Spínač na saharu ke Scoupátku

1991 - 1995

Moderátoři: Tringi, Piskotkiller, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Spínač na saharu ke Scoupátku

Příspěvek od Yurii »

Zdarec hoši, mám takovej drobnej problém, cosi se mi na chlazení podělalo, nejsem si jistej jestli termostat nebo nějáký teplotní čidlo (od relátka k sahaře sou dráty OK a když natvrdo spojim kontakty relátka tak se sahara vesele rozběhne) ale prostě se mi nezapíná Sahara, před chvílí jsem si to zas, i když nerad ozkoušel v zácpě.
Jakmile se teplota blížila k červenýmu políčku, zapnul sem topení na max a doufal že to jesště vydrží než se budu moct otočit... mno vydržela potvora ale docela mne naprudila.
Takže bych vás chtěl poprosit jestli máte zkušenosti se zaváděním Spínače na saharu do interieru jako kudy dráty protáhnout dovniř a kde nejlíp je napojit na okruh sahary.
Než bych se patlal s nějákým čidlem nebo termostatem, radši to udělám na spínač a tohle budu řešit pozdějc, nechce se mi pořád lýzt do motoru a přemosťovat ty kontakty relátka :wink:
Předem díky.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Reklama
 

HolyHole
***
Příspěvky: 511
Registrován: 14 led 2007, 15:25
Bydliště: Zlín
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od HolyHole »

Já sem to tak už s tím spínačem koupil a nějak mě to nenadchlo, páč se mi ten přepínač pořád přehříval a přepaloval. Nevím čím to bylo. A dráty byly tahané jaksi zajímavě pod volantem a v motoru byli volně. No prostě naprd. Ale pak sem vyměnil teplotní čidlo na chladiči a frčelo to a spínalo jako blbé. Toš fakt nevím. Podle mě by bylo asi nejlepší vyměnit nějaké to čidlo.
Scoupe 94,1,5iLs 65Kw červený s černou kapotou - R.I.P
Coupe FX 2003, 105 Kw, stříbrný šíp
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

A zkoušel jsi dole na chladiči na tom spínacím čidlu sahary propojit ten konektor?? :o Propoj ty dva piny na tom konektoru na tvrdo drátem a větrák by měl zapnout,pokud se rozběhne tak kup nový čidlo na na saharu a bude Ti to běhat vpohodě!! :wink:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

No do vetraku mi vede 6 kabelu... dva asi napajeci a ctyri vubec nevim k cemu... nepocitam ty nezapojeny koncovky (alespon myslim) Kazdopadne at spojim cokoli z toho ctyrkolikovyho konektoru tak se to nejak nechce tocit. :?
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
ivan
Moderátor
Příspěvky: 2247
Registrován: 08 srp 2005, 00:10
Bydliště: Domažlicko

Příspěvek od ivan »

Yurii píše:No do vetraku mi vede 6 kabelu... dva asi napajeci a ctyri vubec nevim k cemu... nepocitam ty nezapojeny koncovky (alespon myslim) Kazdopadne at spojim cokoli z toho ctyrkolikovyho konektoru tak se to nejak nechce tocit. :?
Jdeš na to úplně špatně,jemi jasný,že si to proklemoval,z hlavní svorkovnice,která je připevněná na té sahaře!!
Ty to musíš proklemovat,až dole na chladiči :!: To čidlo je tak schované
tak zhruba ve prostřed chladiče na spodní hraně toho chladiče,to je jak je ta spodní podpěra motoru co je připevněná veprostřed motoru!
Odpoji ten konektor od toho čidla proklemuj to a pak řekni jestli se Ti to rozběhlo!! Už to snad píšu po čtvrtý!! :evil: :roll:
Hyundai Sonata Y3 2.0L Dohc 16V G4CP-DM již miulostí(prodaná)
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

....
Naposledy upravil(a) Yurii dne 24 dub 2007, 16:40, celkem upraveno 1 x.
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Yurii
Moderátor
Příspěvky: 3430
Registrován: 08 říj 2006, 09:41
Bydliště: Taková prdel jménem Praha kdesi ve střední Evropě :-D
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Yurii »

Huráá, když sem to čidlo našel, tak sem to propojil, relátko seplo a sahara se rozhučela. Já to čidlo ale mám trrochu jinde než jsi popisoval... když sem se v tom hrabal, bylo schovaný na pravý části chladiče po shaharou uplně u kraje proto jsem ho nemohl najít.
Původně jsem myslel že tyhle dráty co vedou k čidlu jsou napájení tý sahary když sou jenom dva... :oops:
HolyHole píše:Já sem to tak už s tím spínačem koupil a nějak mě to nenadchlo, páč se mi ten přepínač pořád přehříval a přepaloval. Nevím čím to bylo. A dráty byly tahané jaksi zajímavě pod volantem a v motoru byli volně. No prostě naprd. Ale pak sem vyměnil teplotní čidlo na chladiči a frčelo to a spínalo jako blbé. Toš fakt nevím. Podle mě by bylo asi nejlepší vyměnit nějaké to čidlo.
No ten vypínač se přehřejval a tavil protože tam ten šikula před tebou dal spínač ne na čidlo ale přímo na napájení toho ventilátoru a procházely tam mooc velký proudy...
Scoupe, Scoupe, Scoupe, Forester, Scoupe, Scoupe, E39, A4, Fabie, Forester, Scoupe!!!
(/-/) můžeme se potkat v HCCZ.cz ;)
Uživatelský avatar
Josef
****
Příspěvky: 1282
Registrován: 10 kvě 2005, 11:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od Josef »

Yurii píše:Huráá, když sem to čidlo našel,...
No vidíš. :roll: Teď už jenom koupit nové čidlo, vyšroubovat staré (které bude zarostlé, takže ho v závitu utrhneš :lol: - odvrtat zbytek :lol: vyříznout větší závit :lol: vyrobit vložku s původním závitem :lol: ) a našroubovat nové čidlo :lol: :lol: JAK JEDNODUCHÉ
Ale Vážně - to Ti fakt nepřeju a ať se dílo podaří :P :P
Jinak, kdysi na 120 jsem měl pod palubkou tlačítko, kterým jsem překlemoval čidlo a spínal ventilátor přímo kdy chtěl :lol: Supr vychytávka v nedělní červencové koloně :lol: NIKDY JSEM TU 120 NEUVAŘIL :P :P
Odpovědět

Zpět na „S-COUPE“