský avatar
mopic
*
Příspěvky: 63
Registrován: 18 led 2021, 17:05
Bydliště: Hradec Králové

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od mopic »

To Sanchez: Nenapadlo Tě někdy, že by sis s tím někam zašel? Určitě se to dá léčit :-k
Hyundai i30 1,5 DPi Comfort kombi
ex:
Citroen C3 Picasso
Citroen Xsara Picasso 2x
Škoda Felicia kombi
Škoda Forman
Škoda 120
VAZ 2101
Reklama
 

lumix
****
Příspěvky: 1398
Registrován: 03 říj 2016, 21:58

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od lumix »

willy50 píše: 28 úno 2021, 12:53 Stringo, u mne máš palec nahoru.
Takový smajlík tady chybí!?!?
*
Jinak, kdybych věděl jakou diskuzi tady vyvolám, tak ten svůj první příspěvek snad smažu bez odeslaní. ](*,)
👍 tady je
kolomaz
**
Příspěvky: 371
Registrován: 01 led 2021, 18:02

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od kolomaz »

1. proč hned každého kdo má jiný názor než vy - urážíte ?
2. Kde jste se to naučili ? Já , když narazím na kohokoliv s odlišným názorem tak se sice snažím ho přesvědčit , že se podle mne mýlí, nicméně snížit se k tomu, abych ho urážel ? To je opravdu ubohost

a Stringo . tomu co jsi napsal :

Stringo : Kolomaz, Sanchez a další co tu hrozně řešíte každý jiný názor, než je ten Váš..
Opravdu ? A nejsi to třebas stejně i ty ? Já neřeším jiné názory. Já se tě jen zeptal na ty odborníky a neodpověděl jsi mi.

Stringo : Vy tady dáváte za pravdu jedné polovině odborníků, my zase té druhé.
Já se o žádných odbornících na rozdíl od tebe nezmiňoval.

Stringo : Bylo by fajn, kdyby se ti, co jsou úplně posedlí Covidem, restrikcemi a vší tou mediální masáží trochou uklidnili a přijali i názor opačné strany.
A kdo je zde posedlý Covidem ? Ti co tvrdí, že COVID není problém, protože se týká jen 6500 lidí v nemocnicích a nebo ti co tvrdí, že COVID je velký problém ?
A Stringo, proč chceš, aby někdo přijal tvůj názor, když ty nechceš přijmout názor druhých ?
Co tak tvůj požadavek otočit – a chtít abys ty se uklidnil a přijal i názor opačné strany ?
Ale to bych chtěl asi moc.

Je jasné, že každý má svůj názor a je otázka, kdo je ochoten o názorech vést konstruktivní dialog. A jelikož ani na tak malém fóru se nejsme sto na slušné debatě ani dohodnout , a to nám o peníze nejde. Pak se divme, že se nedohodnou poslanci , kteří se starají o svá konta :-)
Uživatelský avatar
Maras
*****
Příspěvky: 1712
Registrován: 09 srp 2020, 14:44

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Maras »

Já jen do toho naposledy vstoupím. Už se nemíním k tématu covid vyjadřovat a ani to nechci znovu nějak kriticky rozebírat, všichni máme nějaký názor a to je v pořádku. Toto fórum by stejně mělo být o hlavně našich "plechovkách", jak kdysi psal polárka. Tečka.
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81 Kw Smart
Hyundai i30 HB 1.5 DPi 81kw Comfort
Hyundai i30 GDW 1.6 MPI 88 kW Ambassador
HONDA Jazz 1.4 73kW
Ford Focus II Combi 1.6 74kW
Š.120,Favorit,Fabia...
Uživatelský avatar
mopic
*
Příspěvky: 63
Registrován: 18 led 2021, 17:05
Bydliště: Hradec Králové

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od mopic »

To Kolomaz:
Nezlob se na mě, ale můžu mít na věci jiný názor, to je vcelku normální, ale označovat lidi s jiným názorem za hloupé (Sanchezuv příspěvěk na str. 17 6. od shora) a pak na oponenty začít vytahovat paragrafy trestního zákoníku o šíření nakažlivé choroby, to už není diskuse, ale paranoia. Nebo Ti to příjde normální?
Hyundai i30 1,5 DPi Comfort kombi
ex:
Citroen C3 Picasso
Citroen Xsara Picasso 2x
Škoda Felicia kombi
Škoda Forman
Škoda 120
VAZ 2101
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Stringo »

Kolomazi, tohle rodeo tady začal Sanchez a ty jsi mu začal přitakávat, tak jsi to slízl s ním. Bohužel já se tady žádnými konkrétními odborníky neoháněl, já mám přístup k informacím pouze z médií a nějakých internetových portálů, osobně žádného neznám, pouze jsem konstatoval, že pohled na Covid je 50/50 % a že se tady bavíme o poměru lidí 6500 v nemocnicích, možná 1 000 000 v ohrožené skupině a zbytek republiky je držen dle mého názoru v až zbytečně velkých omezeních.

Nechápu čím se tady snažím někoho přesvědčovat, já jsem se začal jen bránit proti tomu, že se mi někdo jiný snaží vnutit jeho vyhraněný názor. Netuším, zda si vůbec uvědomujte, co se děje v pozadí s naší ekonomikou, co znamená schválený schodek půl bilionu korun a jestli máte představu o tom, jak dlouho nás asi může vláda držet takhle v izolaci, než se to všechno sesype... Prostě se nechci nechat přesvědčovat, to je celé a už vůbec ne od člověka, který se dokáže ohánět jen a pouze svojí manželkou (které neupírám, že je teď asi hodně pod tlakem jako dalších několik tisíc zdravotníků) a nějakými paragrafy...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Sanchez
***
Příspěvky: 518
Registrován: 01 lis 2020, 13:20
Bydliště: Rakovník

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Sanchez »

Ja ze sa vyhrazam? Prestudujte si trestny zakonnik.
1. Len som vyjadril radost, ze dodrziavate urcene pravidla. Vacsina z vas to napisala. No a porusenim sa uz stalo, ze je z toho sudny pripad. Tolko argumenty
2. Rodeo sa zacalo vo chvili, ked ludia bez argumentov diskutovali stylom jedna pani povidala
3. Neohanam sa len manzelkou, ale aj jej kolegami, setrami a inymi kapacitami z odboru. Nie automechanikom a dochodcami
4. Nikoho som nepriesvedcal, len som sa za cele dva dni nedozvedel jeden argument, aby som vam napisal, ze mate pravdu. Nicim nepodlozene tvrdenia do takejto diskusie nepatria. Ak chcete diskutovat s clovekom, co ma kontakty na zdravotnikov, tak sa treba lepsie pripravit
5. Stringo zhrnul moje zdroje. Tak hadam doktora nebudeme spochybnovat. Internetovy portal, ak som dobre pochopil, mysleny The Lancet, tak sa jedna o velmi renomovany, uznavany lekarsky casopis. Je v anglictine, bohuzial, vacsina z vas najskor nerozumie, ale Google translator dokaze dnes zazraky. Aspon trochu snahy by to chcelo. Pardon Mr. Hyundai sa pokusil o odbornejsiu diskusiu. Bohuzial len jeden z toho mnozstva. Tretim zdrojom v tom case bol kanal Discovery, teda vedecko-technicky. Ze je plateny? No mam na to, tak som si ho zaplatil. Neviem kolki ste si pozreli tu relaciu o Covide a vakcinach. Dost jasne popisali principy vakcin.

Ak tu niekto da nahlad z nejakej siete o pocte umrti v CR za dany rok a ide porovnavat umrtia na covid s cukrovkou alebo kardio, tak tomu absolutne nerozumie. Este som naznacil, kde dotycny urobil zasadnu chybu, tak by som ocakaval podakovanie a ospravedlnenie, ze pochybil.

Tema ekonomiky ide mimo mna, politiky detto, mam sice nejaky nazor, ale takto verejne obvinovat niekoho nechcem.

Kto je uzivatel mopic ? Odborne argumenty nula, len osobny utok.
Mozete uviest aspon jeden prispevok, kde niekoho urazam ?

Diky
i30 Fastback 2019 PDE Trikolor-komfort, 1,6 crdi 100 kw, polar white
Uživatelský avatar
idam.i
*******
Příspěvky: 9008
Registrován: 24 dub 2012, 23:25
Bydliště: Bratislava

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od idam.i »

Urážaš každým svojim príspevkom.Svojou nadradenosťou a svojim presvedčením,že všetci okolo sú blbci.Nebudem už viac reagovať na nič čo ešte pošleš na tému Covid.
Pokiaľ chceš debatovať o autách,nedbám.
Hyundai i20 Chic 1,25 (2017-) biela
Opel Insignia GS 1,5 T Innovation(2018-) Satin Grey
Hyundai Elantra AD 1,6 Style Sparkling metal
Hyundai i40cw 1,6 GDI, Blue spirit
Ford Cmax 1,6
Ford Mondeo 1,8
Mazda 626 V6, Renault 21 , Citroen BX16...
Uživatelský avatar
mopic
*
Příspěvky: 63
Registrován: 18 led 2021, 17:05
Bydliště: Hradec Králové

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od mopic »

idam.i: Lépe bych to nenapsal =D>
Hyundai i30 1,5 DPi Comfort kombi
ex:
Citroen C3 Picasso
Citroen Xsara Picasso 2x
Škoda Felicia kombi
Škoda Forman
Škoda 120
VAZ 2101
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Stringo »

Víš kde je problém Sanchezi?
Vůbec ne v COVIDU, ale ve vládnutí našich činitelů zpátky 2 dekády. Ono je totiž tristní, jak naše zdravotnictví vypadá a že teď kolabuje kvůli 1500 JIP pacientům...

Toto jsou tvoje argumenty = 1500 JIP + 5500 hospitalizovaných pacientů na 10 700 000 obyvatel.
A toto je pánové náš problém, kvůli kterému jsme na hranici ekonomického kolapsu, největšího od příchodu Praotce Čecha, od jehož příchodu naše země ekonomicky rostla ](*,)

A co že to naše stávající vláda dokázala za rok od vzniku pandemie? NIC! Jen ruinuje systematicky ekonomiku a zadlužuje nás ne po milionech, ale po miliardách a to bez výsledků, což je pro nás všechny jeden z nejdůležitějších aspektů (ano hned po zdraví, což ale neznamená, že můžeme šmahem ekonomiku položit), v případě pacientů nepřišla s naprosto ničím, vyhodila miliony z okna pro polní nemocnici, na kterou neměla stejně personál a takhle bych mohl pokračovat, ale nechce se mi, je mi z tohoto tématu na blití, protože denně mě masírují média, škola, zaměstnavatel a ptoom přijdu sem a tady mě někdo bude tlačit do hlavy bláboly o tom, jak je hrozně správné nás všechny zavřít doma, děti neposílat do školy a nechat se očkovat nějakou pochybnou, narychlo otestovanou vakcínou, po níž se po pár letech můžou začít objevovat zdravotní problémy nemalého významu #-o
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Stringo
******
Příspěvky: 2641
Registrován: 27 led 2019, 12:54
Bydliště: Plzeňský kraj
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Stringo »

A ještě jedna věc, která sice někomu nebude vůbec připadat divná a nebude znít jako Lobby (a to jde jen o jednoho člověka v jedné malé zemi, co potom nadnárodní farmaceutické firmy)... Vůbec nikdo z nás netuší, co za obrovské peníze se v tomto celosvětovém problému začalo točit a že pár vyvolených se na tom neskutečně napakuje a samozřejmě vůbec nebude pro to, aby se tahle situace rychle zlepšovala...

Ing. Andrej Babiš je přes firmu SynBiol, a.s. se sídlem Pyšelská 2327/2, Chodov, 149 00 Praha 4, IČ : 26014343, většinovým vlastníkem fondu HARTENBERG HOLDING s.r.o. se sídlem Na příkopě 859/22, Nové Město, 110 00 Praha 1, IČ: 01801261, který vlastní společnosti podnikající ve zdravotnictví, mimo jiné společnost FutureLife a.s., IČ: 02625067,se sídlem Na příkopě 859/22, Nové Město, 110 00 Praha 1, která vlastní společnost VIDIA-DIAGNOSTIKA s.r.o. IČ: 41194811, se sídlem Českomoravská 2510/19, Libeň, 190 00 Praha 9, která provádí testování na koronavirus.

Vláda ČR rozhodla dne 28.2. 2021 že je nutné vice testovat, že podnikům, které budou testovat své zaměstnance to budou proplácet zdravotní pojišťovny, vláda uvažuje o testování dětí, jako podmínku, aby mohly chodit do školy, o povinném testování zaměstnanců v průmyslových podnicích a další opatření, aby se testovalo co nejvíce. Přitom A. Babiš je příjemcem zisku z tohoto testování, protože firmy z fondu Hartenberg patří mezi hlavní provozovate...
Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDi 103kW MR.2019 (Polar White, Style, NAVI)
Obrázek
Uživatelský avatar
Chasnik
******
Příspěvky: 4140
Registrován: 08 srp 2011, 19:23
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Chasnik »

Dík, žes' to takhle našel, já jsem o tom taky slyšel, akorát nebyl čas se v tom pitvat, "trasovat" obchodní rejstřík je někdy dost náročné. Mě osobně to nepřekvapuje, ale když chce někdo důkazy, tak tady jsou...
i30 combi PDe 1.5 DPi 110k
i30 kombi CRDi Weekend Design 109 k (17-20), Cee'd SW 1.6 GDI 135 k (15 -17 )
i30 cw 1.6 CVVT 126 k (11 - 15), C-MAX 1.6 TDCI 109k (06 - 11), Punto 1.2 16V 80k (02 - 06)
6 x Š 120/125 (95 - 02)
Uživatelský avatar
Miroslav 62
**
Příspěvky: 192
Registrován: 29 pro 2016, 22:04
Bydliště: Pov.Bystrica

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Miroslav 62 »

Stringo
Myslím že si to napísal presne a mohla by to byť pomyslená bodka za týmto týždňom aj keď najprv to musí schváliť pán S........z
Prosím Vás poďme si radšej zahrať klubový fotbálek a prenechajme toto vlákno Sanchezovi máme toho svinstva všade kde sa človek pozrie a toto fórum aj keď to je všeobecný pokec by sa k tomu nemalo znižovať.

Sanchez posielam ti darček na to vyberanie pokút a trestanie tých čo za to môžu 🚔🚔🚔🚔 🚓 🚓 🚓 🚓 🚓 🚓 🚓 🚓
Hyundai i20 YES 1.2 62kW 2016 Agua Sparkling
Renault thalia 1,2 16V 55kw expression (*2006) 2017 predané
Uživatelský avatar
Espero
******
Příspěvky: 2775
Registrován: 02 srp 2007, 10:01
Bydliště: Tetín-Beroun
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Espero »

Sanchez je zde registrován chvilku, přesněji 4 měsíce od listopadu 2020. Jestli je to opravdu hyundaják vědět nemůžeme, řada z nás se osobně zná a funguje tady třeba i 20 let, já někdy od r. 2007 neboli cca 14 let. O něm se nic neví a dát si fotku hyundaje na profil asi žádný problém není pro kohokoli.
Opakuje se na tomto fóru situace, kterou jsem zažil na jaře na fóru Caravan24, neboť jak je tady známo jezdím s obytňákem. Tenkrát tam byl nasazený troll, který se domáhal soucitu ne ke zdravotníkům, protože nemocnice byly prázdné, ale pro změnu k policajtům a hasičům, chudinkám placeným z daní které jsme jim dali my a kteří také hlídali obyvatelstvo. (Můžu ještě tak mluvit o daních, protože do důchodu jsem šel až od 1.2. a daně tento měsíc jsem ještě platil, tudíž přispíval jak na zdravotníky, tak na policajty a ne málo.) Argumentace tenkrát byla podobná, jeho agresivita narůstala a také vyhrožoval trestním zákoníkem a dokonce že udá ty, kteří na fóru sdělili, že jezdili na cesty do přírody, i když pohyb zakázaný nebyl a spaní s karavanem v přírodě nic neporušovalo, jen byl zákaz vycházení od určité hodiny a to se i v tom obytňáku dalo dodržet. Také se stavěl jako karavanista, jenže tam ho lidi usvědčili, přesněji řečeno usvědčil se sám, protože blábolil pitomosti o karavaningu, které by žádný člověk, který se tím zabývá déle než 6 měsíců nikdy nemohl vypustit ven ze své hlavy. Můj názor je, že v těchto vypjatých situacích nám na fóra nastrkuje stát agenty, trolly, kteří mají za úkol určité diskuze rozvracet a rozeštvávat lidi na nich.
od 29.3.2018 Peugeot Boxer 3000 Blue HDi L2H1,barva červená Tiziano,obytný vůz s ložnicí 1,87x3,12 m.
od. 19.4.2017 Renault R 11,1,7i z 04/1985,barva červená (atestovaný veterán)
od 17.12.2021 Renault Fluence 1,6 16V z 08/2010, barva béžová metalíza
Uživatelský avatar
Sanchez
***
Příspěvky: 518
Registrován: 01 lis 2020, 13:20
Bydliště: Rakovník

Re: Koronavirus, zavřené školy, děti doma, nouzový stav atd.

Příspěvek od Sanchez »

Stringo píše: 28 úno 2021, 20:45 očkovat nějakou pochybnou, narychlo otestovanou vakcínou, po níž se po pár letech můžou začít objevovat zdravotní problémy nemalého významu #-o
O ekonomike sa hadat nebudem, tu mate vsetci pravdu. K tomu som sa nevyjadril detailne, ani nechcem. Vidim, ze to suvisi s covidom. Nie som slepy. Ale ja nepotrebujem hladat vinnika vo vlade. Podobne je to na Slovensku, mam tam dalsiu rodinu. Mate podozrenie na Babisa? Podajte podnet, mate pravo na to.

A zase k tvojmu prispevku:
1. Pochybna: mas nedoveru? Voci ktorej? Na zaklade coho? Faktom je, ze su schvalene EMA-europska liekova agentura (ze mnohi neveria EU je ich problem). Alebo sa neveri EMA ?
2. Narychlo otestovana: Testovanie v minulosti prebiehalo v krokoch za sebou, teraz bolo nutne a mozne jednotlive fazy spustit sucasne, zaroven bezpecne. Aj preto sa skratila doba, okrem toho, ze vsetka energia isla na vedecky ucel proti covid. Schvalena vakcina je bezpecna. V prospech casu sa vyuzili aj znalosti zo SARS ci MERS
3. Po par rokoch mozu byt zdravotne problemy: Porovnavas to s historiou, konkretny pripad? Ake problemy mas na mysli?

Pre usporu casu navrhujem pisat rovno fakty, aby som reagoval na konkretne udaje.
i30 Fastback 2019 PDE Trikolor-komfort, 1,6 crdi 100 kw, polar white
Zamčeno

Zpět na „Pokec“