Klimatizace

Osvětlení, signalizace, audio, pojistky.

Moderátoři: Farrael, Lhoty, Moderátoři

Ramon
Příspěvky: 5
Registrován: 31 pro 2006, 15:26
Bydliště: Klatovy

Klimatizace

Příspěvek od Ramon »

Pri zapnuti klimatizace mi nespina kopresor ale zapnou se mi obe sehary
na chladici. Od kolika stupnu se sepne klima? a co s tema saharama je to normalni?? Mam Lantru 1,6 16V r.v. 98. Diky za rady..
Reklama
 

Dastin

Příspěvek od Dastin »

Sice nevím co jsou sehary(asi myslíš ventilátory chlazení), ale když zapneš klimu musí se rozběhnout ventilátory,jemě poklesnou otáčky, ty se však hned srovnají.A měl bys uslyšet takové cvaknutí elektromagnetu na řemenici kompresoru klimatizace v prostoru motoru. V každém případě klima funguje okamžitě,ale pokud ji máš naplněnou. Mohlo se ti stát, že ti unikla náplň a nemusí chladit dobře,jen trochu a nebo vůbec.Nebyla bouraná? Většinou ji předchozí majitel nenechá naplnit, a nebo to máš možná dovezené, a bylo třeba bourané.Kukni, jestli tam máš všechny plasty a držáky ze spodu na krytech motoru,nadkolí atd. Třeba se pletu.
______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kW 1997 LPG
Ramon
Příspěvky: 5
Registrován: 31 pro 2006, 15:26
Bydliště: Klatovy

Klimatizace

Příspěvek od Ramon »

Ťuklý to asi bylo,ale kompresor vůbec nesepne.Kdyby nebyla náplň v klimě,tak to musí po sepnout kompresor stejně?Mě se akorát rozběhnou ventilátory nic necvakne.Díky za odpověď.
Uživatelský avatar
Tommas33
**
Příspěvky: 475
Registrován: 03 pro 2006, 09:51
Bydliště: Křenovice u Slavkova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Tommas33 »

V tom kopresoru je olej a pokud se klima dlouho nepoužívá tak se prostě nepromaže a odejde!Klima se má zapínat min.1.týdně na pár minut kvůli promazání kompresoru.
Accent 1.3 12v 97:Láska se kterou jsem se těžce loučil.Sonata 2.0 16v už taky minulost...nyní Škoda felicia combi 1.9 d provoz na eko naftu 1.30kc km...Citroen xantia 2.0HDi
Dastin

Příspěvek od Dastin »

Jo i když není náplň, tak kompresor spíná,tak zkontroluj přívodní kabely ke kompresoru a jestli je připojené a funkční tlačítko na zapínání klimy.Jo a co pojistky ke klimě jak v prostoru motorovém tak v autě u brzdového pedálu?
Ale vzhledem k tomu,že se vrtí ventilátory je to hloupost.Ale na ten přívod ke kompresoru se podívej. Leda že by kompresor měl sˇolo pojistku a relé, tak by to úplná blbost nebyla.
_______________________________________
Hyundai Lantra combi 1.6 16V 84kW 1997 LPG
Ramon
Příspěvky: 5
Registrován: 31 pro 2006, 15:26
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od Ramon »

Kompresor má svoje spínací relé v pojistkovce u motoru.Našel jsem spíncí kabel od vypínče klimi přes pojistku až k relátkům na ventilátory na chladiči ty fungujou.Kompresor jsem zkusil na tvrdo od baterky a sepne,ale nechladí tak je asi málo chladiva,ale to necham na jaro(naplnit vyčistit).Ale nejde spínací kostra na relé kompresoru,pojistky jsem prohlédl 2x a nic.
zz
**
Příspěvky: 178
Registrován: 27 srp 2006, 13:44
Bydliště: Severní Morava

Příspěvek od zz »

Nevím přesně jak u tvého auta, ale je normální, že ve vysušovači chladiva, který je vmontován do okruhu klimatizace je spínač, který při poklesu tlaku pod minimální mez rozepne el. okruh klimy. Má tím zabránit zničení kompresoru, ke kterému by došlo,pokud by běhal naprázdno. Jde hlavně o to, že pokud ti prdne hadice a chladivo uteče prudce, vezme sebou i olej a je to v .....!
Dříve: ..... a Santa Fe 2,4, manuál
nyní khaki Santa 2,2 Dynamic, manuál
Ramon
Příspěvky: 5
Registrován: 31 pro 2006, 15:26
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od Ramon »

Tak to je možná ta příčina uvidim až to necham naplnit.Do té doby s tim nebudu nic dělat,aby nebyl větší problém.Díky za tipy až bude tak dám vědět.
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Re: Klimatizace

Příspěvek od ivan »

Ramon píše:Ťuklý to asi bylo,ale kompresor vůbec nesepne.Kdyby nebyla náplň v klimě,tak to musí po sepnout kompresor stejně?Mě se akorát rozběhnou ventilátory nic necvakne.Díky za odpověď.
Pokud není médium(náplň) v klimatizaci kompresor nesepne!! :o
Je to jištěný kvůli tomu aby se kompresor nezadřel!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
TomXP
**
Příspěvky: 140
Registrován: 12 úno 2007, 07:48
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Re: Klimatizace

Příspěvek od TomXP »

Ramon píše:Pri zapnuti klimatizace mi nespina kopresor ale zapnou se mi obe sehary
na chladici. Od kolika stupnu se sepne klima? a co s tema saharama je to normalni?? Mam Lantru 1,6 16V r.v. 98. Diky za rady..
Me se zapnuly vetraky, kompresor bezel ale nechladil. Po zmacknuti ventilku na klimatizaci tam tlak byl, tak jsem myslel, ze je neco pryc. Nechal jsem si zkontrolovat tesnost, vymenit medium a doplnit olej a je vse OK. Celkova cena 1000,- Kc. Po zapnuti chladi max do 20 sec. Po par parnych dnech musim rict, ze to je VEC ! 8)
Hyundai už nemám, ale za to to tu mám rád, vždycky jsem tu našel radu :-)
Uživatelský avatar
Topek2
**
Příspěvky: 150
Registrován: 15 bře 2006, 20:18
Bydliště: Most

Příspěvek od Topek2 »

máš recht,mě to přišlo předtím jako zbytečnost,říkal sem"votevřu vokna a mám klima jak fík" ,ale v těch pařákách co byly minulej rok to bylo jak kdybych pouštěl fén.Sice po sepnutí ubere výkon,ale ta pohoda když vidim ty embéčkáře jak se pařej :roll: po sepnutí chladí téměř okamžitě a silně,takže vše co se od ní očekává.Letos jí podle meteorologů užijem taky v hojné míře 8)
LANTRA 1.8-beast in korea 25*5*10 + --odpočívej v pokoji
Uživatelský avatar
Sparrow
*
Příspěvky: 43
Registrován: 25 čer 2006, 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sparrow »

Jak si na klimu zvykneš už bez ní nikdy nechceš být.Já naštěstí ve svý nový služební Fobii klimu budu mít jinak bych se musel jezdit chladit k novýmu majiteli mojí Lantřičky :lol:
Lantra kombi 1.6 84kw r.v.1996,Lantra 1.6 84kw r.v.1994,Fiat tipo 1.4 r.v.1990
Uživatelský avatar
TomXP
**
Příspěvky: 140
Registrován: 12 úno 2007, 07:48
Bydliště: Teplice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od TomXP »

Jo ten vykon, ten je po zapnuti klimy dost podstatne znat, jak kdyz tahnu vozejk s piskem. To me docela stve a doufam ze nebudu v lete jezdit za 15l/100 :|
Hyundai už nemám, ale za to to tu mám rád, vždycky jsem tu našel radu :-)
Uživatelský avatar
Sparrow
*
Příspěvky: 43
Registrován: 25 čer 2006, 13:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od Sparrow »

No u tý 1,6 to zas není tak hrozný a spotřebu to prakticky nezvyšuje jel jsem se zaplou klimou 1000km v tahu bylo v noci takový horko že to jinak nešlo a spotřeba prakticky stejná jako rok předtím bez klimošky záleží taky jak ti běží rychle ventilátor na 1 to je v pohodě.Akorát ti nesmí klimatizaci zapínat manželka při předjíždění do kopce což ta moje občas dělá:lol:
Lantra kombi 1.6 84kw r.v.1996,Lantra 1.6 84kw r.v.1994,Fiat tipo 1.4 r.v.1990
Ramon
Příspěvky: 5
Registrován: 31 pro 2006, 15:26
Bydliště: Klatovy

Příspěvek od Ramon »

Tak jsem problém klimy vyřešil.Musel jsem koupit nový chladič,který byl moc poškozenýa stál 3100 kč,nechal jsem to naplnit a vše funguje jak má. Tak děkuji za všechny rady a tipy.Jinak jsem s Lantrou spokojený,žádný jiný problem jsem řešit nemusel a jen jezdím.Všem přeju mnoho kilometrů bez starostí!!!
Odpovědět

Zpět na „Lantra - Elektronika“